جامعه

معاون فرهنگی وزارت علوم: صدور مجوز برنامه‌های دانشگاهی تسهیل شود/ در دانشگاه به روی تمام سلایق باز است

معاون فرهنگی وزارت علوم: صدور مجوز برنامه‌های دانشگاهی تسهیل شود  در دانشگاه به روی تمام سلایق باز است

کلانتری با اشاره به اینکه باید فضای دانشگاهی را انتخاباتی‌تر کنیم، تاکید کرد: صدور مجوز برنامه‌های دانشگاه‌ها باید تسهیل شود و سرعت داده شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در سومین نشست نمایندگان وزیر در هیئت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: دشمن در حال برنامه ریزی‌های خود است و راهبرد مشخصی هم دارد و آن کاهش مشارکت در انتخابات است. به صورت روشن و صریح از همه امکانات و بستر‌های خود نیز استفاده می‌کند.

وی افزود: دشمن از خباثت، جنگ و جدال میدانی و ترور و خونریزی برای زیر سوال بردن اقتدار نظام استفاده می‌کند که مشارکت در انتخابات را پایین بیاورد. تحقیقات نشان می‌دهد که گروه مرجع مردم در انتخابات دانشگاهیان هستند و این جمله‌ای ساده، اما پرتکلیف برای ماست.

کلانتری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز چند روز پیش در مورد خواص صحبت کردند؛ بنابراین در این روز‌های باقی مانده تلاش خودمان را بیشتر کنیم تا بتوانیم انتخابات پرشور تری داشته باشیم و نقش و تکلیف خودمان را کاملا ادا کنیم. تمرکز ما در زمان باقی مانده باید بر روی کار‌های ترغیبی باشد. چرا که در حال حاضر فرصت و زمان انجام کار‌های بنیادین نیست و باید بیشتر بر روی برنامه‌های عملیاتی تمرکز کرد. البته برنامه‌هایی که جذابیتی برای نسل امروز داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: به اعتقاد من اگر به دانشجویان فرصت و زمینه دهیم، خودشان خلاقیت و نوآوری لازم را برای حضور در این عرصه دارند؛ بنابراین باید قالب‌های کلاسیک را بشکنیم و از ظرفیت‌ها متعدد و متنوع استفاده کنیم.

وی گفت: بخش مهمی از فعالیت‌های دانشجویی به فضای مجازی منتقل شده است و باید برای فضای مجازی برنامه داشته باشیم. دانشگاه‌هایی که بخش فضای مجازی دارند، کار‌های خوبی ارائه کرده اند.

کلانتری با اشاره به اینکه باید فضای دانشگاهی را انتخاباتی‌تر کنیم، تاکید کرد: صدور مجوز برنامه‌های دانشگاه‌ها باید تسهیل شود و سرعت داده شود. هر نامزدی که تایید صلاحیت شده است می‌تواند در دانشگاه حضور یافته و از تریبون آن استفاده کند.

کلانتری افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب راه اصلاح کشور از انتخابات می‌گذرد و به جهت اینکه در یک فرآیند مدنی بتوانیم بدون خشونت و بدون مستهلک کردن سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی و میراثمان، مسیر توسعه را طی کنیم باید پای در مسیر انتخابات نهیم و در این راه باید با تمام توان حضور داشته باشیم.

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا