اقتصادی

گلایه‌های یک کارگردان تئاتر از فروش سالن‌های نمایشی

در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

گلایه‌های یک کارگردان تئاتر از فروش سالن‌های نمایشی

محمدرضا چاپاریان، کارگردان تئاتر از عدم اقبال سالن‌های نمایشی غیر از قلب تئاتر در تهران گلایه کرد.

محمدرضا چاپاریان کارگردان با سابقه تئاتر که این روز‌ها نمایش «فانتزی نامه» را روی صحنه سالن شهید حیدری (خانه مشق) تهران دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: متأسفانه غیر از سالن‌های مرکز شهر مثل تئاتر شهر، ایرانشهر و چند سالن این چنینی، بقیه سالن‌های نمایشی اقبال آن چنانی ندارند و گروه‌ها خیلی باید زحمت بکشند تا بتوانند بلیت فروشی داشته باشند.  

وی با اشاره به اینکه نمایشی تاریخی و ادبی درباره زبان و ادب پارسی روی صحنه دارد که هر مخاطبی از دیدن آن بازخورد مثبت داده است، گفت: کار ما درباره فردوسی و اثرش است، نمایشی هم ویژه کودک و نوجوان و هم بزرگسال که متأسفانه فروش خوبی نداشته است.

چاپاریان با اشاره به مناسب بودن سالن نمایش شهید حیدری که وابسته به شهرداری است، توضیح داد: نزدیک به ۱۰ اجرا داشتیم و قرار است اجراهایمان هم ادامه داشته باشد.

وی توضیح داد: بازیگران کار ما داوود معینی کیا، پانته آ یزدی، عاطفه مهدوی، زهرا تات و جمال فوادیان و مجری طرحمان سهیلا تیلاوی است.

چاپاریان درباره این نمایش توضیح داد: کار درباره فردوسی و شاهنامه‌اش است در واقع زمانی که فردوسی ابیات انتهایی را می‌نویسد، اما شاهنامه‌اش را گم کرده و اتفاقاتی از این دست که کار را جذاب می‌کند.

به گزارش آنا، نویسندگان: محمدرضاچاپاریان، آنیتا چاپاریان، کارگردان: محمدرضا چاپاریان، مجری طرح: سهیلا تیلاوی، طراح حرکات: اشکان آریانا، طراحان لباس و دکور: محمد علیزاده. الهام باقری (شاکتی)، ناریشن: مونا خدائی، سارا گلچین، طراح پوستر و بروشور و ساخت تیزر: وحید مرتضوی کیاسری، عکاس: انیتا چاپاریان، مدیرصحنه: بهزاد حبیبی راد هستند که نمایش در ساعت ۱۸ هر شب به صحنه می‌رود.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا