استان ها

ایران آماده گسترش روابط خود با کویت است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری رویداد برتر، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس ژنو با وزیر خارجه کویت دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان سلام رئیس جمهور کشورمان را به امیر کویت و نخست وزیر این کشور ابلاغ کرد و با اشاره به سفر قبلی خود به کویت، گفت با توجه به مشترکات قوی دو کشور همسایه، جمهوری اسلامی ایران آماده است روابط خود را در تمام زمینه‌ها با کویت گسترش دهد.

وی بر آمادگی کشورمان برای فعالتر کردن سازوکار‌های مشترک دو کشور از جمله کمیسیون مشترک، کمیته کنسولی و مرزی تاکید نمود.

امیرعبداللهیان با ابراز نگرانی از وضعیت پیچیده فلسطین، وضعیت انسانی نوار غزه را فاجعه آمیز توصیف کرد. وی صحبت آمریکا از تلاش برای کاهش شدت جنگ به جای آتش بس را چراع سبز به رژیم صهیونیستی برای ادامه کشتار فلسطینیان توصیف کرد. همچنین با اشاره به پیشنهاد ایران برای برگزاری اجلاس فوق العاده وزرای امور خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی، ابراز امیدواری کرد این اجلاس بتواند به یک اقدام دسته جمعی برای پایان دادن به نسل‌کُشی فلسطینیان دست یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان از همتای کویتی جهت سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه کویت نیز ضمن ابراز خرسندی خود از این دیدار، درخواست کرد که سلام امیر کویت به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان ابلاغ گردد.

وی گفت کویت از توسعه روابط با ایران استقبال می‌کند و توسعه روابط با ایران از اولویت‌های کویت است و کشورش آماده است تمامی کمیته‌های مشترک دو کشور را فعال کند.

وی توسعه روابط تجاری دو کشور را بسیار مهم دانست و بر لزوم نشست مشترک هیأت‌های دو کشور برای این منظور تاکید نمود.

همچنین از دعوت وزیر امور خارجه کشورمان جهت سفر به تهران تشکر و تمایل خود را برای انجام سفر در زمان مورد توافق اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کویت نیز در این دیدار به تبیین دیدگاه‌ها و تلاش‌های کشورش برای پایان دادن به جنگ علیه غزه و نیز ارسال کمک‌های انسانی برای فلسطینیان پرداخت.

در این دیدار برخی موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه دوجانبه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

طرفین بر آمادگی خود برای تداوم دیدار‌ها و مشورت‌ها تاکید کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا