خارجی

«تمساح خونی» رکورد شکست، عزتی امیدوار شد

در اولین روز از اکران؛

«تمساح خونی» رکورد شکست، عزتی امیدوار شد

فیلم سینمایی «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی با توجه به فروش خوب در روز اول نمایش خود از امید‌های اصلی گیشه نوروز ۱۴۰۳ محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، دومین روز از اسفند ماه امسال بود که اسامی فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۳ اعلام شد.

«آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری، «بی‌بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده، «پرویزخان» به کارگردانی علی ثقفی، «آپاراتچی» به کارگردانی علی طاهرفر، «نوروز» به کارگردانی سهیل موفق و «ایلیا در جستجوی قهرمان» به کارگردانی سید علی موسوی‌نژاد آثاری بودند که برای اکران نوروزی امسال انتخاب شدند؛ فیلم‌هایی که قرار بود از بیست و سوم اسفند و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان روی پرده بروند.

با این حال یازده روز بعد از اعلام این خبر و در سیزدهمین روز اسفند، شورای صنفی نمایش مصوب کرد که طبق سال‌های گذشته هرکدام از صاحبان آثار و پخش‌کنندگان فیلم‌های نوروزی در صورت تمایل برای اکران زودتر از موعد، اقدام و اکران خود را از چهارشنبه ۱۶ اسفند در سینما‌های سراسر کشور آغاز کنند.

آغاز اکران نوروزی با «تمساح خونی»

اما از بین آثار یادشده، فلیم سینمایی تمساح خونی به کارگدانی جواد عزتی، تهیه‌کنندگی کامران حجازی و نویسندگس پدرام افشار اکران خود را از این تاریخ آغاز کرد.

در این فیلم سینمایی جواد عزتی، عباس جمشیدی‌فر، الناز حبیبی، بهزاد خلج، شبنم قربانی و سعید آقاخانی با حضور جمشید جهانزاده، رامین پورایمان و کیومرث مرادی نقش‌آفرینی می‌کنند.

«تمساح خونی» رکورد شکست، عزتی امیدوار شد

همچنین دیگر بازیگران «تمساح خونی» را بهراد خرازی، مرتضی تقی‌زاده، یدالله شادمانی، محمد صابری، حامد نظامی اصل، فرهاد شعاع، ابوذر چهل امیرانی، بهراد سلاح ورزی، حاتم مشمولی و محمود موسوی تشکیل می‌دهند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «ما می‌خوایم بزرگترین قورباغمونو قورت بدیم! طعمه بزرگ، دردسرای خودشو داره، ولی ما قراره بدون خون و خونریزی شکارش کنیم؛ آخه ما از تمساح‌ها، باهوش تریم! …»

«تمساح خونی» با بیشترین سانس فوق‌العاده و استقبال مردمی، پرمخاطب‌ترین فیلم چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر بود،

این فیلم با کسب سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم اول از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در نخستین تجربه کارگردانی جواد عزتی مورد توجه بسیاری از منتقدان و مخاطبان نیز قرار گرفت.

رکوردشکنی در روز نخست اکران

اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد اولین ساخته جواد عزتی در نخستین روز اکران خود توانست با استقبال قابل‌توجه منخاطبان مواجه شود به گونه‌ای که در روز اول اکران با جذب بیش از ۱۸ هزار مخاطب، رکورد ۲ ساله تعداد مخاطب در روز نخست نمایش یک فیلم را از آن خود کند.

تمساح خونی در روز چهارشنبه شانزدهم اسفندماه با نمایش در ۱۸۷ سالن، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مخاطب داشته باشد و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بفروشد.

این در حالی است که امسال، همه فیلم‌های پرفروش امسال در روز نخست نمایش مخاطبانی کمتر از «تمساح خونی» داشتند. فیلم سینمایی فسیل در روز اول، ۹ هزار و ۲۰۰ مخاطب و دو فیلم «هتل» و «هاوایی» هم به ترتیب ۷ هزار و ۴۰۰ و ۹ هزار ۲۰۰ نفر ر به سالن‌های سینما کشاندند رقمی که بری فیلم شهر هرت ۸۹۰۰ نفر و برای فیلم ویلای ساحلی کیانوش عیاری ۹۸ هزار و ۳۰۰ نفر بود.

به نظر می‌رسد «تمساح خونی» طبق پیش‌بینی‌های قبلی بتواند با اختلاف نسبت به پنج فیلم دیگر، عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز ۱۴۰۳ را از آن خود کند. بازی قابل قبول چهار بازیگر اصلی این فیلم یعنی جواد عزتی، عباس جمشیدی‌فر، سعید آقاخانی و الناز حبیبی در کنار تدوین و کارگردانی مناسب و البته فیلمبرداری خوب سامان لطفیان برگ‌برنده‌های «تمساح خونی» محسوب می‌شوند.

در سالی که پشت سر گذاشتیم گیشه سینمای ایران در سیطره کمدی‌هایی همچون «فسیل»، «هتل»، «هاوایی» و «شهر هرت» بود. حالا و  در آستانه سال جدید، فروش خوب «تمساح خونی» نشان داد که در غیاب فیلم‌های اجتماعی و هنری جذاب و پرمخاطب، سینمای کمدی همچنان گزینه اول مخاطبان سینما است.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا