خبرهای کلیکسب و کار برتر

از کجا بفهمیم نرم افزار کرک شده؟

دانلود و نصب نرم افزار کرک شده برای گوشی یا سیستم خود ممکن است در نگاه اول پرفایده به نظر برسد. اما خوب است بدانید که استفاده از این نرم افزارها خطرات و مشکلات خاص خود را دارد. چرا که نرم افزارهای کرک شده توسط هکرها ساخته می‌شوند بنابراین با استفاده از آن‌ها امکان دسترسی به فایل‌های خصوصی خود را برای هکرها فراهم می‌کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مفهوم نرم افزار کرک شده ، نحوه ساخت و معایب آن بیشتر آشنا کنیم.

آموزش کپی کرک |چرا کرک اجرا نمی شود

منظور از فایل کرک شده چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از نصب یک برنامه، متوجه شوید نرم افزار موردنظر قابل اجرا نیست یا بعد از مدت کوتاهی کار نمی‌کند. دلیل آن می‌تواند دانلود و نصب نسخه آزمایشی برنامه باشد، یا باید سفارش کرک نرم افزار را دهید.

در واقع اکثر شرکت‌های نرم افزاری برای فروش بهتر برنامه‌های خود ابتدا یک نسخه آزمایشی و رایگان از محصولاتشان را به عنوان تست همراه با محدودیت‌هایی در اختیار کاربر قرار می‌دهند. حال در صورت علاقه مندی به این برنامه لازم است جهت خرید نسخه کامل برنامه اقدام کرد.

در چنین شرایطی اگر بخواهید این نرم افزارها را به صورت رایگان و بدون محدودیت در دسترس داشته باشید، باید از فایل کرک شده آن‌ها استفاده کنید. منظور از فایل کرک شده یعنی فایل هک شده که توسط هکرها یا کرکرها انجام می‌شود.

دقت داشته باشید کرک کردن نرم افزارها در سطح جهانی یک کار غیرقانونی است. متأسفانه در کشور ما با توجه به محدودیت خرید اینترنتی و یک سری عوامل دیگر در برخی مواقع مجبور به استفاده از نرم افزار کرک شده هستیم.

البته در مورد برخی از برنامه‌ها مانند آفیس بهتر است از فایل کرک شده آن استفاده نکنیم. زیرا افرادی که آفیس و ویندوز را کرک می‌کنند اهداف مختلفی خواهند داشت. بنابراین به دنبال باشید.

نرم افزار کرک شده برنامه ای است که با ایجاد تغییر در آن و حذف روش‌های حفاظتی از قبیل جلوگیری از کپی، شماره سریال و از بین بردن واتر مارک، می‌توان از برنامه به طور کامل استفاده کرد.

نرم افزارهای کرک شده هیچ گونه امتیازی برای سازندگان آن برنامه ندارد و غالباً هم فاقد قابلیت به روز رسانی هستند.

کرک به چه معنا است؟

کرک برنامه‌ ای است که باعث تغییر در برنامه‌های اجرایی نرم افزار می‌شود و در مواقعی (dl) یا (so) را به برنامه می‌افزاید. کرک کردن یعنی دستیابی، به عنوان مثال امکان دستیابی به ابزار یا شماره سریالی که از طریق آن می‌توان برنامه را تغییر داد.

تفاوت نرم افزار کرک شده و اصل چیست؟

نرم افزارها به عنوان یک اثر هستند که سازندگان آن برای ساخت و طراحی برنامه زحمت زیادی کشیده‌اند. بنابراین برای استفاده از یک برنامه، مالک آن باید راضی باشد. چرا که هرگونه استفاده غیر مجاز از نظر شرعی حرام و دزدی محسوب می‌شود. بنابراین درک تفاوت نرم افزار کرک شده و اصل از اهمیت بالایی برخوردار است.

به عنوان مثالی از تفاوت کرک یک برنامه با اصل آن، ویندوز را بیان می‌کنیم. ویندوز یکی از برنامه‌های پرکاربرد است که نصب آن جهت استفاده از سیستم لازم و ضروری است و مسلماً همه با آن کار کرده اند. با این حال کمتر کسی تفاوت ویندوز کرک شده با اصل آن را می‌داند.

خطای فعال سازی

یکی از تفاوت‌های بارز نسخه کرک شده ویندوز با اصل آن، خطای فعال سازی است. این ارور هر چند وقت یکبار هنگام اتمام زمان اعتبار کرک ویندوز یا اتصال به اینترنت نمایش داده می‌شود. در صورتی که با ، این مشکل هیچ گاه به وجود نمی‌آید. در نتیجه می‌توان از همه مزیت‌های نسخه اورجينال نظیر پشتیبانی مایکروسافت به طور دائمی، سرعت عمل بهتر، امنیت بالاتر و دریافت رایگان آپدیت‌های ویندوز بهره مند شد.

قابلیت نصب برنامه از ویندوز استور

در ویندوز اورجینال، به راحتی می‌توان از طریق استور مایکروسافت، برنامه یا نرم افزار موردنیاز خود را دانلود و نصب کرد. در صورتی که در نرم افزار کرک شده این امکان وجود ندارد.

پشتیبانی

یکی از تفاوت‌های دیگر نرم افزار کرک شده از جمله ویندوز با اصل این برنامه، استفاده از خدمات پشتیبانی شرکت سازنده در نسخه اصل آن است. چرا که برای بسیاری از کاربران همچون ادارات و سازمان‌ها استفاده از خدمات پشتیبانی جهت حفظ و نگهداری اطلاعات و جلوگیری از بروز مشکل لازم و ضروری است.

به روز رسانی ویندوز

در مواقع اختلال عملکرد ویندوز، به روز رسانی آن کارساز خواهد بود. این کار در نسخه‌های کرک شده ویندوز ممکن است به قیمت تعویض ویندوز باشد.

معایب نرم افزارهای کرک شده

البته کرک کردن برای برخی از برنامه‌ها از جمله آنتی ویروس باعث آسیب به دستگاه نمی‌شود. چرا که هیچ کدام از فایل‌های آنتی ویروس بر اثر کرک شدن تغییر نمی‌کنند. از دیگر معایب این نرم افزارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

منبع بدافزار

نرم افزارهای کرک شده به عنوان منبعی از بدافزارها محسوب می‌شوند. در واقع با نصب برنامه کرک شده روی سیستم، یک بدافزار هم با آن نصب می‌شود که ممکن است آسیب‌های وارد شده از طرف آن بیشتر از هزینه واقعی نرم افزار اصل باشد.

دسترسی به دستگاه

می‌توان گفت دانلود و نصب نرم افزارهای کرک شده به عنوان ایجاد یک توافق بین شما و کرکرها محسوب می‌شود. که در مقابل دسترسی نرم افزار به صورت رایگان، کرکرها دسترسی به دستگاه شما را پیدا می‌کنند.

در واقع با نصب نرم افزار کرک شده، هکرها می‌توانند جهت انجام اقدامات مجرمانه خود از دستگاه شما استفاده کنند.

محروم از خدمات پس از فروش شرکت سازنده نرم افزار، محروم از ضمانت محصول و آسیب به رونق تولید کشور از دیگر معایب استفاده از نرم افزار کرک شده است.

تفاوت لایسنس و کرک

لایسنس در واقع یک کد اختصاصی است که شرکت‌های نرم افزاری در اختیار مشتری و کاربر خود قرار می‌دهند تا از آن طریق بتواند فعال سازی قانونی نرم افزار اورجينال را انجام دهد.

در صورتی که کرک نقطه مقابل لایسنس است. چرا که کرک کردن اقدامی غیرقانونی جهت هک کردن نرم افزارها و فعال سازی غیرمجاز آن بر روی دستگاه است. هزینه خریداری لایسنس نیز نسبت به کرک خیلی بالاست. در صورتی که شما با کمترین هزینه و حتی گاهی رایگان می‌توانید نرم افزار کرک شده را در دسترس داشته باشید.

جمع بندیبا توجه به اینکه کشور ما تحریم شده؛ نمی توانیم خیلی از برنامه های کاربردی را بصورت قانونی استفاده نماییم و لایسنس برنامه ها را تهیه نماییم مجبور به کرک کردن آن ها هستیم. توجه داشته باشید که اگر شرایط استفاده قانونی از این برنامه ها یا برنامه هایی که توسط مهندسان ایرانی و در کشور خودمان ساخته شده را دارید حتما به صورت قانونی استفاده کنید تا زحمت های مهندسانی که برای ساخت این برنامه ها وقت صرف کرده اند هدر نرود.

با این حال با توجه به این موضوع که ایران از قانون منع کپی رایت پیروی نمی کند (از مزایی در ایران بودن) هیچ مشکلی در استفاده از نرم افزار ها به صورت غیر قانونی نرم افزار ها برای شما پیش نمی آید.

البته من خودم به شخصه به نرم افزار های اوپن سورس و منبع آزاد اعتقاد دارم اما دیگه از اونجایی که دستمون هم در ایران برای پرداخت خیلی از نرم افزار کوتاه هست نمیشه از راه قانونی وارد شد و ناچارا می بایست کرک کرد نرم افزار رو.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که کرک با هک کردن متفاوت است ولی شاید کمی نزدیک بهم باشند اما کسی که کرک میکند را کرکر می‌گونید نه هکر؛ کرک کردن رد شدن از قفل هایی است که سازنده یک برنامه برای کسب درآمد روی برنامه خود گذاشته است.

به یاد داشته باشید که همه برنامه ها از ابتدا قفل نیستند مثل بعضی از برنامه هایی که محدودیت زمانی استفاده دارند بطور مثال یک ماه شما می توانید از آن ها رایگان استفاده کنید و بعد از یک ماه باید هزینه برای ادامه استفاده کردن را پرداخت کنید، این نوع محدودیت ها را اکثرا باید قبل از استفاده از برنامه کرک کرد.

همانطور که توضیح دادیم محدودیت های برنامه ها برای استفاده متفاوت می‌باشد برخی از آن ها را از ابتدا شروع برنامه باید هزنیه پرداخت کرد و برخی دیگر پس از مدتی استفاده پولی میشوند. نحوه کرک کردن نرم افزار ها مانند محدودیت های مختلفی که داشتند متفاوت می باشد و چند مدل نحوه کرک کردن وجود دارد که در ادامه مقاله کامل آن هارا برای شما توضیح دادیم.

در ابتدا بهتر است ویروس کش و اینترنت خود را خاموش کنید تا احیاناً مشکلی در ادامه کار پیش نیاید. فایل exe را نصب کنید و دقت کنید فایل در کجا نصب می شود چون برای جای گذاری فایل کرک به آدرس فایل اصلی نیاز داریم. در ادامه فایل هایی را که در پوشه کرک هستن را در محل نصب برنامه کپی کنید و حالا برنامه قابل استفاده میباشد.

آموزش کرک کردن نرم افزار با روش keygen

این کد را در قسمتی که نرم افزار می‌خواد میزنیم و از برنامه استفاده میکنیم. شاید قبل از کد گرفتن نرم افزار از شما اطلاعاتی مانند نام یا ایمیل را بخواهد، با خیال راحت این فیلد ها را پر کرده و کد را بزنید.

قبل از شروع آموزش می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید و به صدها نکات و ترفند ویندوز در آموزش ویندوز آشنا شوید.

در معدود مواردی که از این روش استفاده می‌شود نرم افزار در خواست هایی مانند آدرس محل نصب یا فایل با پسوند dll کند؛ تنها کافی است آن فایل را پیدا و انتخاب کنید تا کرک نرم افزار شما کامل شود.

خیلی از نرم افزار هایی که به صورت کرک شده دانلود می‌کنیم در همان سایت یا در فایل دانلود ما توضیحات چگونگی نصب وجود دارد و حتی خیلی نرم افزارهایی مانند فتوشاپ ها ورژن جدید بطورکامل کرک شده اند و نیازی نیست شما کاری جز نصب انجام دهید . اما گاهی پیش میاد که بعد از مدتی استفاده شرکت سازنده متوجه تقلبی بودن کرک ما میشه و دسترسی ما به نرم افزار رو قطع میکنه. برای اینکه خیال ما از کرک نرم افزار راحت باشه میتونیم از طریق ویروس کش کامپیوتر قسمت دسترسی این برنامه را به اینترنت قطع کنیم.

بهترین سایت کرک نرم افزار

بسیاری از سازندگان برنامه ها با تولید و ساخت برنامه های مختلف از این طریق اقدام به کسب درامد می کنند. این اشخاص برای مدتی برنامه ها را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند و بعد از ان بعضی از امکانات این نرم افزارها را محدود می کنند.

راه های زیادی وجود دارد که شما از این طریق می توانید از نرم افزارهای مختلف به طور رایگان استفاده کنید و دانلود کرک نرم افزار ها یکی از این روش ها می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. از طرفی دیگر می توانید از این طریق در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

  • http://www.smartserials.com/
  • http://www.keygen.in/
  • http://www.serials.be/
  • http://www.subserials.net/
  • http://www.serials.ws/
  • http://www.crackdb.org/
  • http://www.theserials.com/
  • http://www.cracklib.net/

از کجا بفهمیم نرم افزار کرک شده

روش های مختلفی برای پیدا کردن نرم افزار کرک در گوگل وجود دارد که در ادامه به اموزش کرک نرم افزار می پردازیم. یکی از روش ها استفاده از یک نرم افزار یک مگابایتی است.

یکی از مزایای این برنامه حجم کمتر از یک مگابایتی ان است که قابلیت پرتابل هم دارد. این برنامه از اکثر سایت های منتشر کننده فعال ساز نرم افزارها پشتیبانی کرده و شما با یک جستجو می توانید به همه ان ها دسترسی پیدا کنید.

یکی از دیگر روش ها جستجو در سایت های ایرانی است. برای این کار لازم است ابتدا نام نرم افزار مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و کلمه دانلود را به ان اضافه کنید.

بعد از انجام این کار بسیاری از سایت های ایرانی برای دانلود کرک نرم افزار را مشاهده خواهید کرد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که برای کرک کردن فایل یا نرم افزار باید نسخه دقیق نرم افزار را تایپ کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا