جامعه

صحیفه سجادیه؛ دانشگاه بزرگ معرفتی و فرهنگی

صحیفه سجادیه؛ دانشگاه بزرگ معرفتی و فرهنگی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، صحیفه سجادیه را دانشگاه بزرگ معرفتی و فرهنگی خواند که می‌توان با چشیدن از چشمه‌های زلال معرفتش راه سعادت اخروی را برای همیشه به روی خود گشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدحسین رنجبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در اختتامیه سیزدهمین جشنواره شعر صحیفه سجادیه از سری برنامه‌های «امامت و مهدویت» که با حضور رئیس بنیاد صحیفه سجادیه، امام جمعه قشم، مسئولان، استادان، جمع کثیری از ائمه جمعه و جماعت اهل تسنن، شعرا، دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ولادت این امام سجاد (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برگزار شد؛ دانشگاه آزاد اسلامی را یک دانشگاه پیشرو در توسعه و اشاعه فرهنگ دینی قلمداد و اظهار کرد: نقش دانشگاه آزاد در برگزاری اینگونه برنامه‌های فرهنگی بسیار پربار و پرثمراست که تاکنون توانسته تأثیر عمیق و مستمر خود را در جامعه نشان دهد که این مهم جز با برنامه‌ریزی مستمر امکانپذیر نمی‌شود.

وی، برگزاری برنامه‌های تقریب مذاهب را یکی از برنامه‌های بزرگ و فاخر فرهنگی دانست که در راستای برنامه‌های ملی و مذهبی توانسته مانند برگزاری این جشنواره‌ها تأثیر عمیقی بر اتحاد مسلمانان و نزدیکی قلبی مسلمانان اهل شیعه و سنی بگذارد و آنان را تحت لوای برادر و برابر زیر پرچم ایران اسلامی متحد‌تر کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، دانشگاه را یک منبع بزرگ تولید علم و فناوری دانست و متذکر شد: دانشگاه آزاد به‌عنوان محور تحول‌آفرین و توسعه‌محور با در نظر گرفتن شاخص‌های برجسته فرهنگی توانسته نقش کلیدی مهمی در انتقال و تولید مفاهیم دینی با تکیه بر اهل فن داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، صحیفه سجادیه را یک دانشگاه بزرگ معرفتی و فرهنگی خواند که می‌توان با چشیدن از چشمه‌های زلال معرفتش راه سعادت و خوشبختی اخروی را برای همیشه به روی خود گشود و از دریای معرفتش تا بی‌نهایت‌ها بهره برد.

رنجبر با اشاره به آیات کلام‌الله مجید در تحصیل علم و دانش خاطرنشان کرد: صحیفه سجادیه یک اثر بزرگ و تأثیرگذار معرفتی و فرهنگی است که بعد از کتاب آسمانی قرآن کریم و نهج‌البلاغه مفاهیم و اسرار بزرگی را در خود جای داده و با تکامل عقل و اندیشه انسان این دروازه‌های معرفت نیز یکی بعد از دیگری به روی ما گشوده خواهد شد و باید از شناخت و شناساندن این دریای معرفت و اندیشه به دیگران غفلت نکنیم.

به گزارش آنا، سیزدهمین جشنواره شعر صحیفه سجادیه با ادای احترام به شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس و غبارروبی از گلزار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی قشم آغاز و با سخنرانی، شعرخوانی شاعران، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع ادامه یافت و از برگزیدگان سومین جشنواره شعر صحیفه سجادیه تجلیل شد.

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا