هنر و فرهنگ

اولویت‌های جدید حج فرا خوانده شدند

سازمان حج و زیارت اولویت‌های جدیدی را برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع ۱۴۰۳ فراخواند.

به گزارش رویداد برتر، براساس اطلاعیه جدیدی که از سوی سازمان حج و زیارت در اختیار کارگزاران زیارتی قرار گرفته است، ودیعه‌گذاران حج تمتع تا ۳۱ مردادماه ۱۳۸۶ برای ثبت‌نام در کاروان‌های ۱۴۰۳ فراخوانده شدند.

از این اولویت‌ها خواسته شده است پیش از نام‌نویسی با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir اطلاعات خود را به‌روزرسانی و کدرهگیری دریافت کنند و پس از انتخاب کاروان، علی‌الحساب مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان (پس از کسر مبلغ ودیعه‌گذاری و سود سپرده آن) واریز کنند تا رزرو ثبت‌نام آن‌ها قطعی شود.

ثبت‌نام حج تمتع از ۱۵ دی‌ماه آغاز شده است و تا کنون در سه مرحله، ودیعه‌گذاران حج تا ۲۹ اسفند ۸۵، تا ۳۱ اردیبهشت ۸۶ و تا ۳۱ تیرماه ۸۶ فراخوانده شده‌اند.

سازمان حج پیش‌تر اعلام کرده بود در صورت خالی ماندن کاروان‌ها از روز ۲۵ دی‌ماه تمام دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع از تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۰۱ به بعد را به‌صورت روزشمار و صرفاً تا تکمیل ظرفیت اختصاصی هر استان (به تناسب ظرفیت خالی) فرامی‌خواند. فراخوان این ودیعه‌گذاران عمومی نبوده و با پیامک به آن‌ها اطلاع داده می‌شود.

همچنین اعلام شده است افرادی که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوط را واریز کرده‌اند، ولی به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال‌های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش ثبت‌نام نداشته و همزمان با اعلام ثبت‌نام قطعی، به‌صورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها را خواهند داشت.

سهمیه حج ایران در سال ۱۴۰۳ حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است، که بنا بر آخرین آمار سازمان حج و زیارت تا کنون ثبت‌نام بیش از ۲۰ هزار نفر قطعی شده است.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، قرار است اعزام کاروان‌های حج تمتع از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) آغاز شود و با پایان ماه ذی‌الحجه و اوایل ماه محرم ۱۴۴۶ (نیمه دوم تیرماه ۱۴۰۳) خاتمه یابد.  

انتهای پیام

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا