خبرهای کلیکسب و کار برتر

مشاور حقوقی برای آزادسازی زندانی

مهم هست که از چه کسی مشاوره حقوقی دریافت می‌کنیم؟

بسیاری از شما در صورت وقوع مشکل حقوقی به دنبال این هستید که در درجه‌ی اول زوایای مشکل خودتان را با یک مشاوره حقوقی بسنجید. شرایط ارائه کنندگان مشاوره حقوقی و وکلا بی شباهت به موضوع کار پزشکان نیست. افراد در مواجهه با بیماری های خود به هر پزشکی اعتماد نمی کنند و به نظر می رسد به دلیل حساسیت موضوعات حقوقی افراد مایل هستند که مشاوره حقوقی را نیز از فردی دریافت کنند که این فرد صلاحیت و تجربه ی لازم برای موضوع را داشته باشد. برای اینکه بفهمیم چه کسی صلاحیت ارائه مشاوره حقوقی دارد ابتدا ببینیم مشاور حقوقی چه فرقی با وکالت دادگستری دارد.

فرق خدمات وکالتی با خدمات مشاوره حقوقی؟

مشاور حقوقی به زبان ساده یعنی فردی که توسط افراد، سازمان‌ها و … به کار گرفته می‌شود تا با بررسی مشکل و تطبیق آن با قوانین و مقررات کشور، به ارائه توصیه های قانونی و راهکارهای حقوقی یا قراردادی بپردازد در حالی که وکلا وظیفه ای فراتر از این موضوع دارند و در کنار این موضوعات از سوی موسسات حقوقی یا خود افراد به کار گرفته می شوند تا طیف وسیع تری از خدمات حقوقی نظیر پیگیری پرونده در محاکم قضائی و اداری بپردازند و از سوی شما در پرونده حاضر شده و به دفاع بپردازند.

هنگام دریافت مشاوره حقوقی چه نکاتی رو رعایت کنم؟

1- نکته اول اینکه اگر هر پیش فرض ذهنی در رابطه با سن و جنسیت و تاثیرش بر مشاوره حقوقی دارید را فراموش کنید. جنسیت یا سن لزوما تاثیری در کیفیت مشاوره حقوقی ندارند. گاهی اوقات یک مشاوره حقوقی از یک مشاور جوان در یک موضوع مشخص برای شما بهره وری بیشتری به همراه دارد. سعی کنید بیشتر از سابقه ی فردی که از او مشاوره حقوقی دریافت می‌کنید مطلع باشید تا سن و سال .

2- اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که مشاوره حقوقی دریافتی کیفیات لازمه رو دارا هست توجه کنید که از فردی مشاوره دریافت کنید که جز وکلای پایه یک دادگستری یا کارآموز وکالت باشد. کارشناس حقوقی ممکن است در بعضی موضوعات پاسخگوی شما باشد اما توجه کنید که مشاوره حقوقی دریافتی از سوی وکلای متخصص از لحاظ کیفی احتمالا بهتر از مشاوره حقوقی دریافتی از سوی غیر وکلا خواهد بود. دادیاب هم در رابطه با موضوع مشاوره حقوقی، از افرادی به عنوان ارائه کننده مشاوره حقوقی استفاده می‌کند که پروانه وکالت دادگستری داشته باشند و اعتبار پروانه نیز توسط کارمندان دادیاب با استعلام از سامانه قوه قضاییه بررسی می شود.

3- برای دریافت مشاوره حقوقی به تبلیغات اکتفا نکنید. سعی کنید با بررسی سوابق فرد، مطالعه رزومه و همچنین مشاهده نظرات کاربران دیگری که از این فرد مشاوره حقوقی دریافت کردند به یک تصویر کلی برسید. دادیاب این امکان را برای شما ایجاد کرده است که با بازدید صفحه ی پروفایل ارائه کنندگان مشاوره حقوقی، اطلاعات لازم را در رابطه با سوابق تحصیلی و شغلی پیش از دریافت مشاوره حقوقی بدست آورید.

4- از مشاوره حقوقی تخصصی استفاده کنید و سعی کنید فردی رو انتخاب کنید که در حوزه‌ی موضوع مشاوره حقوقی تخصص و دانش لازم را دارا هست. متاسفانه در بسیاری از وبسایت‌ها و موسسات مشاهده می شود که مشاور امکان ارائه مشاوره حقوقی در تمام موضوعات را دارد. ما برای جلوگیری از این مشکل و تضمین دریافت مشاوره حقوقی باکیفیت توسط کاربران دادیاب، تنها به ارائه کنندگان مشاوره حقوقی این امکان را دادیم که در 20 درصد موضوعات به ارائه مشاوره حقوقی بپردازند. پس خیالتان راحت باشد که در دادیاب، متخصصان به ارائه مشاوره تلفنی تخصصی می پردازند و در موضوع مشاوره حقوقی دارای تجربه ی مرتبط می باشند.

استخدام شرکت پیشگامان فولاد جنوب |استخدامی شرکت پیشگامان

5- پیش از دریافت مشاوره حقوقی با مقایسه تخصص و نرخ حق‌المشاوره، مشاور حقوقی مورد نظر خود را پیدا کنید. دادیاب این امکان را برای شما مهیا کرده است که با انتخاب موضوع مشاوره حقوقی خود، به مقایسه نرخ مشاوره حقوقی که توسط وکلای سامانه اعلام شده بپردازید و با مراجعه به صفخات پروفایل وکلا و بررسی سوابق و تجارب، بهینه‌ترین ارائه کننده مشاوره حقوقی را برای موضوع خود بیابید.

6- در صورتی که اسناد و مدارکی دارید، پیش از دریافت مشاوره حقوقی آن را به اطلاع ارائه کننده برسانید. مخصوصا این روزها که با شیوع کرونا مصادف گردیده است، در صورتی که قصد دریافت مشاوره از گروه مشاوره پیشگامان ایران به صورت غیرحضوری می توانید مشاوره بگیرید و  اطمینان حاصل نمایید که راه ارتباطی درست و امن بین شما و ارائه کننده مشاوره حقوقی وجود دارد تا وی بتواند پیش از ارائه مشاوره به شما، اسناد را مطالعه کرده و بر اساس آن شما را راهنمایی کند.

دادیاب با ایجاد بستر ارتباطی مبتنی بر رمزنگاری، ارتباط امن و بی واسطه‌ی شما را با مشاوران فراهم می آورد و شما می‌توانید پیش از دریافت مشاوره حقوقی خود اسناد و مدارک را به اطلاع ارائه دهنده مشاوره حقوقی برسانید.

ویژگی های یک مشاوره حقوقی رایگان خوب

افراد، دفاتر وکالت و موسسات حقوقی بسیاری هستند که اقدام به انجام مشاوره حقوقی می‌نمایند. اما سوال اساسی اینجاست که ویژگی های یک مشاوره حقوقی رایگان خوب چیست؟ در واقع آیا هر مشاوره حقوقی را که در حال حاضر ارائه می‌شود، می‌توان مفید دانست و اساساً در هنگام استفاده از مشاوره حقوقی که به صورت رایگان ارائه می‌شود، به چه نکاتی باید توجه نمود؟

  • مشاوره ای است که بتواند فارغ از آن که هزینه ای به عنوان حق المشاوره پرداخت شود یا نشود، همه ابعاد حقوقی پرونده را بررسی نماید.
  • مشاور حقوقی خوب سعی در آن دارد که بهترین راه را به موکل نشان دهد تا بتواند مسیر پرونده خود را به درستی و با کمترین عوارض یا خسارت به پیش ببرد.
  • مشاوره حقوقی رایگان خوب به گونه‌ای است که موکل احساس نمی‌کند که فرد مشاوره دهنده به دنبال مسائل مالی و یا جذب پرونده و بازارگرمی است.
  • در مشاوره حقوقی خوب، به حواشی پرداخت نمی‌شود و صرفا خود پرونده بررسی می‌شود. صحبت‌هایی نظیر امکان نفوذ در دادگاه یا تضمین نتیجه پرونده به هیج وجه در یک مشاوره حقوقی خوب جایگاهی ندارد.
  • در مشاوره حقوقی، احتمال پیروزی در پرونده به طور واقع بینانه به موکل اعلام می‌شود و چنانچه پرونده به لحاظ قانونی وجاهتی نداشته باشد، تلاش می‌شود تا موکل از طرح دعوی و صرف هزینه و زمان منصرف گردد.

تفاوت خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی

از آنجا که وکلا علاوه بر مشاوره حقوقی طلاق، در حیطه مشکلات کیفری، مالی و ملکی به موکلان خود راهنمایی می‌دهند، عموم مردم باور دارند که خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی یکسان است. اما باید بگوییم که خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی با هم تفاوت دارند. این تفاوت‌ها عبارتند از:

  • اولین تفاوت در مدرک تحصیلی است. به این ترتیب که افرادی که از رشته حقوق در مقاطع تحصیلی مختلف فارغ التحصیل شده اند، می‌توانند در مراکز دولتی و خصوصی مختلف مشاوره حقوقی بدهند. اما برای ارائه خدمات وکالتی باید پروانه وکالت داده باشند.
  • مشاوران حقوقی برای کار در مؤسسات حقوقی، قرارداد بسته و حقوق خود را به صورت ساعتی دریافت می‌کنند. اما روند قراردادهای کاری وکلا برای ارائه خدمات وکالتی متفاوت است.
  • افرادی که پروانه وکالت، سردفتری و قضاوت دارند، نمی‌توانند استخدام رسمی سازمان یا شرکتی باشند. مگر اینکه مراحل تودیع پروانه خود انجام دهند. اما مشاور حقوقی این محدودیت را ندارد. او می‌تواند همزمان با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری، به صورت رسمی استخدام شرکت‌ها و مؤسسات حقوقی نیز باشد.
  • مشاوران حقوقی، راهنمایی و مشاوره افراد و شرکت‌ها را بر عهده دارند. این مشاوره‌ها در زمینه مذاکرات، عقد قراردادها و تمام زمینه‌های تجاری است. اما خدمات وکالتی در جهت رفع مشکلات پرونده‌ها از نظر حقوقی و کیفری به افراد ارائه می‌شوند.
دکمه بازگشت به بالا