خارجی

ارتش رژیم صهیونیستی یک گردان دیگر را از غزه خارج کرد

ارتش رژیم صهیونیستی از خروج گردان ۷۱۰۷ از نوار غزه پس از چند ماه شرکت در درگیری‌ها خبر داد.

به گزارش رویداد برتر، رسانه‌های عبری گزارش دادند گردان ۷۱۰۷ یکی از گردان‌های مهندسی رزمی وابسته به نیروهای ذخیره است و در درگیری‌ها در شمال نوار غزه شرکت داشته‌است.

براساس گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، اعلام عقب نشینی این نیروها همزمان با گزارش‌های رسانه‌های عبری درباره آماده شدن ارتش برای کاهش تعداد نیروهای خود در شمال نوار غزه است.

ارتش رژیم صهیونیستی یک گردان دیگر را از غزه خارج کرد

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر «پایان عملیات نظامی بزرگ در شمال غزه» را اعلام کرده بود.

گردان «۷۱۰۷» اولین لشکر ارتش رژیم صهیونیستی نیست که با وجود ادامه نبردها از درگیری‌ها در نوار غزه خارج می‌شود.

نیروهای ویژه موسوم به تیپ گولانی در ارتش رژیم صهیونیستی نیز اواخر دسامبر از نوار غزه عقب نشینی کردند.

گزارش‌های وبگاه خبری واللا و کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در آن زمان حاکی از آن بود که تیپ گولانی بیش از ۷۰ روز را در غزه سپری کرد.

این اقدام پس از درگیری‌های شدید در محله الشجاعیه در شرق شهر غزه صورت گرفت که در آن فرمانده آنها و تعدادی دیگر از افسران و نیروهای این تیپ کشته شدند.

به دنبال آن نیروهای تیپ گولانی نوار غزه را ترک کردند و انتظار می‌رود که دستور بازگشت و شرکت مجدد در نبردها را دریافت کنند.

تیپ پیاده‌نظام «گولانی» جزو نیروهای ویژه در ارتش اشغالگر است. پیشتر نبرد مهمی در محله الشجاعیه غزه رخ داد و مبارزان «گردان‌های القسام» برای تیپ گولانی کمین کردند و درنتیجه تعداد زیادی از آن‌ها کشته و زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر عملیات نظامی و بمباران نوار غزه را شروع کرده‌است. جنگ غزه منجر به شهادت بیش از ۲۶ هزار فلسطینی و مجروح شدن بیش از ۶۴ هزار نفر دیگر شده‌است.

این رژیم درحال حاضر بیشتر نیروهای خود را در جنوب غزه به ویژه شهر خان یونس مستقر کرده‌است. نیروهای مقاومت فلسطین در این شهر وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای صهیونیست شده‌اند.

انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا