اقتصادی

جهش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا، شاهین و کوییک + جدول

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر، ریزش قیمت خودرو که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود، امروز متوقف شد و بازار خودرو با افزایش قیمت همراه شد.

با وجود این شرایط در بازار خودرو، اما عباس علی آبادی، وزیر صمت اعتقاد دارد: وضعیت بازار خودرو رو به بهبود است، اما عده‌ای در این بازار به دنبال منافع خود و سودهای کلان هستند و لذا از این وضعیت سوء استفاده می کنند.

او با بیان اینکه تولید خودروهای داخلی و مونتاژی را افزایش داده‌ایم، تاکید دارد: بدون تردید می‌گویم که وضعیت بازار خودرو خوب خواهد بود، مردم صبر و حوصله کنند روندها رو به بهبود است.

آن‌طور که از روند بازار خودرو پیداست، قیمت پراید ۱۵۱ در بازار ۲ میلیون تومان گران شد و به ۲۹۷ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت، در بازار ۵۹۰ میلیون تومان قیمت داشت. پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ نیز با افزایش ۱۰ میلیون تومانی، ۸۵۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. همچنین پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ در حدود ۱۰ میلیون تومان گران شده و به ۶۴۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ هم با افزایش ۱۰ میلیون تومانی، ۷۱۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

در این میان، پژو پارس ELX-TU۵مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت، ۷۳۵ میلیون تومان فروخته شد. اما قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ در بازار با افزایش ۵ میلیون تومانی، ۷۴۰ میلیون تومان شد.

بنا به این گزارش، تارا دنده‌ایV۱ مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو با افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت، ۷۴۵ میلیون تومان به فروش رفت. تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر قیمت، ۳۷۵ میلیون تومان فروخته شد. تیبا هاچ‌بک EX هم بدون تغییر، ۳۸۰ میلیون تومان قیمت دارد.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد دناپلاس اتوماتیک توربو آپشنال مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۰ میلیون تومان گران شده و قیمت آن به یک میلیارد تومان رسید. دنا پلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ هم با افزایش ۵ میلیون تومانی، ۷۶۵ میلیون تومان شد. همچنین راناپلاس بدون تغییر قیمت، ۵۸۰ میلیون تومان به فروش رفت. ساینا S دنده‌ای بنزینی مدل ۱۴۰۲ هم بدون تغییر قیمت، ۴۰۲ میلیون تومان فروخته شد. همچنین ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲، ۴۸۰ میلیون تومان قیمت داشت.

در این میان، سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر قیمت، ۶۸۰ میلیون تومان قیمت خورد. شاهین G اتومات CVT نیز با افزایش ۱۵ میلیون تومانی، ۸۴۰ میلیون تومان به فروش رفت.

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر، کوییک GX L دنده‌ای ۳۵۹ میلیون تومان بود. کوییک R پلاس اتوماتیک هم با افزایش ۲ میلیون تومانی، به قیمت ۴۹۲ میلیون تومان به فروش رفت.

جهش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا، شاهین و کوییک + جدول

۲۲۳۲۲۵

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا