سلامت و دانشکسب و کار برتر

نیاز به فیزیوتراپی در منزل پس از آسیب های اسکلتی-عضلانی

فیزیوتراپی یک درمان فیزیکی است که بر بهبود عملکرد فرد تاثیرگذار است و توسط پزشک معالج تجویز می‌شود. اما تاثیرات آن مستلزم انجام مستمر تمرینات آن و مراجعه مداوم به فیزیوتراپیست بوده که برای عده‌ای از بیماران چالش برانگیز است.مراجعه به مطب برای بعضی از بیماران به دلایلی مانند ترافیک، وسایل نقلیه نامناسب، دور بودن مطب، انتظار و صف بیماران، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و از همه مهم‌تر ناتوانی بیمار و درد ناشی از بیماری، دشوار است.

ما در ایران فیزیو در این راستا و برای آسایش و رفاه حال عزیزان شما، سرویس فیزیوتراپی در منزل را در نظر گرفته‌ایم. عزیزان شما بدون صرف هزینه و وقت اضافی برای رفت و آمد، می‌توانند زیر نظر متخصص فیزیوتراپ مجرب ما تمرینات روزانه را انجام و روند درمان را تسریع دهند.

چرا از ایران فیزیو فیزیوتراپ در منزل بگیرید؟

فیزیوتراپی به افرادی که توانایی حرکتی خود را به دلیل حادثه یا آسیب های ناشی از کار از دست داده اند کمک می کند تا توانایی های حرکتی خود را بازیابی کنند و به حداکثر برسانند از این رو، انجام فیزیوتراپی در روند درمان این عزیزان اهمیت زیادی دارد. با این حال، برخی از افراد به دلایل متفاوت توانایی مراجعه حضوری به کلینیک را ندارند اما این امر نباید مانع درمانشان شود.

The need for physiotherapy at home after musculoskeletal injuries

چکیده : فیزیوتراپی یک حوزه تخصصی در حوزه سلامت است که به تحقیق و درمان برای بازیابی، حفظ و افزایش حداکثر تحرک بیماران می‌پردازد. در طی سال‌های گذشته، فیزیوتراپی به عنوان یک روش موثر در بهبود و تقویت سلامت جسمی و تحرک افراد مختلف، جوابگویی اثبات‌شده داشته است.

فیزیوتراپی در منزل ابتدا تا انتها

فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های علوم توانبخشی است که به ارزیابی، درمان و پیشگیری از ناهنجاری‌های اسکلتی عضلانی و حرکتی می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، آناتومی، فیزیوتراپی، کینزيولوژی، الکتروتراپی و تمرین درمانی را مطالعه می‌کنند. فعاليت اصلی فارغ‌التحصيلان این رشته درمان، بازسازی و تقويت بدن برای بهبود حالات نورولوژی و ارتوپدی بوده و با استفاده از تکنيک‌های روز دنيا به بيماران کمک می‌کنند.

تا زندگی مستقل و بدون کمک مستمر دیگران را داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است بیماران تحت شرایطی خاص، امکان بیرون آمدن از منزل خود را نداشته باشند. در این گونه مواقع می‌توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل ایران فیزیو استفاده کنند. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک حوزه تخصصی در حوزه سلامت است که به تحقیق و درمان برای بازیابی، حفظ و افزایش حداکثر تحرک بیماران می‌پردازد. در طی سال‌های گذشته، فیزیوتراپی به عنوان یک روش موثر در بهبود و تقویت سلامت جسمی و تحرک افراد مختلف، جوابگویی اثبات‌شده داشته است.

متخصصان فیزیوتراپی با در نظر گرفتن وضعیت فیزیکی، روحی و اجتماعی بیمار، از حرکات ورزشی، درمان دستی، آموزش و مشاوره به درمان افراد آسیب‌دیده از تمام گروه‌های سنی می‌پردازند. لازم است بدانید که برنامه طراحی شده برای بیماران توسط فیزیوتراپیست کاملا منحصر‌به‌فرد است و قابل استفاده برای افراد دیگر نیست. برخی از مراکز فیزیوتراپی برای تسریع روند بهبودی بیماران از لیزر پرتوان استفاده می‌کنند. فیزیوتراپی برای موارد زیر به کار می‌رود:

  • کاهش درد
  • آمادگی برای پیشگیری از مشکلات آینده
  • بهبودی آسیب‌ها و مشکلات عملکردی (از دردهای کمر و گردن تا مشکلات رباطی).

اهمیت فیزیوتراپی

مراجعه به فیزیوتراپ برای بازیابی عملکرد‌های ازدست‌رفته افراد پس از عمل‌های جراحی، بیماری‌های نورولوژی و آسیب‌های ارتوپدیک بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر، با شیوع گسترده بیماری‌های نورولوژی و آسیب‌های ناشی از کارهای سنگین، مراجعه به فیزیوتراپی نسبت به گذشته افزایش چشمگیر داشته است. چنین معالجات در فازهای اول بروز بیماری مانع بروز آسيب‌های جدی‌تر می‌شود و همچنین آسيب‌های اوليه را درمان می‌کند.

درمانگران فعال در این رشته توانبخشى، با دانستن کامل محل قرارگیرى عضلات، سيستم‌هاى استخوانی و عملکرد آن‌ها، نقص‌ها را به دقت تجزيه و تحليل می‌کنند. همچنین، به ريشه‌يابى و استدلال بالينى درست به بيماران کمک می‌کنند تا در کم‌ترين زمان ممکن به بيشترين ميزان بهبودی دست یابند. امکان استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل با بیمه نیز برای افراد در دسترس است.

فواید فیزیوتراپی در منزل

فواید فیزیوتراپی در منزل بسیار است. اغلب مردم برای انجام فیزیوتراپی در خانه تردید دارند؛ اما این تردید به دلیل تغییر شرایط جلسات و محیط آن‌هاست. بسیاری از آن‌ها نگران پیشرفت و بهبود خود در این نوع فیزیوتراپی هستند و فکر می‌کنند که انجام آن در محل کلینیک تأثیر بالاتر و سرعت بهبود بالاتری دارد؛ اما تحقیقات نشان داده است که افرادی که جلسات فیزیوتراپی خود را در منزل دارند، نتیجه ی بهتری می یابند. علاوه بر این فیزیوتراپی در منزل فواید زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

احساس راحتی بیماران به هنگام فیزیوتراپی در منزل

یکی از عناصر اساسی برای بهبود بیماری، روحیه و احساس بیمار نسبت به درمان است. واضح است که افرادی که دارای احساس بهتری نسبت به جلسات درمانی خود هستند، نتایج مثبت‌تری از درمان خود خواهند داشت. همچنین تعهد و پیگیری بیشتری نسبت به جلسات فیزیوتراپی خود نشان می‌دهند.

صرفه‌جویی در هزینه و زمان

بسیاری از مراجعان فیزیوتراپی دارای شرایط خاص هستند که برای رفتن به کلینیک نیاز به استفاده از وسایل کمکی و مراقبت دارند. به همین دلیل، این افراد برای رفتن به کلینیک و برگشت به خانه هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. با انجام فیزیوتراپی در منزل، دیگر نیاز به هزینه و سختی رفت و آمد نخواهد بود و درمانگر با حضور در منزل بیمار، جلسات درمان را در همان محل برگزار می‌کند.

انجام درمان اختصاصی و منحصربه‌فرد

با برگزاری جلسات فیزیوتراپی در منزل فیزیوتراپ می‌تواند برنامه‌ای منحصربه‌فرد و اختصاصی برای هر بیمار طراحی کند و جلسات درمان را طبق برنامه مشخص شده پیش ببرد.

حذف خطرات جانبی

با توجه به شرایط خاص بیماران و نیازهای ویژه آنان برای جابه‌جایی، احتمال وقوع آسیب در این افراد، حین مراجعه به کلینیک بسیار بالاست. از طرفی مراجعه به کلینیک ممکن است با خطراتی همچون افتادن، شکستگی، ترافیک، آلودگی هوا و خستگی همراه باشد. این خطرات ممکن است آسیب‌های جدی به بیمار و همراهان وی وارد کند.

همراهی خانواده

همکاری خانواده در فرآیند درمان، با حضور درمانگر در محل اقامت مراجعین، باعث آگاهی تمام اعضای خانواده از روند درمان می‌شود. همچنین، حضور اعضای خانواده در جلسات درمانی، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا نظارت بر روند درمان داشته باشند.

انتخاب آگاهانه درمانگر

با توجه به عوامل درمانی، فرهنگی و محیطی، انتخاب درمانگر بسیار مؤثر است. تمام مراجعین علاقه دارند که با آگاهی و براساس روحیات خود، درمانگر خود را انتخاب کنند. یکی از این موارد برگزاری جلسات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم است، که باعث افزایش احساس راحتی بیماران خانم می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان

فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان یک روش درمانی فیزیکی است که از تابش لیزر با توان بالا برای بهبود و درمان مشکلات جسمی و عضلانی استفاده می‌کند. این تکنیک به عنوان یکی از روش‌های پزشکی تکمیلی و فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای مدیریت درد، تسریع در فرآیند بهبود بعد از جراحی، کاهش التهاب‌های مفاصل، بهبود انعطاف‌پذیری عضلات و تسکین از مشکلات عضلانی از جمله مفاصلی و عضلانی مؤثر است. درمان با لیزر پرتوان به کمک انرژی نوری لیزر انجام می‌شود. لیزرها انرژی نوری را با طول موج خاصی ایجاد می‌کنند و این نور به طور مستقیم به بافت‌های بدن منتقل می‌شود. درمان با لیزر پرتوان دارای مزایای زیر است:

  • تسکین درد
  • کاهش التهاب
  • تسریع در فرآیند التیام
  • کمک به انعطاف‌پذیری عضلات

سخن پایانی فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل یک راه‌حل مناسب برای افرادی است که به دلایل مختلف نمی‌توانند به کلینیک مراجعه کنند. فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان یکی از روش‌های کاربردی در این زمینه محسوب می‌شود. بسیاری از تمرینات و تکنیک‌های فیزیوتراپی را می‌توان به صورت آنلاین نیز تمرین کرد. همچنین، تجهیزات ساده‌ای نظیر توپ رولینگ می تواند برای درمان دردهای مفصلی و عضلانی بسیار مؤثر باشد. افراد می‌توانند با استفاده از راهنمایی‌های متخصصان فیزیوتراپی و پیگیری منظم، به صورت خودآموز در خانه به تمرینات فیزیوتراپی خود ادامه دهند.

دکمه بازگشت به بالا