خبرهای کلیکسب و کار برتر

سفر به کیش شخصی بهتر است یا با تور؟

با تور بریم کیش یا خودمون؟ اگر قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید، قطعا به این فکر افتاده‌اید که سفر خود را چگونه پیش ببرید؛ خودتان برنامه ریزی کنید یا همه چیز را به آژانس‌های برگزار کننده بسپارید. تا انتهای این مطلب از همراه ما باشید تا به شما بگوییم سفر به کیش با تور بهتر است یا شخصی و مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم.

سفر به کیش با تور بهتر است یا شخصی؟

هزینه سفر به کیش با تور مسافرتی

هزینه مسافرت به کیش با تور با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود بسیار مناسب است. آژانس‌های مسافرتی معمولا بلیط‌های چارتری لحظه آخری و ارزان را برای مسافران خود رزرو می‌کنند و انتخاب هتل به عهده خودتان است.

یعنی شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که دارید، از بین هتل‌های 5 ستاره تا 2 ستاره کیش، هتلی که با شرایط و انتظارات شما سازگار است را برای تور کیش رزرو نمایید. اگر می‌خواهید با پرداخت هزینه مناسب امکانات و خدمات مناسبی دریافت کنید، هتل‌های سه ستاره کیش مانند هتل تعطیلات، هتل آبادگران، هتل سان رایز و… گزینه‌های پیش روی شما هستند.

علاوه بر این در سفر به کیش تخفیف‌های ویژه گردشگری مانند تخفیف ورودی برخی مکان‌های تفریحی، گشت‌های شهری و… به شما تعلق می‌گیرد که نقش به‌سزایی در کاهش هزینه‌های سفر کیش دارد. همچنین اطلاع از بهترین زمان سفر به کیش نیز بسیار موثر است.

مثلا اگر تور کیش در تابستان را رزرو کنید به دلیل گرمای هوا در این فصل با کمترین قیمت سفری بی‌نظیر را تجربه می‌کنید. در مقابل اگر فصل پاییز و زمستان که بهترین فصل سفر جزیره است را برای مسافرت انتخاب کنید، به دلیل افزایش چشمگیر حجم مسافران باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

سفر به کیش بدون تور (شخصی)

اگر با تور سفر نکنید، باید برنامه سفرتان را خودتان بچینید و این کمی دشوار است. سفر شخصی به جزیره می‌تواند به صورت هوایی یا زمینی باشد؛ یعنی شما می‌توانید برای سفر به کیش با هواپیما، قطار، کشتی و حتی خودروی شخصی خود برنامه‌ریزی کنید.

چیزی که سفر به کیش بدون تور را سخت می‌کند، دغدغه رزرو بلیط و محل اقامت است؛ به خصوص اگر در ایام شلوغ و پر ازدحام قصد سفر داشته باشید! علاوه بر آن اگر تجربه سفر به جزیره را نداشته باشید، با آشنا نیستید و نمی‌دانید بهترین فصل سفر چه زمانی است. در این صورت ممکن است به اندازه‌ای که باید از سفر خود لذت نبرید. در هر صورت اگر می‌خواهید به صورت هوایی خود را به کیش برسانید، سفر به کیش با تور بسیار بهتر است.

چنانچه قصد دارید سفر به کیش از راه زمینی را تجربه کنید و از جاذبه‌های گردشگری بین راه هم بازدید کنید، قضیه کمی فرق می‌کند و کاملا به سلیقه شما بستگی دارد؛ اما باز هم لازم است زمان کافی داشته باشید و شرایط خود را به خوبی بسنجید.

هزینه سفر به کیش با تور مسافرتی

هزینه مسافرت به کیش با تور با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود بسیار مناسب است. آژانس‌های مسافرتی معمولا بلیط‌های چارتری لحظه آخری و ارزان را برای مسافران خود رزرو می‌کنند و انتخاب هتل به عهده خودتان است. یعنی شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که دارید، از بین هتل‌های 5 ستاره تا 2 ستاره کیش، هتلی که با شرایط و انتظارات شما سازگار است را برای تور کیش رزرو نمایید.

اگر می‌خواهید با پرداخت هزینه مناسب امکانات و خدمات مناسبی دریافت کنید، هتل‌های سه ستاره کیش مانند هتل تعطیلات، هتل آبادگران، هتل سان رایز و… گزینه‌های پیش روی شما هستند.

علاوه بر این در سفر به کیش تخفیف‌های ویژه گردشگری مانند تخفیف ورودی برخی مکان‌های تفریحی، گشت‌های شهری و… به شما تعلق می‌گیرد که نقش به‌سزایی در کاهش هزینه‌های سفر کیش دارد. همچنین اطلاع از بهترین زمان سفر به کیش نیز بسیار موثر است.

مثلا اگر تور کیش در تابستان را رزرو کنید به دلیل گرمای هوا در این فصل با کمترین قیمت سفری بی‌نظیر را تجربه می‌کنید. در مقابل اگر فصل پاییز و زمستان که بهترین فصل سفر جزیره است را برای مسافرت انتخاب کنید، به دلیل افزایش چشمگیر حجم مسافران باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

سفر به کیش با خودروی شخصی

اگر اهل رانندگی هستید و افراد مسن و کودک زیر 2 سال همراه خود ندارید، سفر به کیش با خودروی شخصی لذت‌بخش است. در غیر این صورت به دلیل مسافت طولانی بسیار خسته کننده و آزاردهنده خواهد بود. در سفر به کیش با ماشین می‌توانید برای بازدید از جاهای دیدنی شهرهای بین راه برنامه‌ریزی کنید و با یک تیر چند نشان بزنید.

البته این را هم در نظر داشته باشید که هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی بسیار بیشتر از تور تمام می‌شود! زیرا هزینه لندینگ کرافت ماشین، کاپوتاژ، عوارض شهرداری، خورد و خوراک بین راه، بنزین و… به هزینه‌های شما اضافه خواهد شد

برای رفتن به کیش با خودرو باید خود را به یکی از سه بندر لنگه، چارک یا آفتاب برسانید و با لندینگ کرافت (شناورهای مخصوص جابجایی خودرو) خود را به کیش برسانید. این نکته را هم در نظر بگیرید که بالا بودن مدل خودرو برای بردن به جزیره بسیار اهمیت دارد و ورود پراید و پیکان به کیش ممنوع است.

سفر به کیش با کشتی و قطار

اگر قصد ندارید خودروی خود را به جزیره بیاورید باید آن را در جایی امن پارک کرده و سفر به کیش با کشتی را آغاز کنید. در این سه بندر کشتی‌های تندرو و شناورهای حمل مسافر وجود دارد که شما را به کیش می‌رسانند. البته اگر هدف شما فقط تجربه سفر با کشتی است، می‌توانید از سفر با خودروی شخصی صرف نظر کنید و با قطار خود را به بندر عباس برسانید. بدون شک سفر به کیش با قطار نیز تجربه‌ای خاطره‌انگیز است. بعد ازاینکه به بندرعباس رسیدید، با سایر وسایل حمل و نقل خود را به بندرگاه‌ها رسانده و با کشتی راهی جزیره شوید.

کلام پایانی

در پاسخ به این سوال که سفر به کیش با تور بهتر است یا شخصی می‌توان گفت سفر به کیش با تور با توجه به برنامه‌ریزی منظم و هزینه مناسب، از تمام جهات به صرفه‌تر و بهتر است و شما می‌توانید در مدت زمان مشخص و محدود سه روزه یا چهار روزه، خاطره‌انگیزترین سفر خود را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا