خبرهای کلی

مردم باید در انتخابات افراد اصلح را برگزینند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام محمد صادق عاشوری ضمن دعوت حاضرین به رعایت تقوای الهی با استناد به حدیثی از رسول اکرم (ص) شمول رحمت و محبت و پناه حضرت حق را مشروط به سه خصوصیت دانست و افزود: هرکس دارای سه خصوصیت باشد خداوند او را در پناه خود گیرد و مشمول رحمت و محبت خود گرداند: شکر هنگام نعمت، اولین و مهمترین آن است.

امام جمعه سیراف در ادامه تأکید کرد: در آستانه رزمایش بزرگ سیاسی یعنی انتخابات ۲ نوع شناخت دین شناسی و دشمن شناسی از مهمترین وظایف ما است.

وی ادامه داد: ابتدا باید نگاه کنیم و ببینیم وظیفه دینی ما در انتخابات چیست؟ دین وظیفه را مشخص کرده و آن احساس مسئولیت است، فرهنگ شهادت به ما می‌آموزد که همانگونه که جوانانی رفتند و از خاک و ناموس و مرزها دفاع کردند ما هم بایست با حضور در پای صندوق رأی و راهپیمایی از ولایت و آرمان انقلاب و خون شهدا و ارزش‌ها پاسداری کنیم.

حجت‌الاسلام عاشوری بیان داشت: در عملیات باید جبهه دشمنان را شناخت، برنامه‌ها، توطئه‌ها و ترفندهای دشمن را شناسایی کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کلید واژهایی چون، بی فایده بودن انتخابات، تخلف، انتخابات غیرآزاد، انتخابات مهندسی شده و ایجاد دوقطبی‌های کاذب بین مردم و نظام، از جمله شگردهای دشمن برای کمرنگ کردن و دور کردن مردم از صندوقهای رأی است که باید نسبت به آنها آگاه و هوشیار باشیم.

امام جمعه سیراف هشدار داد: محور تلاش‌های دشمن القا شبهات، ایجاد شکاف و جدایی میان مردم و نظام است.

خطیب جمعه سیراف با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: انتخابات مظهر جمهوری اسلامی ایران است، وقتی که آمریکا با نظام جمهوری اسلامی مخالف است یعنی با انتخابات مخالف است، پس همه باید در انتخابات شرکت کنند چون راه اصلاح کشور انتخابات است.

وی در ادامه انتخاب اصلح را از تأکیدات مقام معظم رهبری دانست و افزود: مردم باید انتخاب اصلح داشته باشند، آنجایی که می‌توانند خود تشخیص دهند و تحقیق کنند و آنجایی که نمی‌توانند به کسانی که اعتماد دارند اتکا کنند و از معرفی آنها استفاده کنند.

حجت‌الاسلام عاشوری در پایان ضمن تبریک میلاد منجی عالم بشریت (عج)، به مناسبت روز وزارت اطلاعات و هفته سربازان گمنام امام زمان عج گفت: از امتیازات مهم دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی، بومی بودن و عدم الگوبرداری از مجموعه اطلاعاتی در دنیا است.

دکمه بازگشت به بالا