رویدادها

سارق حرفه‌ای خانه‌ها در شهرک غرب دستگیر شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک سارق حرفه‌ای که اقدام به سرقت از دست‌کم ۱۵ خانه در شهرک غرب کرده بود، خبر داد.

به گزارش رویداد برتر، سرهنگ علی قاسم‌پور در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تاریخ یکم بهمن ماه امسال، ماموران تیم عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب درحال گشت‌زنی در محدوده  بلوار دریا بودند که به راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ که در حال زاغ‌زنی از منازل مسکونی این محدوده بود، مشکوک شده و رفتار آنان را تحت نظر قرار دادند.

وی با بیان اینکه شماره پلاک خودروی مذکور نیز مورد استعلام قرار گرفت، گفت: با استعلام شماره انتظامی پلاک خودرو مشخص شد که پلاک خودرو متعلق به خودروی دیگری است. در همین راستا نیز ماموران برای دستگیری این افراد وارد عمل شدند. دو متهم نیز به محض مشاهده ماموران پلیس اقدام به فرار کردند که درپی آن عملیات تعقیب و گریز آغاز شدند.  

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران اطلاعات خودروی متهمان را به سایر گشت‌های انتظامی اعلام کردند و طرح مهار اجرا شد، گفت: سرانجام پس از مدتی تعقیب و گریز، خودروی متهمان متوقف و هر دو متهم به صورت پیاده از محل متواری شدند که ماموران نیز اقدام به تعقیب آنان کردند. در نهایت در این عملیات پلیسی یکی از سارقان خلع سلاح  و دستگیر شد و همدست دیگر وی نیز با سوءاستفاده از تاریکی هوا از محل متواری شد.  

قاسم‌پور با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت: با توجه به اینکه ماموران از خودروی متهم آلات و ادوات سرقت و یک قبضه سلاح سرد را کشف و ضبط کرده بودند. متهم نیز در جریان بازجویی‌ها چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به ۱۵ فقره سرقت از منازل مردم در محدوده شهرک غرب با همکاری همدستش اعتراف کرد. همچنین سوابق این فرد نیز مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد متهم پیشتر نیز به اتهام سرقت بازداشت و روانه زندان شده است.  

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ برای متهم دستگیر شده، پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. اقدامات برای دستگیری همدست این فرد و تحقیقات تکمیلی در خصوص جزئیات این پرونده نیز همچنان در دستورکار قرار دارد.  

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا