استان ها

آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در پی ورود سامانه بارشی به اصفهان

اصفهان |سامانه بارشی

رویداد برتر/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در پی ورود سامانه بارشی به استان اصفهان خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با رویداد برتر، با بیان اینکه مدیریت بحران استان اصفهان به دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان در پی هشدار سطح نارنجی و ورود سامانه بارشی به استان اعلام آمادگی کرده است، اظهار کرد: از اواخر امروز تا دوشنبه هفته پیش‌رو در تمامی مناطق استان بارش باران، وزش تندباد، طوفان لحظه‌ای و کاهش دما پیش‌بینی شده است که شدت بارش‌های رگباری باران در نواحی غرب و جنوب استان اصفهان خواهد بود.

وی با بیان اینکه از دوشنبه ۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ وزش باد شدید بیشتر در مناطق شمال و شرق خواهد بود، ادامه داد: شدت بارش‌های رگباری روز دوشنبه با هشدار سطح نارنجی در نوار جنوبی و غربی شهرستان‌های فریدونشهر، سمیرم، فریدن، چادگان، بویین میاندشت، خوانسار، دهاقان، شهرضا و با شدت کمتر در شهرستان‌های خمینی‌شهر، اصفهان، لنجان، مبارکه، نجف آباد، فلاورجان، تیران وکرون را مشاهده خواهیم کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: هشدار سطح نارنجی وزش باد شدید، طوفان گرد و غبار از پیش ازظهر روز دوشنبه را در شهرستان‌های نایین، اردستان، خورو بیابانک، ورزنه، کاشان، آران و بیدگل، کوهپایه، هرند و جرقویه شاهد خواهیم بود.

شیشه فروش با اشاره به اینکه مدیریت بحران استان اصفهان خواستار تقویت نیروهای عملیاتی و تجهیزات دستگاه‌های امدادی، ستادهای خدمات سفرهای نوروزی برای پیشگیری و کنترل حوادث سیلاب، طوفان، آبگرفتگی معابر و جاده‌ها است، تاکید کرد: اداره راهداری، شهرداری‌ها، پلیس راه، جمعیت هلال احمر، شرکت‌های آزادراهی، شرکت‌های امداد خودرو، اورژانس، شرکت‌های گاز، آب، برق، آب منطقه‌ای،  فاضلاب و دهیاران و همچنین آمادگی ستاد مدیریت بحران،  فرمانداری‌ها و ستادهای خدمات سفرهای نوروزی آمادگی دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: با توجه به پیش بینی وزش تندبادهای موقتی،  سیلابی شدن مسیل‌ها، کاهش میدان دید و لغزندگی محورها و معابر شهری، روستایی و جاده‌ای از جمله در جاده‌های مرزی بین استان اصفهان و استان‌های مرکزی، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهکیلویه و بویر احمد است.

شیشه فروش افزود: استقرار تجهیزات امدادی، کنترل سیل، آماده بودن ماشین آلات در معابر شهری، روستایی،جاده‌ها لازم  و رعایت الزامات ایمنی در محل‌های اسکان مسافران، کمپ‌های اسکان موقت و مناطق گردشگری بسیار مهم است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: تقویت امکانات امدادسیل، تیم‌های عملیاتی وجمعیت هلال احمر در جاده‌ها با تامین اقلام و پیش بینی‌ها برای ظرفیت‌های اسکان مسافران و گردشگران نوروزی ضروری است.

وی با بیان اینکه از سفرهای غیر ضروری در محورهای جاده‌ای این دو روز پرهیز کنند، گفت: کاهش خطر با استحکام بخشی به سازه‌های ناپایدار، تابلوها، داربست‌ها وچادرهای محل استقرار تیم ها، بازارچه‌های موقت در برابر تندبادها برای اجرای این طرح‌ها انجام شد. همچنین از صعود به ارتفاعات جلوگیری کرده و الزامات ایمنی را با توجه به توصیه‌های ایمنی پلیس در جاده‌ها رعایت کنند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه از محصولات کشاورزی گلخانه‌ها و همچنین از واحدهای دام و طیور، شبکه‌های آب و گاز در برابر سیل، تندباد، گرد و غبار و بارش رگبار باران حفاظت می‌شود، اضافه کرد: رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمازا و گاز سوز با کنترل ضروری بوده و در نصب و استفاده از بخاری‌ها، باز بودن مسیر خروج دود از مسیر دودکش در اماکن عمومی، گردشگری، کارگاه‌های معادن، مساجد و محل‌های اسکان مسافران اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا