اقتصادی

هاشمی: هتل فوتبال ۴۴ نفر ظرفیت دارد/دولت مصمم به بازسازی ورزشگاه آزادی در سال جدید است+فیلم

هاشمی: هتل فوتبال ۴۴ نفر ظرفیت دارد دولت مصمم به بازسازی ورزشگاه آزادی در سال جدید است+فیلم

وزیر ورزش گفت: ۶۹ میلیون فضای ورزشی متعلق به فوتبال است و ۲۰ میلیون متر مربع فضلی مفید برای ورزش است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، کیومرث هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح هتل فوتبال اظهار کرد: در مرکز ملی فوتبال شاهد افتتاح پروژه هتل فوتبال هستیم و این هتل ۴۴ نفر ظرفیت دارد. با همکاری شهرداری تهران این هتل ساخته شد و در خور شأن و نام تیم‌های ملی ما است تا بدون دغدغه استفاده کنند. در کنار اتاق‌های ساخته شده، امکاناتی نظیر رستوران، آب‌درمانی، سایر خدمات پیش بینی شده، کلاس‌های آموزشی که نیاز سرمربیان و ملی‌پوشان است دیده شده، یکی مجموعه منظم است که به سهم خود از همکاران در فدراسیون فوتبال، مهدی تاج و همکارانش و شهرداری و زاکانی تشکر می‌کنم.  

وزیر ورزشی افزود: توسعه زیرساخت‌های فوتبال می‌تواند به رشد فوتبال کمک کند. یک عددی را باید بگویم که  شاید تا به حال نگفته بودم. به جهت علاقه‌مندی عموم جامعه به فوتبال بیشترین هیئت استانی فعال مربوط به این رشته است. ۶۹ میلیون متر فضای ورزشی متعلق به فوتبال است و ۲۰ میلیون متر مربع  مساحت مفید برای ورزش است. ۵۲۷۹ زمین  چمن مصنوعی و طبیعی در اختیار فوتبالیست‌ها است.  در واقع 44 درصد اماکنی که در اختیار دولت است در اختیار فوتبال قرار گرفته است.

وی در خصوص اینکه وضعیت ورزشگاه آزادی زیبنده فوتبال کشور نیست گفت: زمانی که ما حضور پیدا کردیم حتی یک متر هم خزانه چمن نداشت اما الان شرایط بهتر شده است. دولت در صدد است بودجه ای را برای بازسازی استادیوم آزادی تخصیص بدهد.

فیلم کامل صحبت‌های وزیر ورزش را در ادامه ببینید:

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا