خارجی

همایش امامت و مهدویت – خبرگزاری آنا

دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کرد؛

همایش امامت و مهدویت

همایش امامت و مهدویت با موضوع سبک زندگی علوی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه پژوهش و دانش خبرگزاری علم و فناوری آنا، در آغاز همایش ابراهیم رحیمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در سخنانی به گزارش دستاوردهای علمی همایش پرداخت:

در بحث نسبت مهدویت و سبک زندگی علوی با موضوعاتی چون حقوق، علوم سیاسی، محیط زیست و خانواده این امکان بود که مقالات تخصصی به همایش فرستاده شود. در مجموع ۸۰ مقاله به همایش ارسال شد که در نهایت ۱۵ مقاله از سوی داوران برگزیده شدند.

در ادامه سه مقاله تبیین ارتباط بین حسابداری اسلامی و پاسخ‌گویی از منظر دانش نوشته بهاره بنی طالبی (دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی) و شاخصه‌های ممیزه سبک زندگی علوی نوشته محمدتقی محمودی (هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی) و ادله عقلی در اثبات اصالت ائمه علیهم السلام با تأکید بر شبهات کنونی جوانان نوشته نادر پورارشد (هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی) به عنوان آثار برتر اعلام شدند.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در سخنانی به نقش ایمان به مهدویت در زندگی پرادختند:

باور به این که ما وجود نازنین مهدی را داریم، که روزی به دنیا آمدند و در پس پرده انتظار به سر می برند،و روزی خواهند آمد، و جهانی را پر از عدل و داد خواهند کرد، این یکی از باور های مهم ماست، و از اصول ایمانی.کسی اگر در این باور خدشه داشته باشد نمی تواند یک مهدوی عملی باشد. نمی تواند یک سبک زندگی علوی داشته باشد.اول این باور باید شکل بگیرد.

پایان بخش این همایش تجلیل از مقالات برگزیده که در کتابی به چاپ خواهند رسید، بود.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا