اقتصادی

داد و فریاد رهبران رژیم صهیونیستی با کاهش اعتماد شرکای اقتصادی

داد و فریاد رهبران رژیم صهیونیستی با کاهش اعتماد شرکای اقتصادی

رتبه دولتی رژیم صهیونیستی از A۱ به A۲ کاهش یافت و چشم انداز آن به دلیل خطرات سیاسی و مالی ناشی از ادامه جنگ این کشور با حماس، منفی شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا از راشاتودی، رهبران رژیم صهیونیستی به کاهش رتبه اعتباری این رژیم توسط مودیز در روز جمعه انتقاد کردند. رتبه دولتی این رژیم از A۱ به A۲ کاهش یافت و چشم انداز آن به دلیل خطرات سیاسی و مالی ناشی از ادامه جنگ این رژیم با حماس، منفی ماند.

بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه این کاهش رتبه که برای اولین مورد در تاریخ این کشور اتفاق افتاده را به عنوان مانیفست سیاسی محکوم کرد.

وی گفت: این کاملا بر اساس یک جهان بینی بدبینانه و بی اساس ژئوپلیتیک است و شامل استدلال‌های جدی اقتصادی نیست. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز این اقدام را رد کرد و استدلال کرد که این تنها نتیجه درگیری‌های جاری است و نه بازتابی از اقتصاد این رژیم.

رژیم صهیونیستی

امیر یارون، رئیس بانک رژیم صهیونیستی نیز از اقتصاد این رژیم دفاع کرد که به گفته او “ریشه در پایه‌های قوی و سالم دارد. ” وی از سیاست‌های کلان اقتصادی و پولی رژیم صهیونیستی و «بازیابی سریع اقتصاد پس از شوک اولیه جنگ» ستایش کرد.

با این حال، یارون خاطرنشان کرد که دلایل کاهش رتبه، عدم اطمینان در مورد زمان و نحوه پایان جنگ و همچنین تأثیر جنگ بر تمایل این رژیم برای مقابله با مسائل اصلی اقتصادی و اجتماعی است. وی از دولت خواست برای مقابله با مشکلات مطرح شده توسط مودیز به منظور تقویت اعتماد شرکای بین المللی به اقتصاد کشور سریعاً اقدام کند.

دو آژانس بزرگ دیگر، S&P و Fitch، نیز رژیم صهیونیستی را در ماه اکتبر تحت نظارت منفی قرار دادند، اما هیچ‌کدام تاکنون برای کاهش امتیاز اعتباری این کشور اقدام نکرده‌اند.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا