خارجی

۲۸ بهمن؛ خانه گفت‌وگوی انتخابات در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۲۸ بهمن؛ خانه گفت‌وگوی انتخابات در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

خانه گفت‌وگوی انتخابات روز شنبه ۲۸ بهمن ماه با حضور اساتید از طیف‌های فکری مختلف و چهره‌های شاخص گروه‌ها و احزاب سیاسی کشور در تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، خانه گفت‌وگوی انتخابات پنجمین خانه گفت‌وگو در دانشگاه تهران است که از سال گذشته تاکنون برگزار شده است. اولین خانه گفتگو در دانشگاه تهران در پاییز سال ۱۴۰۱ همزمان با التهابات در جامعه با حضور اساتید دانشگاه تهران از طیف‌های فکری مختلف برگزار شد و اساتید با رویکرد‌های مختلف به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه نحوه مواجهه با شرایط آن روز جامعه پرداختند.

پس از برگزاری اولین خانه گفتگو در دانشگاه تهران، شورای عالی انقلاب فرهنگی یک مصوبه قدیمی معطل‌مانده در این زمینه را باز زنده‌سازی نمود و تقویت فضای گفت‌وگو و فعلیت بخشیدن به مصوبه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان «خانه ملی گفتگوی آزاد» تنظیم و تصویب شد.

جریان برگزاری خانه گفت‌وگو در دانشگاه تهران با برگزاری خانه‌های گفت‌وگو در نشست‌های جداگانه‌ای در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و ورزشی ادامه پیدا کرد و اکنون به ایستگاه خانه گفت‌وگوی انتخابات رسیده است.

نشست خانه گفت‌وگوی انتخابات، توسط شخص رئیس دانشگاه تهران اداره می‌شود.

دبیران تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در این نشست خانه گفت‌وگو در کنار اساتید و چهره‌های جریان‌های سیاسی مختلف به بیان دیدگاه‌های تشکل متبوع خود می‌پردازند.

همزمان با این نشست خانه گفت‌وگو، میز رسانه در سالن مجاور محل برگزاری این نشست با حضور نمایندگان رسانه‌ها تشکیل می‌شود و شخصیت‌های سیاسی پس از بیان نظرات خود در جمع نمایندگان رسانه‌ها حضور پیدا می‌کنند و به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهند.

شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران طی روز‌های پس از برگزاری این نشست، سخنان کنشگران سیاسی را در tv.ut.ac.ir منتشر خواهد کرد.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا