خارجی

انهدام و غرق اولین کشتی در دریای سرخ

آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد

آفتاب‌‌نیوز :

یک کشتی باری بریتانیایی که توسط انصار الله یمن در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفته بود پس از چند روز غرق شد. این اولین کشتی است که از آغاز حملات حوثی‌ها در دریای سرخ به کشتیرانی بین‌المللی، به طور کامل منهدم می‌شود.

به گزارش اکوایران، کشتی روبیمار که متعلق به بریتانیا بود، پس از اصابت یک موشک بالستیک در ۱۸ فوریه در تنگه باب المندب، آبراهی حیاتی که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم متصل می‌کند، رها شده بود.

به گزارش سی‌بی‌اس، فرماندهی مرکزی ایالات متحده شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشتی حامل حدود ۲۱۰۰۰ تن کود سولفات آمونیوم فسفات بوده و غرق شدن آن «خطر زیست محیطی در دریای سرخ» دارد.

سنتکام افزود: «همانطور که کشتی غرق می‌شود، خطری زیر سطح آب برای سایر کشتی‌هایی که از خطوط کشتیرانی شلوغ این آبراه عبور می‌کنند، ایجاد می‌کند.»

دولت تبعیدی یمن و همچنین یک مقام نظامی منطقه، غرق شدن کشتی را تایید کردند.

دولت تبعیدی یمن که از سال ۲۰۱۵ توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی حمایت می‌شود، اعلام کرد که روبیمار در اواخر روز جمعه با شدت گرفتن هوای طوفانی بر دریای سرخ غرق شد. این کشتی پس از حمله به مدت ۱۲ روز رها شده بود، هرچند برنامه‌هایی برای یدک کشیدن کشتی به بندری امن ارائه شده بود.

هم‌چنین، وزارت دفاع ایتالیا اعلام کرد یک ناوچه نیروی دریایی این کشور روز شنبه پهپادی که به‌سویش شلیک شده بود را بر فراز دریای سرخ رهگیری و سرنگون کرد.

در بیانیه وزارت دفاع ایتالیا آمده است «این پهپاد، با ویژگی‌های مشابه، پهپاد‌های شلیک‌شده از طرف حوثی‌های یمن در حدود ۶ کیلومتر (۳.۷۳ مایل) از کشتی ایتالیایی در حال نزدیک شدن بود که هدف قرار گرفت و منهدم شد.»

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا