خارجی

گالووی: مردم مرا به خاطر مخالفتم با نسل کشی در غزه انتخاب کردند

نماینده مجلس عوام انگلیس تأکید کرد بیش از دو سوم مردم این کشور حامی فلسطین هستند درحالی که دولت انگلیس موضعی عکس این دارد.

به گزارش رویداد برتر، جورج گالووی، بعد از پیروزی‌اش در انتخابات مجلس عوام و به دست آوردن یک کرسی در این مجلس گفت: از ۴۷ سال پیش یک روز هم ملت فلسطین را رها نکرده‌ام. من با نسل کشی در غزه مخالفت کردم، درحالی که نامزدهای دیگر از اسرائیل حمایت کردند و مردم اینگونه به آن‌ها پاسخ دادند. ملت انگلیس با نسل کشی مخالف هستند درحالی موضع دولت عکس این است. حزب کارگر باید از آنچه در انتخابات رخ داد درس بگیرد و روشش را تغییر بدهد.

وی در مصاحبه با المیادین افزود: رهبران حزب کارگر حمایت نامحدودی از اسرائیل به عمل آوردند و با انتخاب من مخالف هستند. من تنها رأی مسلمانان را به دست نیاوردم بلکه بسیاری از انگلیسی‌ها به من رأی دادند. من و تمام شهروندان انگلیس باید در کنار قربانیان سیاست‌های امپریالیستی کشورمان باشیم.

گالووی به مواضع کشورهای لاتین در قبال فلسطین اشاره و تأکید کرد: این موضع خوبی بود و در سطح جهان بسیاری با نسل کشی مخالف هستند. حمایت از فلسطین در اروپا بزرگترین و بهترین اقدم در این مرحله است اما دولت‌ها سیاست‌های آمریکا را اجرا می‌کنند.

«جورج گالووی» سیاستمدار کهنه کار جناح چپ انگلیس که حمایت از غزه را به یکی از محورهای تبلیغات انتخاباتی خود تبدیل کرده بود در انتخابات میان‌دوره‌ای شهر «روچدیل» به پیروزی دست یافت.

این سیاستمدار کهنه کار انگلیسی توانست با انتقاد از محافظه کاران حاکم و حزب کارگر که از «اسرائیل» پشتیبانی می‌کنند، حمایت بسیاری را در جامعه مسلمانان شهر روچدیل به دست بیاورد.

گالووی توانست برای هفتمین بار وارد پارلمان شود. پیروزی او بر اختلاف نظرات در انگلیس بر سر جنگ غزه تاکید می‌کند.

به نوشته تارنمای انگلیسی «Declassified UK»، حامیان گالووی به دلیل مخالفت وی با جنگ‌های عراق و افغانستان و نسل کشی غزه، فعالیت بیشتری پیدا کرده‌اند، زیرا مردم موضوع اخلاقی رد نسل کشی را با رای دادن در انتخابات مرتبط می‌کنند. 

وی افزود: طرح موضوع غزه در آستانه شهر روچدیل تأثیر زیادی دارد، به ویژه که درصد مسلمانان در آنجا حدود ۲۰ درصد رای دهندگان را تشکیل می‌دهند.

قانونگذاران انگلیسی با تهدیدهایی روبرو شده‌اند که اقدامات بیشتری برای پایان دادن به درگیری‌ها در غزه انجام دهند و با برگزاری انتخابات پارلمانی در اواخر سال جاری میلادی، بازگشت گالووی به پارلمان اگرچه کوتاه مدت اما جدی خواهد بود.

این سیاستمدار کهنه کار انگلیسی بعد از به دست آوردن بیش از ۱۲ هزار و ۳۳۵ رای که حدود ۶۰۰۰ رای بیشتر از هر کاندیدای دیگر است خطاب به«کر استارمر»، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: استارمر، این برای غزه است.

انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا