اقتصادیکسب و کار برتر

چرا بروکر مونتا مارکتس را انتخاب کنیم؟

آموزش واریز و برداشت در بروکر مونتا مارکتس

برای واریز و برداشت در بروکر Moneta Markets ابتدا به بخش Fund در پنل کاربری خود بروید. همان‌طور که در عکس بالا می‌بینید روش‌های آن مشخص شده است و می‌توانید شماره حساب خود، میزان واریزی را وارد کرده و به درگاه کیف پول الکترونیک که برای انتقال پول استفاده می‌شود هدایت شوید. برای برداشت از حساب نیز می‌توانید پس از اینکه احراز هویت خود را کامل کردید از همین مسیر استفاده نمایید.برای ارتباط با پشتیبانی مونتا مارکتس به صورت کاملاً سریع می‌توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید. خوشبختانه این بخش به سرعت به شما پاسخ خواهد داد.

چرا بروکر آمارکتس؟

تا 15% بونوس واریزی قابل ضرر | 15 درصد شارژ اضافه

بعد از معرفی بروکر آمارکتس میخواهیم نحوه ثبت نام در این بروکر را به صورت قدم به قدم به شما اموزش دهیم. نحوه ثبت نام در بروکر آمارکتس هم مثل دیگر خدماتش آسان و روان است چرا که سایت فارسی دارد و به راحتی می توانید اطلاعات خود را تکمیل کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید به پشتیبانی سایت سر بزنید.به منظور شروع کار و برای ورود به وبسایت مشتریان ایرانی می توانید ازطریق لینک زیر وارد شوید (در صورتی لینک باز نشد فیلترشکن خود را روشن کنید):

قدم اول ثبت نام در آمارکتس

پس از کلیک روی لینک بالا به صفحه اصلی  کارگزاری انتقال پیدا خواهید کرد. فرم زیر پیش روی شما قرار می گیرد:

تمام مشخصات خود را با حروف لاتین وارد کنید و در نظر داشته باشید برای وارد کردن شماره همراه نیازی به 0 وجود ندارد.پس از تکمیل این فرم و انتخاب پلتفرم معاملاتی موردنظرتان، می توانید روی ایجاد حساب کاربری کلیک کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید. پس از کلیک بر روی این فرم، پیغامی همچون تصویر زیر که شامل شماره حساب شما از نوع استاندارد و رمز عبور است، نمایش می یابد. وابسته به حسابی که انتخاب کردید فرم پیش رو در برابر شما قرار می گیرد.

پس از انجام مراحل بالا، 3 ایمیل  از طرف بروکر برای شما ارسال می شود. در ایمیل اول، نام کاربری و کلمه عبور به منظور ورود به پروفایل (کابین) شخصی شما در آمارکتس است. ایمیل دوم حاوی اطلاعات حساب معاملاتی شما و سومین ایمیل به منظور تایید ایمیل است. برای ورود به پروفایل شخصی خود، ایمیل حاوی اطلاعات پروفایل خود را باز کنید. در این صورت، اطلاعاتی شبیه به تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

با کلیک بر روی دکمه ورود به پروفایل شخصی و با استفاده از آدرس ایمیل و کلمه عبوری که برایتان ارسال شده، وارد حساب کاربری تان بشوید

قدم دوم ثبت نام در آمارکتس و این بار تایید ایمیل

پس از ورود به کابین شخصی، پیامی مشابه تصویر زیر برای شما به تصویر در می آید:

در اینجا باید به منظور کامل کردن مراحل ثبت نام در بروکر آمارکتس، 3 مرحله را پشت سر بگذارید که اصلا هم سخت نیست. ابتدا طبق تصویر زیر، تایید آدرس ایمیل را انجام دهید و بر روی گزینه تایید ایمیل کلیک کنید:

با مراجعه به ایمیلی که در ابتدای کار تحت عنوان تایید آدرس ایمیل برای شما ارسال شد، روی دکمه «تایید کنید» یا لینک زیر آن کلیک کنید. با انجام این کار، آدرس ایمیل شما تایید خواهد شد و پیامی مشابه زیر دریافت می کنید. درصورت عدم دریافت ایمیل، با کلیک بر روی «ایمیل را دوباره ارسال کن» ایمیل مجددا برای شما ارسال می شود.

سپس روی کلمه CONFIRM کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. در این مرحله، نوبت به تایید شماره تلفن شما می رسد.

قدم سوم ثبت نام در آمارکتس: تایید شماره همراه

پس از آنکه ایمیل خود را تایید کردید روی دکمه  confirm بزنید و به پروفایل شخصی خود منتقل می شوید. حال با کلیک روی گزینه «تایید تلفن» به صفحه بعد منتقل می شوید.

اگر در این قسمت، شماره موبایل شما صحیح به نمایش در آمده، بر روی دکمه «تایید» کلیک کنید. در غیراین صورت برای تغییر شماره موبایل خود می توانید شماره جدیدی وارد کرده و تاییدیه آن را انجام دهید. برای تایید ایمیل، روی دکمه تایید، یک کد به موبایل شما پیامک می گردد. با وارد کردن آن کد در کادر مشخص شده، می توانید دکمه «ارسال کد» را انتخاب کنید.

درصورت صحیح بودن این کد، به پروفایل شخصی خود منتقل خواهید شد و گزینه «تایید تلفن» تیک می خورد.

قدم چهارم ثبت نام در آمارکتس : احراز هویت پس از انجام این مرحله و تایید بروکر، ثبت نام شما در بروکر آمارکتس کامل می شود. این کار با کلیک روی گزینه «تایید هویت» انجام می شود.

پس از انجام این کار، صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایان می شود. در این صفحه، تصاویر کارت بانکی و کارت شناسایی خود را آپلود نمایید. درمورد مدرک شناسایی می توانید کارت ملی، شناسنامه یا گواهینامه خود را آپلود کنید.

پس  از پر کردن جاهای خالی و آپلود مدارک، روی کادر نارنجی رنگ «ارائه فایل و مدارک» کلیک کنید. درصورتی که خطایی درمورد بررسی مدارک به شما نشان داده نشود، مدارک با موفقیت آپلود می شود. سپس با کلیک روی کادر نارنجی، تصویر کارت بانگی خود را آپلود کنید. درنهایت روی دکمه «ارائه فایل و مدارک» کلیک نمایید.

معمولا پس از 24 ساعت مدارک شما بررسی و تایید خواهند شد. پس از تایید مدارک، ایمیل حاوی تایید مدارک برای شما ارسال می گردد. نکته مهم و متفاوت درمورد آمارکتس این است که به منظور احراز هویت نیاز به ارائه مدارک محل سکونت ندارید. بدلیل اینکه اغلب دوستان در تهیه این مدارک مشکلاتی دارند، این روش آمارکتس کمک زیادی به این کاربران خواهد کرد.

تا اینجا شما موفق شدید در بروکر آمارکتس ثبت نام کنید و صاحب یک حساب استاندارد هستید. اگر میخواهید انواع حساب دیگر را افتتاح کنید، می توانید از داخل پروفایل شخصی خود اقدام نمایید:

لینک بروکر آمارکتس برای مشتریان ایرانی:

(در صورتی لینک باز نشد فیلترشکن خود را روشن کنید)

آشنایی با انواع حساب بروکر آمارکتس

بعد از بررسی بروکر آمارکتس متوجه خواهید شد در این بروکر به طور کلی 3 نوع حساب مختلف ارائه می شود:

 • حساب استاندارد
 • حساب با اسپرد ثابت
 • حساب ECN

حساب اسلامی در ای مارکتس

در بررسی بروکر آمارکتس میتوان گفت از ویژگی های خوب آن در مقایسه با دیگر بروکرها، وجود حساب اسلامی در آن است. خیلی از بروکرها این ادعا را دارند که این گونه حساب را دارند اما شما به سختی می توانید بروکری را بیابید که بدون محدودیت های زمانی و بدون کمیسیون حساب اسلامی به شما ارائه دهد و همچنین، تقریبا  می شود گفت که کمتر بروکی روی حساب های ECN خود حالت بدون بهره شبانه را ارائه می دهد.

یعنی در کارگزاری آمارکتس  شما می توانید همه حساب های خود را اسلامی یا کنید.

کافی است پس از افتتاح حساب معاملاتی ، در ناحیه کاربری درخواست تغییر حساب اسلامی را داشته باشید. پس از تایید درخواست شما، سواپ از میان معاملات فارکس و فلزات شما حذف می شود. البته ذکر این نکته مهم است که همچنان بر روی سهام و شاخص ها و ارزهای دیجیتال، سواپ وجود خواهد داشت و این موضوع بخاطر قراردادهایی است که کارگزاری با بانک های طرف قراردادش دارد.

ابزارهای معاملاتی بروکر آمارکتس

پس از ثبت نام شما در بروکر آمارکتس و افتتاح حساب معاملاتی، طیف گسترده ای از ابزارها و نمادهای معاملاتی برای شما قابل معامله هستند که به شرح زیر می باشند. کمتر بروکری این گستره از ابزار را در اختیار شما قرار می دهد

 • فارکس : امکان معامله روی 42 جفت ارز
 • سهام:  امکان معامله روی معامله 142 سهم متعلق به شرکت های بزرگ دنیا ازجمله اپل، تسلا، گوگل، آمازون، BOA  و غیره را معامله کنید.
 • امکان معامله روی 16 شاخص سهامی که شامل شاخص بورس های آلمان، انگلیس، ژاپن، ایتالیا، چین و روسیه و همچنین شاخص های دلار و شاخص نزدک و داوجونز قابل معامله می شود.
 • همچنین امکان معامله روی 11 کلا شامل نفت خام، نفت برنت، گاز، گندم، سویا و غیره در حساب های این بروکر فراهم شده.
 • از طرف دیگر شما می توانید روی فلزات مختلف مانند طلا، مس، نقره، روی، آلومینیوم وپلاتینیوم معامله کنید.
 • اوراق قرضه: شما قادرید اوراق قرضه آمریکا و آلمان را معامله کنید.
 • ارزهای دیجیتال فراوانی در این بروکر وجود دارند که شما می توانید روی آن معامله کنید. تعداد این ارزها روز به روز در حال گسترش است.

اسپردها در آمارکتس

هر بروکری حسابی دارد که کمترین اسپردها روی آن شارژ می شود و در بروکر آمارکتس کمترین اسپردها مربوط به حساب ECN است. این نکته را نیز درنظر داشته باشید که باید برای 5$ در هر لات، کمیسیون بپردازید. روی جفت ارزها در بروکر آمارکتس شامل موارد زیر هستند:

 • اسپرد طلا: میانگین اسپرد 38.08 پیپ
 • جفت ارز EUR/USD: میانگین اسپرد 1.45 پیپ
 • جفت ارز USD/JPY: میانگین اسپرد 2.26 پیپ
 • جفت ارز USD/CHF: میانگین اسپرد 2.28 پیپ
 • جفت ارز GBP/USD: میانگین اسپرد 2.64 پیپ

پلتفرم معاملاتی

پس از ثبت نام در بروکر آمارکتس، می توانید از دو پلتفرم معاملاتی معروف متاتریدر 4 و متاتریدر 5 استفاده کنید. لینک دانلود هریک از پلت فرم ها برای نسخه های ویندوز، اندروید، آی او اس و پلتفرم تحت وب و بدون نیاز به دانلود برای شما قرار داده شده است:

پشتیبانی فارسی زبان بروکر آمارکتس

در مبحث مقایسه بروکرها ، بروکر آمارکتس بالاترین امتیاز پشتیبان فارسی را دارد. این بروکر دارای پشتیبان فارسی زبان بسیار قوی و پاسخگو در طول 7 روز هفته بدون تعطیلی است. هر وقت مشتریان نیاز به راهنمایی داشتند میتوانند از طریق تلگرام ، واتساپ و چت آنلاین سایت ، با پشتیبان فارسی زبان بروکر در ارتباط باشند و راهنمایی بخواهند. در این بروکر هر مشتری دارای یک منیجر (مدیر حساب) می باشد که می توانند از طریق تماس تلفنی با یکدیگر گفتگو کنند. شما در هر مرحله ای که به مشکل برخوردید اعم از مراحل ثبت نام ، واریز ، برداشت و غیره میتوانید از پشتیبان خود کمک و راهنمایی بخواهید.

واریز و برداشت ریالی در بروکر آمارکتس چگونه است؟

روش واریز و برداشت ریالی با کارت های بانکی ایرانی و از طریق لینک درگاه بانک بصورت آنلاین انجام می شود. بسیاری از معامله گران این روش را انتخاب می کنند زیرا روش ریالی «کمیسیون» ندارد و نرخ دلار به نرخ روز هم در واریز و هم در برداشت محاسبه میشود. شما پس از تایید هویت میتوانید به پشتیبانی بروکر در تلگرام پیام دهید و اطلاع دهید که مایل به واریز و برداشت ریالی هستید. پشتیبانی برای شما لینک درگاه بانکی را ارسال خواهد کرد که با آن میتوانید در هر مرحله تا سقف 50 میلیون تومان حساب خود را شارژ نمایید. البته راه واریز و برداشت ارزهای دیجیتال این بروکر هم بسیار خوب و راحت است و اگر حسابی در صرافی های ایرانی دارید می توانید از این روش استفاده کنید.

ورود به کابین آمارکتس

پس از انجام ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در بروکر جهت ورود به کابین آمارکتس می توانید از چندین روش به راحتی وارد کابین ثبت نامی شوید
1.  جهت ورود به کابین آمارکتس از طریق وبسایت بروکر فقط کافیست ایمیل ثبت نامی و رمز عبور خود را که به ایمیلتان ارسال شده است در دسترس داشته باشید.
2.  از طریق اپلیکیشین آمارکتس نیز میتوانید با موبایل وارد کابین خود شوید تا بتوانید دسترسی کامل جهت واریز و برداشت، بررسی تراکنش های مالی، دسترسی جهت دانلود پلتفرم های معاملاتی و … را داشته باشید.

بروکر مونتا مارکتس برای ایرانیان

در بخش ثبت نام و احراز هویت، این بروکر اجازه ثبت نام کاربران ایرانی را می‌دهد و شما می‌توانید با شماره تلفن ایران و پاسپورت خود تمامی این مراحل را انجام دهید. باید مراقب باشید که به دلیل فشار تحریم‌ها امکان این مسئله وجود دارد که بروکر مونتا مارکتس مجبور به قطع همکاری با کاربران ایرانی شود. با توجه به اعتبار پایینی که این بروکر دارد، ما توصیه می‌کنیم از  استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا