سلامت و دانشکسب و کار برتر

ژل لب چه عوارضی دارد؟

عوارض دیگری مانند عفونت، التهابات شدید پوستی، واکنش های آلرژیک و … نیز ممکن است به ندرت و در صورتی که تزریق ژل لب در کرج اصولی انجام نشده باشد، رخ می دهد.عوارض فیلر لب می تواند به علل مختلف مانند؛ استفاده از مواد نامرغوب، تزریق توسط شخصی غیر از پزشک، عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق باشد.جهت مشاوره و رزرو وقت رایگان در مطب  ما با شماره ی تماس بگیرید یا با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

آیا ژل لب عوارض دارد؟

ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند.هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت کاملاً طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث افزایش حجم لب به صورت طبیعی می شود.با تمام این تفاسیر برخی از مراجعین مطب مااز ما سوال می پرسند که ایا ژل لب ضرر دارد یا مضرات تزریق ژل لب و عوارض تزریق ژل در دراز مدت چیست؟

پاسخ پزشک متخصص مطب ما به چنین سوالاتی این است که؛ بله! هر گونه تزریق ممکن است با یکسری عوارض همراه باشد.برخی از این عوارض ژل لب به سرعت و در طی چند ساعت رفع می شوند، مانند؛ کبودی، قرمزی، درد و تورم. اما برخی دیگر از عوارض تزریق ژل در دراز مدت ممکن است خود را نشان دهند.در ادامه با عوارض فیلر لب بیشتر آشنا خواهیم شد.

What are the side effects of lip gel?

عوارض تزریق ژل در دراز مدت و کوتاه مدت

عوارض تزریق ژل لب در دراز مدت یا کوتاه مدت بروز پیدا می کنند. به طور کلی از عوارض تزریق ژل لب در مهرشهر کرج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب به بافت لب
 • بروز واکنش ها آلرژیک
 • تورم
 • کبودی
 • ایجاد زخم
 • ایجاد عفونت
 • عدم تقارن
 • جوش
 • جابجایی ژل لب
 • التهابات پوستی
 • بروز ناراحتی های خفیف
 • قرمزی پوست
 • به وجود آمدن اسکار

که در ادامه به بررسی بیشتر عوارض ژل لب می پردازیم.جهت مشاوره و رزرو وقت رایگان در مطب ما با شماره ی تماس بگیرید یا با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

۱- آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

این نوع از عوارض کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن آن این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود. بدن در برابر این عوامل خارجی برای محافظت از خود یکسری واکنش ها نشان می دهد که این واکنش ها باعث خرابی بافت لب می شوند.هر چه قدر میزان سی سی مصرف شده برای ژل لب بیشتر باشد این آسیب ها بیشتر می شوند و در دراز مدت باعث خرابی بافت لب می شود.

۲- بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

این آسیب هم کاملاً طبیعی است. برای این که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود.البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید و آن متخصص از شما تست آلرژی بگیرد.در صورت نداشتن آلرژیک شما می توانید به راحتی تزریق ژل در کرج را انجام دهید. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی آلرژیک ژل لب می توان به میزان سی سی و جنس مصرف شده برای ژل هم اشاره کرد.

۳- تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

از دیگر عوامل مخرب تزریق ژل لب می توان به خونریزی ، کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این اتفاق از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشد. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.از عوامل تشدید کننده این کبودی ها می توان به میزان سی سی مصرفی، جنس ماده ژل لب و جهت تزریق ژل لب، اشاره کرد.اگر دکتر یا متخصص به صورت اشتباه و با زاویه اشتباهی سوزن را وارد کند ممکن است این خونریزی و تورم حتی شدید تر هم شود.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد؟

به طور کلی بعد از انجام تزریق ژل لب، قرمزی و ورم طبیعی است. ورم بعد از تزریق ژل لب در طی دو روز آتی به بالاترین حد خود رسیده و طی مدت دو هفته از بین می رود.

۴-ایجاد زخم در ناحیه تزریق ژل لب

این آسیب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند.در بیشتر ماده های تزریق ژل لب هیالورونیک اسید وجود دارد. این ماده اگر به صورت زیاد یا در جای اشتباهی تزریق شود باعث خشکی پوست و در نهایت ایجاد زخم هایی عمیق می شود.استفاده زیاد از مواد تزریق ژل لب ممکن است حتی باعث توقف در تولید کلاژن ها برای دراز مدت شود.

۵- عفونت از نادرترین عوارض فیلر لب

ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند.برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند. در صورتی که هیچ ژل لبی برای شما مناسب نبود، بایدشما را از تزریق ژل لب بازدارد البته معمولاً ایجاد عفونت کم اتفاق می افتد.ولی شما بهتر است قبل از انجام تزریق حتماً تستی انجام دهید که ببینید می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.

۶- عدم تقارن، عوارض تزریق ژل در دراز مدت

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله ممکن است پس از تزریق و گذشت چند هفته شما متوجه شوید که لب های شما در تقارن نیستند و با هم اختلاف دارند.این عامل فقط و فقط به دکتری که تزریق ژل انجام می دهد بستگی دارد و اگر در هر طرف از لبتان میزان را کم یا زیاد بزند و یا سوزن ژل را در جای اشتباهی بزند این مشکل به وجود می آید.

تنها راه جلو گیری از این مشکل، رفتن به پیش دکتر های مختصص می باشد تا کوچکترین اشتباهی در تزریق پیش نیاید.برخی از افراد پس از عدم تقارن برای این که لب های خود را درست کنند ممکن است بلافاصله پس از تزریق، تزریق دیگری انجام دهند. در چنین مواردی تزریق دوم به علت اینکه تورم لب شما نخوابیده است، کاملا اشتباه بوده و ممکن است باعث بروز عوارض تزریق ژل در دراز مدت شود.

۷- ایجاد جوش بعد از تزریق ژل لب

این نوع از عوارض هم تقریباً طبیعی هستند و ممکن است مثل حساسیت برای افراد مختلف، در صورت آن ها پیدا شوند. این جوش ها ممکن است ریز یا درشت باشند.برای درمان یا جلوگیری از این جوش ها شما باید با دکتر خود صحبت کنید و قبل انجام عمل تزریق تست بدهید و اگر فراموش کردید این کا را بکنید بعد از به وجود آمدن این جوش ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

۸- جابجایی ژل پس از تزریق ژل لب

یکی دیگر از عوارض تزریق ژل لب، جابجا شدن ژل در بدن است. این مسئله در دراز مدت می تواند منجر به فلجی در برخی از نواحی صورت شود. البته لازم به ذکر است این فلجی ها موقت بوده و پس از گذشت چند هفته این مشکلات و فلجی ها بهبود پیدا می کنند.ولی برای این که این مشکلات در صورت به وجود آمدن زود تر تمام شوند سریعاً باید به دکتر خود مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید تا این فلجی ها و مشکلات دیگر را زود تر بهبود ببخشید.از عوامل بیشتر شدن احتمال جابجایی ژل در بدن می توان به مصرف بیش از اندازه از ماده تزریق و مکانی که دکتر سوزن را می زند نام برد.

۹- التهابات پوستی پس از تزریق ژل لب

یکی دیگر از عوارض فیلر لب، ایجاد التهابات پوستی بر روی لب و اطراف لب است که عارضه به ندرت رخ می دهد.برای این که این التهابات بهبود پیدا کنند شما پس از دیدن تاول و یا التهابات سریعاً باید به نزد دکتر خود بروید و آن را پیگیری کنید.توجه داشته باشید که بی توجهی به این التهابات، میزان این التهابات را افزایش می دهند و باعث به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در صورت فرد می شوند.

۱۰ – بروز ناراحتی های بسیار خفیف پس از تزریق ژل لب

این مورد از عوارض تزریق لب کاملاً طبیعی هستند و تقریباً در همه افرادی که تزریق ژل لب انجام دادند مشاهده می شوند.این ناراحتی ها بر اساس تزریق سوزنی است که برای ژل ها انجام می شوند و به سرعت بهبود پیدا می کند.

۱۱ – قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

یکی دیگر از موارد مخصوص به عوارض تزریق ژل لب در بیمار قرمز شدن پوست صورت بیمار می باشد که تقریباً می توان گفت این عامل هم طبیعی به حساب می آید.پس از تزریق ماده خارجی به لب باعث ایجاد قرمزی پوست می شوند که در صورت مشاهده همچنین مشکلی می توانید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.به طور کلی این قرمزی پوست پس از مدت کمی به حالت اولیه خود باز می گردد.

دکمه بازگشت به بالا