سلامت و دانش

افزایش صادرات داروهای ایرانی به قزاقستان

وزیر بهداشت در دیدار رئیس شورای دارویی و مدیرعامل شرکت اسکای سی قزاقستان همکاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را از زمینه‌های راهبردی تعاملات دو کشور در حوزه سلامت دانست.

به گزارش رویداد برتر دکتر بهرام عین اللهی در دیدار با دکتر داونایاف – رئیس شورای دارویی کشور قزاقستان – و یارکات اسکالیو – مدیرعامل شرکت اسکای سی قزاقستان – که در حاشیه اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان انجام شد، ضمن اشاره به عضویت جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای گفت: کشورهای عضو باید  به دنبال نظمی جدید در روابط بین خود به‌ویژه در حوزه سلامت باشند و به مداخلات قدرت های استکباری که مانع از رشد تولید علم و ارتقای فناوری ها و تولیدات آنهاست، پایان دهند.  

وزیر بهداشت کشورمان تاکید کرد: کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با داشتن تولیدات مشترک می توانند همکاری های گسترده تری در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشند و علاوه بر تامین نیازهای مردم در هریک از این حوزه ها به خوداتکایی، رشد و شکوفایی اقتصادی برسند.

عین اللهی ابراز امیدواری کرد که برنامه اجرایی و عملیاتی گسترش همکاری های دارویی ایران و قزاقستان با تشکیل کارگروه مشترک بین دو کشور به سرعت اجرایی شود.

دکتر داونایاف – رئیس شورای دارویی کشور قزاقستان – نیز در این دیدار با اشاره به تمایل قزاقستان به استفاده از محصولات سلامت محور ایرانی خاطرنشان کرد: در سال جدید سعی داریم با افزایش خرید دارو از ایران، تسریع در فرایند ثبت داروهای ایرانی و تولیدات مشترک همکاری های خود را در حوزه دارو با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: شرکت های دارویی ایران می توانند در مناقصات قزاقستان شرکت و پس از انتخاب، به مدت ۱۰ سال داروهای خود را به قزاقستان صادر کنند.

به گزارش وبدا، یارکات اسکالیو – مدیرعامل شرکت اسکای سی قزاقستان – نیز با اشاره به شرایط جغرافیایی این کشور در اتصال شرق به غرب، یادآور شد: با واردات داروهای ایران به قزاقستان، این داروها از طریق این کشور در بازار کشورهای اورآسیا عرضه می شود.

انتهای پیام

کارگروه خبری علمی پزشکی

هدفم این است که از طریق مطالب علمی و پزشکی، شما را در مسیر بهبود و حفظ سلامتی همراهی کنم و بهترین توصیه‌ها و راهکارها را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا