خبرهای کلیکسب و کار برتر

راهنمای انتخاب نوع تیغه و موتور کرکره برقی

در سال‌های گذشته اغلب افراد برای درب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و پارکینگ‌ های خود از کرکره‌های معمولی استفاده می‌کردند. این کرکره‌ها دارای کیفیت پایینی بودند و به‌مرورزمان به سرعت کیفیت و زیبایی خود را از دست می‌دادند.تا اینکه با رونق و پیشرفت صنعت ، استفاده از درب‌های کرکره‌ای برقی رواج پیدا کرد و مردم از این نوع درب‌ها بسیار استقبال نمودند.آنها تصمیم گرفتند برای درب‌های منازل مسکونی، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، مراکز تجاری و رفاهی و همچنین پارکینگ‌ها از درب‌های کرکره‌ای برقی استفاده کنند.

راهنمای خرید تیغه کرکره برقی - انواع تیغه کرکره برقی

بهترین تیغه کرکره برقی

دلیل انتخاب درب‌های کرکره‌ای برقی ایجاد امنیت و سهولت در استفاده از آنها در این مکان‌ها بود.با توجه به اینکه از اصلی‌ترین قطعات تشکیل دهنده کرکره‌های برقی محسوب می‌شود، بنابراین انتخاب و خرید بهترین تیغه کرکره برقی بسیار حائز اهمیت است.

چرا که این انتخاب می‌تواند بر طول عمر و نحوه عملکرد صحیح و درست کرکره‌های برقی تأثیر به سزایی داشته باشد.تعادل کرکره‌های برقی هنگامی برقرار می‌شود که انتخاب مناسبی بین تیغه و موتور آن ایجاد شده باشد.در صورتی بین تیغه و موتور رول آپ تعادل برقرار می‌شود که در انتخاب تیغه به جنس، ابعاد و وزن کلی تیغه با نیرو و توان موتور کرکره برقی دقت فراوان داشته باشید.

بنابراین برای اینکه بتوانید بهترین تیغه کرکره برقی ““ را انتخاب نمایید شما باید در ابتدا اطلاعاتی درباره انواع تیغه‌های کرکره برقی داشته باشید تا بتوانید در بین آنها بهترین و مناسب‌ترین تیغه را برای مکان مورد نظر انتخاب نمایید.

با توجه به این موضوع ما در این مقاله قصد داریم به منظور انتخاب بهترین تیغه کرکره برقی به معرفی انواع و کاربردهای این تیغه‌ها بپردازیم. پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.  امروزه درب برقی اصفهان به یکی از اجزای مهم انواع ساختمان ها تبدیل شده است که با استفاده از آن می توانید به راحتی تردد کنید.

مشخصات فنی بهترین تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه‌های کرکره برقی معمولاً از جنس آلومینیوم با تکنیک آکستروژه تولید شده و با رنگ الکترواستاتیک ضد خش پوشانده می‌شوند.این تیغه‌ها به طور استاندارد برای کرکره‌های برقی به صورت تقریبی با عرض 7 متر و ارتفاع 6 متر قابلیت اجرا و راه اندازی دارند.اما در صورتی که ابعاد کرکره برقی بزرگ‌تر باشد، تیغه‌های آن با سایز 100 دارای دو پل داخلی، سایز 80 با دو پل داخلی و سایز 80 با یک پل داخلی هم وجود داشته و اجرا می‌شود.

ویژگی‌های تیغه کرکره برقی

در خصوص ویژگی‌های تیغه کرکره برقی می‌توان گفت:

 • تیغه‌های کرکره برقی در زمان نصب به فضای کمی نیاز دارند.
 • تیغه کرکره برقی در رنگ‌های متنوع و طرح‌های گوناگون همگام با نما تولید و طراحی می‌شوند.
 • این نوع تیغه‌ها از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.
 • تیغه‌های کرکره برقی دارای امنیت و استحکام بالا هستند.

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه‌های کرکره برقی اگر چه دارای کیفیت‌های مختلفی هستند اما در طرح‌ها و ابعاد مختلف با رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند که باعث ایجاد هارمونی بین درب و نمای ظاهری ساختمان می‌شوند.

بر این اساس تیغه‌های کرکره برقی را می‌توان به 6 دسته زیر تقسیم بندی کرد:

 • تیغه دو جداره (آلومینیوم یا آکسترود): این تیغه‌ها دارای مقاومت بالا بوده و نیاز به روغن کاری ندارند.

بر اساس کاربرد این تیغه‌ها به صورت زیر تقسیم بندی می‌شوند:

تیغه‌های دوجداره آلومینیوم با سایز 60 برای درب‌های  مناسب هستند.

تیغه‌های دو جداره آلومینیوم با سایز 80 برای درب‌های و فروشگاه‌ها در ابعاد متوسط مفید هستند.

تیغه‌های دو جداره آلومینیوم با سایز 100 برای درب‌های کرکره برقی فروشگاه‌های بزرگ و کارخانه‌های صنعتی مناسب است.

 • تیغه فوم دار: تیغه‌های فوم دار عایق حرارت و صدا هستند.
 • تیغه فوم دار گالوانیزه: این تیغه‌ها ضد سرقت بوده و نسبت به تیغه‌های دو جداره آلومینیومی قیمت ارزان‌تری دارند.
 • تیغه رول گیتر: این تیغه‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با مفتول‌های فولادی آبکاری شده‌اند.
 • تیغه پانچ دار یا سوراخ دار: این تیغه‌ها معمولاً به جهت زیبایی و نفوذ نور خورشید به داخل محیط برای پارکینگ‌های ساختمان‌های جنوبی و فروشگاه‌ها مناسب هستند.
 • تیغه شفاف یا پلی کربنات : این تیغه‌ها ضد ضربه و خش بوده و در برابر حرارت مقاوم و غیر قابل اشتعال هستند.

مشخصات تیغه کرکره برقی

بهترین تیغه برای کرکره برقی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین تیغه کرکره برقی را انتخاب و خریداری نمایید باید به یک سری از نکات و موارد توجه داشته باشید.

اما نکات لازم و ضروری در هنگام انتخاب بهترین تیغه  کرکره برقی عبارت‌اند از:

 • رنگ الکترواستاتیک: در واقع رنگ الکترواستاتیک که از رزین و ذرات خشک تشکیل شده است به وسیله تپانچه بر روی تیغه رول آپ پاشیده می‌شود.

تیغه پس از رنگ آمیزی درون کوره قرار می‌گیرد تا در برابر تغییرات و شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت داشته باشد. دفتر حفاظتی کیمیا در جهت پیشبرد اهداف خود پس از نصب و اجرای و تحویل هر پروژه ، در فرم نظر سنجی از مشتریان عزیز درخواست نظر و در صورت رضایت درخواست رضایت نامه کتبی مینماید

بنابراین مناسب‌ترین تیغه برای کرکره برقی باید با رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده باشد.

 • وزن تیغه: هر چه وزن تیغه رول آپ بیشتر باشد، درب با وزن بالا را بهتر می‌تواند تحمل کند؛ بنابراین بهترین تیغه برای کرکره برقی تیغه‌ای است که وزن بیشتری داشته باشد.
 • برند کارخانه: برندهای خوشنام و با سابقه معمولاً بهترین تیغه‌ها را به بازار ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با انتخاب برندهای معتبر و مشهور در زمینه تولید و ساخت انواع تیغه‌های کرکره برقی، از خدمات پس از فروش، گارانتی محصول و همچنین مشاوره تکنسین‌ها و متخصصین آنها در صورت بروز هرگونه مشکل بهره‌مند شوید.
 • مقاومت: تیغه‌ای مناسب است که در برابر شرایط محیطی مقاومت بالاتری داشته باشد. شرایط محیطی بیشترین تأثیر را بروی کیفیت و ظاهر کرکره‌های برقی ایجاد می‌کنند.

باران‌های اسیدی و طوفان می‌تواند باعث رنگ پریدگی کرکره‌های برقی شود؛ بنابراین باید تیغه‌ای را برای کرکره برقی در نظر گرفت که در برابر شرایط محیطی از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

 • موتور: باتوجه‌به اینکه باید بین تیغه کرکره برقی و موتور آن تعادل برقرار باشد تا درب کرکره برقی بتواند عملکرد درستی داشته باشد لذا موتورهایی که برای کرکره برقی در بازار وجود دارد اغلب از دو نوع توبولار و ساید هستند.

موتورهای ساید نسبت به موتورهای توبولار دارای قدرت بیشتری بوده و زمان باز و بسته شدن صدای کمتری از خود تولید می‌کنند.این موتورها برای نصب بر روی کرکره‌های برقی مناطقی از جمله کارخانه‌ها، مراکز تجاری بزرگ و عمومی مناسب هستند چرا که با توجه به وزن و ابعاد درب کرکره برقی با تیغه آن متناسب خواهند بود.موتورهای توبولار برای درب کرکره برقی با ابعاد و وزن کوچک‌تر از جمله درب منازل شخصی و پارکینگ‌هایی که درب کوچک دارند، مناسب است.

 • ریل: ریل تیغه‌های کرکره برقی اگر از نوع آلومینیوم باشند کیفیت بالاتری داشته و دچار آسیب نمی‌شوند.
 • قابلیت شستشو: مناسب‌ترین تیغه برای کرکره برقی باید قابل شستشو باشد.
 • میزان آلومینیوم به کار رفته در تیغه: تیغه‌ای مناسب است که آلومینیوم بیشتری در آن به کار رفته باشد.
 • مواد و متریال پلی کربنات: بهترین و مناسب‌ترین تیغه کرکره برقی، تیغه‌ای است که با مواد و متریال پلی کربنات ساخته باشد. چرا که این مواد علاوه بر زیبایی و جذابیت دارای ویژگی ضد سرقت و ضد حریق بودن هستند.
 • ضد حریق بودن: بهترین و مناسب‌ترین تیغه برای کرکره‌های برقی، تیغه‌ای است که بتواند تحمل دما تا 300 درجه را داشته باشد و در برابر دماهای بالا ذوب نشود.
 • ضد سرقت بودن: به دلیل اینکه از درب‌های کرکره‌ای برقی بیشتر در مکان‌هایی مانند طلافروشی‌ها استفاده می‌شود، این درب‌ها باید ضد سرقت و ضد گلوله باشند.

بنابراین بهترین و مناسب‌ترین تیغه برای کرکره برقی، تیغه‌ای است که در برابر ضربات با شدت بالا از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد.

بنابراین می‌توان گفت:

 • برای مصارف صنعتی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 40 میلیمتر است.
 • برای مصارف خانگی و فروشگاهی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 60 میلیمتر است.
 • برای مصارف فروشگاهی و صنعتی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 60 و 80 میلیمتر است.
 • برای مصارف امنیتی بالا و حساس بهترین تیغه کرکره برقی، 80 و 100 میلیمتر است.

سخن پایانی

یکی از قطعات بسیار مهم کرکره برقی تیغه آن است که انتخاب تیغه کرکره خوب و مناسب می‌تواند بر عملکرد کرکره برقی تأثیر گذار باشد.بر این اساس ما تلاش کردیم تا در این مقاله با معرفی انواع و مدل‌های مختلف تیغه کرکره برقی معیارهای انتخاب بهترین تیغه کرکره برقی را برای شما عزیزان بیان کنیم.

بنابراین شما هنگام انتخاب و خرید یک تیغه مناسب برای کرکره برقی باید به مکان مورد نظر، نوع، جنس، کیفیت، عرض و دیگر موارد توجه نمایید تا بتوانید بهترین تیغه برای کرکره برقی را خریداری کنید. automatic door برقی شامل چند نوع مختلف همراه با کاربردهای مختلف می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا