جامعه

گسترش همکاری پلیس با سازمان بورس

سردار رحیمی خبر داد؛

گسترش همکاری پلیس با سازمان بورس

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از گسترش همکاری پلیس با سازمان بورس خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار حسین رحیمی در مراسم آشنایی با مفاهیم و کلیات بازار سرمایه ویژه پلیس امنیت اقتصادی و در جمع رؤسای ادارات پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی کشور که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، با تاکید بر اینکه پلیس امنیت اقتصادی برای همکاری با سازمان بورس و همچنین افزایش توانمندی و علم و آگاهی در بازار سرمایه تلاش جدی می‌کند، اظهار کرد: جایگاه واقعی پلیس که برقراری نظم و امنیت در حوزه‌های تجارت، اقتصاد و کسب و کار است باید به درستی شناسانده شود.

وی با بیان اینکه در هفته جاری و طی دو روز با مفاهیم و کلیات بازار سرمایه آشنا خواهیم شد. اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی در حال تلاش جدی است که با مجرمان و متخلفان اقتصادی در حوزه بازار سرمایه بیش از پیش برخورد کرده و نسبت به پیشگیری از وقوع برخی تخلف‌ها اقدامات اساسی انجام دهد.

سردار رحیمی ادامه داد: امنیت اساسی‌ترین موضوعی است که هر جامعه به آن نیاز دارد و اگر امنیت نباشد. هیچ فعالیتی در بُعد سیاسی، اقتصادی و تجارت مؤثر واقع نخواهد شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه سخت‌ترین کار برقراری امنیت در کشور است. افزود: امنیت، زیرساخت، مبنا و پایه هر کاری است که امروزه شاهد برقراری آن در کشور هستیم. بحث امنیت اقتصادی موضوع نوپایی است که باید به آرامی به آن عمق بیشتری بخشیده شود. بحث امنیت در بازار سرمایه از جمله موضوع‌های جدی و حیاتی است. بر اساس آن پلیس امنیت اقتصادی ارتباط خود را با سازمان بورس و اوراق بهادار مستحکم و نزدیک‌تر کرده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه عملکرد مناسب سازمان بورس و اوراق بهادار در دوره جدید، آرامش را به بازار سرمایه بازگردانده و دیگر شاهد نوسان‌های شدید نیستیم. گفت: در هر جامعه‌ای برای اینکه اطمینان بخشی سرعت جدی پیدا کند باید از مجموعه امنیت کارآفرینان در کنار خود استفاده کنند.

در ادامه رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا، با بیان اینکه وجود پلیس باید امنیت آفرین و امنیت زا باشد. گفت: پلیس در حوزه بازار سرمایه و بازار اقتصاد و همچنین فرآیند تجارت تلاش خواهد کرد. تا امنیت آفرینی را به جایگاه اصلی خود برساند.

امنیت بخشی برای فعالان حوزه بازار سرمایه

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه سرمایه گذاران باید با آرامش خاطر فعالیت خود را ادامه داده و اجازه ندهند فضای اقتصادی کشور جولانگاه متخلفان باشد، خاطرنشان کرد: امروز بازار سرمایه به سمت اعتماد آفرینی در حال حرکت است و پلیس امنیت اقتصادی نیز در کنار سازمان بورس برای حفاظت از سرمایه‌های مردم فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: پلیس امنیت اقتصادی در راستای مأموریت اساسی و امنیت آفرینی در حوزه اقتصادی با جدیت در کنار بخش‌های اقتصادی از جمله سازمان بورس ایستاده است و با قدرت فعالیت خواهد کرد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه کار کارشناسی خوبی شروع شده، افزود: با برگزاری دوره‌های آموزشی لازم از سوی اساتید سازمان بورس، همکاری پلیس امنیت اقتصادی با این نهاد در برخورد با متخلفان و پیشگیری از وقوع جرم گسترش می‌یابد.

سردار رحیمی با بیان اینکه جنگ امروز دشمن، جنگ تمام عیار اقتصادی است، عنوان کرد: باید به صورت جهادی به مقابله با دشمن پیش برویم و مقابله با مجرمان اقتصادی جزو اولویت‌های کاری پلیس امنیت اقتصادی است.

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا