ورزش

این نکته عجیب قهرمان جام ملت ها را مشخص کرد

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر؛ در آستانه فینال تمام عربی جام ملت‌های آسیا، هواداران هر دو تیم امیدوار به پیروزی و در نهایت قهرمانی تیم ملی کشورشان در این تورنمنت هستند. فینالی که شاید قبل از شروع جام حتی مردم هر دو کشور نیز هرگز فکر نمی‌کردند شاهدش باشیم.

با توجه به عملکرد خوب دو تیم اردن و قطر و همچنین وجود ستارگانی نظیر التعمری و اکرم عفیف در ترکیب دو تیم، پیش‌بینی تیم قهرمان از حالا کار سختی به‌نظر می‌رسد. اما اگربه خرافات معتقد هستید، یک دلیل بر پیروزی تیم ملی اردن در فینال جام ملت‌های آسیا وجود دارد و آن‌هم این است که اردن توانسته کره‌جنوبی را شکست دهد! بله، از جام ملت‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹، قهرمان مسابقات در یکی از مراحل تجربه پیروزی مقابل کره‌جنوبی را داشته است.

به نقل از ورزش سه در جام ملت‌های ۲۰۰۷ عراقی‌ها در نیمه نهایی موفق شدند در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر سه بر کره پیروز شوند و در نهایت در فینال با برتری مقابل عربستان قهرمان بازی‌ها شدند.

چهار سال بعد بازهم در مرحله نیمه نهایی بود که کره بازهم در نیمه نهایی حذف شد و این‌بار ژاپنی‌ها بودند که با پیروزی مقابل کره در فینال با شکست استرالیا قهرمان مسابقات شدند.

در جام ملت‌های ۲۰۱۵ کره‌ای‌ها طلسم شکنی کردند و این‌بار از نیمه نهایی رد شدند. اما باز هم در فینال مغلوب شدند و این‌بار استرالیا بود که با شکست کره قهرمان مسابقات شد.

در جام ملت‌های قبلی در امارات اما کره زودتر از دفعات قبلی با جام وداع کرد. این‌بار قرعه به نام قطر افتاد که کره را در مرحله یک هشتم با یک گل حذف کند. قطری‌ها در پایان با پیروزی مقابل ژاپن در فینال، برای نخستین‌بار قهرمان جام ملت‌ها شدند.

اگر قرار باشد همه چیز طبق چهار دوره قبلی پیش برود، اردنی‌ها که موفق به حذف کره در نیمه نهایی شدند شانس بالاتری نسبت به قطر برای قهرمانی در آسیا خواهند داشت. مگر اینکه سرانجام این طلسم شکسته شود و تیمی با وجود حذف کره نتواند قهرمان بازی‌ها شود.

257 251

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا