ورزش

۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است

رییس کل دادگستری کرمان: ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره اینکه ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است، اعلام کرد: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادسرا‌ها و دادگاه‌های سراسر استان، تخلفات و جرائم انتخاباتی را رصد می‌نمایند و مدارک تخلفات و جرائم انتخاباتی جمع آوری و مستندسازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه تبیینی آموزشی نامزد‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان کرمان که در محل سالن همایش‌های استانداری کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: عوامل اجرایی و ناظرین برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم تدارک دیده‌اند و با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای باردیگر موجبات یاس و نامیدی دشمنان فراهم خواهد گردید.
حجت الاسلام حمیدی افزود: از رسانه‌های استان کرمان که تلاش دارند تنور انتخابات و رقابت گرم باشد و علی الخصوص صداو سیمای مرکز استان که ظرفیت ضبط مناظره‌ها و‌کانال‌های بومی در اختیار نامزد‌ها و مردم قرار داده است تشکر و قدردانی می‌نماییم.
رییس شورای قضایی استان کرمان با اشاره اینکه ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است، اعلام کرد: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادسرا‌ها و دادگاه‌های سراسر استان، تخلفات و جرائم انتخاباتی را رصد می‌نمایند و مدارک تخلفات و جرائم انتخاباتی جمع آوری و مستندسازی خواهد شد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان ادامه داد: طبق قانون تا قبل از برگزاری انتخابات، دستگاه‌های نظارتی اختیار برخورد با نامزد‌های متخلف را ندارند، اما پس از پایان انتخابات، دستگاه قضائی رسیدگی به پرونده‌های نامزد‌های متخلف را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
 رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از اهداف برگزاری این جلسه این است که با توجیه و اموزش‌های لازم به نامزدها، شاهد برگزاری یک رقابت پرشور و سالم در استان کرمان باشیم.
عالی‌ترین مقام قضائی استان اظهار داشت: دشمن با ایجاد یاس و ناامیدی سعی در کاهش آمار مشارکت مردم دارد، اما مشارکت و ثبت نام زیاد نامزد‌ها برای شرکت در انتخابات یک تو دهنی به دشمن بود و این نوید یک انتخابات پرشور را می‌دهد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: طبق قانون انتخابات، قوه قضائیه نه مجری انتخابات است و نه ناظر، اما یک نظارت عام بر عملکرد‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی دارد.
وی افزود: در بحث پیشگیری از تخلفات و جرائم، توجیه و آموزش نامزد‌ها در قانون جدید انتخابات پیش بینی شده است و هدف اول ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی پیشگیری و تامین سلامت انتخابات است.
قاضی‌القضات استان کرمان تصریح کرد: انتظاری که از نامزد‌های انتخابات داریم، رعایت قانون انتخابات است و تکلیف مجری، ناظر و نامزد‌ها مشخص است و فصل الخطاب ما التزام به قانون است.
گفتنی است این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، فداکار استاندار، قویدل معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان، ذوالعلی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان، سردار فزشید فرمانده فراجا استان و جلالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از نامزد‌های انتخاباتی استان برگزار شد.
انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا