خارجی

راهکار عجیب اوکراین برای تامین گلوله توپ

آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه اوکراین گفت کشور‌های اتحادیه اروپا باید تمامی قرارداد‌های صادراتی گلوله‌های توپ را لغو و همه آن‌ها را برای اوکراین ارسال کنند.

«دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین که کشورش در باتلاق جنگ گیر کرده است، راهی برای تأمین سریع مهمات توپخانه موردنیاز ارتش اوکراین پیدا کرد!

کولبا با ارائه پیشنهادی غیرعادی، از کشور‌های اروپایی خواست تا حد امکان قرارداد‌های بلندمدت برای تأمین گلوله منعقد کنند تا خطوط جدید تولید مهمات باز شود، اما تحویل به کشور‌های ثالث را لغو کرده و همه گلوله‌ها را به اوکراین بفرستند، زیرا کشور او بیشتر به آن‌ها نیاز دارد.

به نقل از پراودا، دیمیترو کولبا عنوان کرد: «هر گلوله توپی که در حال حاضر در اروپا تولید می‌شود باید در دفاع از اروپا استفاده شود. تهدید روسیه علیه اروپا ناپدید نخواهد شد. اروپا باید هر کاری که ممکن است برای افزایش فوری عرضه گلوله‌های توپ به اوکراین انجام دهد.»

وی همچنین وزرای خارجه کشور‌های اروپایی را تحت‌فشار قرار داد تا درباره عضویت کی‌یف در اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند و تأکید کرد اوکراین باید مدت‌ها پیش بخشی از اتحادیه اروپا می‌شد.

وی همچنین خواستار ایجاد سازوکار جداگانه‌ای در اروپا برای کمک نظامی به اوکراین در چارچوب به‌اصطلاح صندوق صلح به‌منظور مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه و انتقال آن‌ها به کی‌یف شد. این در حالیست که کرملین درباره تبعات اتخاذ چنین گامی هشدار می‌دهد.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا