خبرهای کلیکسب و کار برتر

انواع سایبان مغازه دستی و هوشمند برقی

انواع سایبان مغازه در مجموعه ایران سایبان قابلیت طراحی و تولید دارد. رایجترین سایبانهای مورد استفاده برای فروشگاه ها و مغازه ها شامل: ، ، و میباشند .هرکدام از این چادرها نیز با متریال متفاونت و در رنج قیمتی متنوع توسط تولید و روانه بازار می گردد.

معرفی انواع سایه بان مغازه

سایبان مغازه دارای نمونه های بسیار متعددی می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی بوده و این موضوع باعث شده تا بتوان در مکان های بسیار متفاوتی از آنها استفاده کرد. از جمله اصلی ترین نمونه از سایبان هایی که می توان برای مغازه از آنها استفاده کرد، بازوئی و همچنین و می باشد. تنوع در سایبان ها باعث شده تا طبق نیاز و سلیقه افراد بتوان بهترین نمونه از سایبان ها را برای آنها انتخاب کرد.

 سایه بان بازویی

چادر بازویی یک از انواع پرکاربرد سایبان مغازه میباشد. در این مطلب به معرفی این نوع سایبان تاشو میپردازیم .چادر بازویی بصورت برقی و دستی توسط ایران سایبان قابل تولید میباشد .سایبان زنجیری یکی از سایبان هایی است که به خاطر استقبال زیاد و استفاده های فراوانی که داشته، با نام های گوناگونی شناخته می شود. سایبان برقی، سایبان هوشمند و یا سایبان اتوماتیک، از جمله اسامی هستند که در بازار برای این نوع از سایه بان ها استفاده می شود. معمولا برای فروشگاه ها، ادارات، منازل مسکونی و… می توان از سایه بان بازویی استفاده کرد.

سایه بان فنری را می توان با قیمت های مختلفی در بازار تهیه کرد، زیرا تنوع زیادی در ابعاد و متریال مورد استفاده برای ساخت این نوع سایبان ها وجود دارد. . نصب سایبان کار چندان پیچیده ای نیست ولی بهتر است این کار توسط نصابان ایران سایبان صورت بگیرد.

امروزه سایبان های اتوماتیک و هوشمند توانسته اند جایگزین بسیار مناسبی برای سایه بان های معمولی باشند. بدین ترتیب افرادی که از سایبان خرچنگی استفاده می کنند، بسیار بیشتر از افرادی هستند که از سایه بان بازویی معمولی یا دستی استفاده می کنند. با توجه به کیفیت بالا و مزایای بسیار زیادی که سایبان اتوماتیک و هوشمند داشته، صرف هزینه های بیشتر از سوی مصرف کننده نیز دارای توجیه بوده و مشکل خاصی برای خرید به وجود نمی آید.

معرفی سایبان کالسکه ای

نوع پرکاربردی از سایبان مغازه میباشد که دارای محاسن زیادی میباشد. از جمله اینکه حالت آیرودینامیکی دارد و به همین دلیل مقاومت بالاتری در مواقع باد نسبت به چادر بازویی دارد. و اینکه چادر کالسکه ای با داشتن بغل کار از کناره ها نیز مغازه را در مقابل برف و باران و آفتاب محافظت مینماید.

سایبان پوششی

محصولی نوین از میباشد. این نوع سایبان بیشتر برای رستورانها و کافه ها کاربرد دارد. چادر پوششی ثابت میباشد و تا طول 4.5 متر و بازشوندگی یک متر بطور یک تکه قابلیت تولید دارد.برای سفارش سایبان دکوراتیو کاملا دست شما باز مباشد چرا که متخصصان ما در ایران سایبان هر طرحی که شما در ذهن داشته باشین را به راحتی و در اسرع وقت برایتان تولید خواهند نمود.

تشخیص نوع سایبان مناسب برای شما

تشخیص نوع سازه و طراحی ویژه سایه بان، با در نظر گرفتن زوایای تابش خورشید در فصول مختلف سال، نحوه قرار گرفتن ساختمان، توجه به جهت های جغرافیایی، همچنین شناسایی اقلیم منطقه، و حتی توجه به پوشش درختان محوطه، افرادی متخصص و کاردان از علم و هنر را با هم می طلبد.، با کادری متخصص و با  ترکیب علم و هنر، زیبایی، ظرافت، کیفیت، مقاومت، و … را اصول اولیه کار خود می داند و در پس ان رضایت صد در صدی مشتری را سرلوحه سالها فعالیت سایبان برقی از جمله سایبان های پر کاربرد در عصر حاضر می باشد.

امروزه اغلب منازل و فروشگاهها به سمت در حال حرکت هستند. سایه بان های ثابت به تدریج از دور رقابت خارج شده و سایه بان برقی جایگزین آنها می شود. سایه بان برقی دارای کاربردهای مختلفی میباشد. برای آشنایی با  این مدل با ما همراه باشید.

سایه بان برقی چیست؟

سایبان برقی به نمونه ای از   اطلاق می شود. که برای باز و بسته شدن به هیچ گونه نیروی دستی نیاز ندارد. و با کمک جریان الکتریسیته می توان برای باز و بسته کردن سایه بان اقدام نمود.  در واقع سایه بان بازویی تجهیز شده به موتور برقی،ریسیور و ریموت کنترل در بازار با نام سایه بان برقی شناخته میشود.

انواع سایبان برقی

انواع سایبانهای برقی شامل  موارد زیر میباشد:، ،   و سایبان فولباکس

سایبان برقی و اطلاعات جامع پیرامون آن

چادر برقی همانطور که از نامش پیداست، وسیله ای کاربردی میباشد. برای جلوگیری از تشعشعات مضر آفتاب، اما برقی بودن نیمی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن را شامل می شود. در واقع ممکن است سایبان ها به شکل ها و انواع مختلفی تولید و عرضه شده باشند. که دسته بندی آن ها بر اساس نوع، کاربرد، جنس و بسیاری موارد دیگر صورت می گیرد.

انواع سایبان بر اساس سیستم هدایت

یکی از این دسته بندی ها که عمده ترین و اصلی ترین تقسیم بندی نیز می باشد. براساس برقی و یا دستی بودن سایه بان می باشد. طبیعتا اصلی ترین تفاوت میان این دو گروه از سایبان ها، نوع عملکرد آن ها است.

سایبان دستی

بدون نیاز به سیستم الکترونیکی باز و بسته می شود. و این در حالیست که سایه بان برقی برای استفاده و کارایی نیاز به موتور توبلار و اندکپ دارد.

سایبان ریموت دار

در واقع چادر برقی همان است که تجهیز به موتور برقی و ریموت شده است. همراه ما باشید تا در ادامه به بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو مدل از بپردازیم. مطمئنا پس از مطالعه این گزارش اطلاعات کافی را در خصوص محصولات بدست می آورید و در نهایت انتخاب مطمئن تر و منطقی تری خواهید داشت.

سیستم کنترل سایه بان برقی و سایبان دستی

سایبان برقی دارای موتور توبلار میباشد. برای باز و بسته شدن از نیروی الکتریسیته استفاده می کند. هیچ نیروی یدی برای استفاده از آن نیاز نیست. در برخی از مدل های پیشرفته یک ریموت کنترل نیز طراحی شده است که می توان حالت های مختلف کارکرد سایبان برقی را با آن تنظیم کرد. این در حالیست که در سایبان دستی بازویی، میله به شکلی حرفه ای استفاده می شود. که کنترل قسمت های متحرک را به عهده می گیرد. در واقع شما برای باز و بسته کردن چادر نیاز به نیروی بازوی خود دارید.

گیربکس سایبان

هندل سایبان

قیمت سایه بان برقی و سایبان دستی

یکی از مهمترین موضوعات برای خریداران و مصرف کنندگان مساله قیمت سایبان میباشد. در نتیجه دومین تفاوت اصلی میان چادر برقی و سایبان دستی، هزینه پرداختی برای آن می باشد.

طبیعی است که تکنولوژی هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. البته نمی توان صرفا بر اساس دستی یا برقی بودن قیمت را محاسبه نمود. چرا که فاکتورهای دیگری مانند سایز و مدل متریال و… نیز در تعیین نقش اساسی دارند.

با اینکه انتخاب چادربرقی به روزتر بوده و استفاده از آن نیز ساده تر است. با اینحال برخی معتقدند به دلیل عدم استفاده از سیستم الکترونیکی و سیم های مربوطه، طول عمر ی (سایبان مکانیکی بازویی) بالاتر از نوع برقی خواهد بود.

چرا که امکان خراب شدن قسمت های برقی در آن وجود ندارد. اما این دو نوع از سایبان های مغازه مطمئنا وجه مشترکی نیز باهم دارند که در ادامه  آن ها را بررسی میکنیم.

سایبان برقی و چادر دستی چه شباهت هایی با هم دارند؟

سایه بان برقی و سایبان دستی (سایبان دستی بازویی) هر دو می توانند سایه مورد نظر شما را ایجاد نمایند. و پوشش کافی را در اختیارتان قراردهند. با اینکه یکی از آن ها از نیروی برق استفاده می کند و دیگری نیروی مکانیکی نیاز دارد. اما هر دو از همان راهکار قدیمی قرقره و چرخ الهام گرفته و به این طریق باز و بسته می شوند.

روکش

جنس روکش چادر برقی و سایبان دستی مشابه یکدیگر است. در هر دو آن ها می توان از پارچه های به خصوصی استفاده کرد. که پوشش مناسب را ایجاد کند.

روکش مورد استفاده در چادر برقی

روکش مورد استفاده در سایه بان برقی(سایه بان و چادر بازویی) از جنس می باشد. پارچه کره با داشتن الیاف پلی استر با روکش پی وی سی برای این منظور مناسب میباشد. چرا که از یک سو عایق مناسب در برابر حرارت و گرما ( مزیت الیاف پلی استر )  محسوب می شود و از سوی دیگر مانع نفوذ آب ( مزیت روکش پی وی سی ) میباشد.

پارچه سایبان

اسکلت سایبان

اسکلت سایبان برقی و دستی کاملا مشابه یکدیگر هستند. این سازه ها بایستی قاب محکم و مقاومی نیز داشته باشند. بنابراین در هر دو مدل ما از فلز، پلاستیک یا وینیل استفاده میکنیم. تا یک سیستم قوی و با دوام به مشتری تحویل دهیم.

تبلیغات روی سایبان

تبلیغات روی سایبان دستی و  سایه بان برقی بطور یکسان و با هزینه مشابه انجام میشود. علاوه بر این، اگر دوست دارید که از به عنوان جایگاهی برای  نیز استفاده کنید، بازهم تفاوتی ندارد. که سیستم برقی وجود داشته باشد و یا سایه بان مغازه شما دستی باشد. امکان چاپ تبلیغات بر روی هر دو نوع وجود دارد.

نصب سایبان

یکی از وجوه مشترک میان سایه بان برقی مغازه با سایبان دستی این است. که هر دو را بدون محدودیت می توان در مکان دلخواه نصب نمود. تفاوتی از این بابت میان آن دو وجود ندارد.

کاربرد های سایه بان برقی

سایبان برقی مغازه

یکی از کاربرد های اصلی سایه بان برقی، بعنوان می باشد. برای مغازه ها، این نوع سایبان ها گزینه مناسبی به شمار می روند. زیرا به راحتی می توان آن ها را باز و بسته کرد. بدین ترتیب همه افراد بدون هیچ گونه محدودیت خاصی می توانند از سایه بان برقی استفاده کنند.

طول عمر چادر برقی تا حد زیادی به کیفیت موتور آن نیز بستگی دارد. توان و قدرت موتور برقی از جمله مواردی است که بایستی از فروشنده مشخصات آن را پرس و جو نمایید.

یکی از انواع سایه بان برقی میباشد.این نوغ سایبان جدید ترین و مدرن ترین نوع سایه بان مغازه تولید شده در مجموعه ایران سایبان میباشد. که بصورت استاندارد با اسکلت آلومینیومی ، مفاصل دایکاستی و روکش دو طرف pvc عرضه میشود. در حالت پیشفرض این نوع سایبان با گیربکس دستی عرضه میشود.

در صورت سفارش مشتری امکان تچهیز این نوع سایبان به موتور برقی و ریموت نیز میسر است. که در این حالت به آن سایبان برقی نیز گفته می شود. (سایه بان برقی) کاربردهای گسترده ای دارد. از جمله اینکه از آن میتوان به عنوان سایبان فروشگاهی ، سایبان تراس، سایبان خودرو،سایبان تبلیغاتی بهره برد.

سایبان برقی خودرو

یکی دیگر از کاربرد های سایه بان برقی، برای پارکینگ  بعنوان می باشد. بدین ترتیب می توان در هنگام نیاز آن را به راحتی باز کرده و در صورتی که به آن نیازی نباشد. با فشار دادن دکمه مربوطه، آن را بست.

سایبان برقی تراس

از دیگر کاربردهای سایبان اتوماتیک بازویی یا سایه بان برقی را می توان به استفاده در تراس یا بالکن خانه بعنوان برشمرد. معمولا در تراس نیاز به سایبان ثابت نمی باشد. زیرا گاهی اوقات ممکن است. نیاز باشد تا سایبان جمع شده و از نور طبیعی بهره مند شد.

 

دکمه بازگشت به بالا