ورزش

بیانی: نکونام با استقلال تا پایان فصل بازی‌های سختی دارد/ واگذاری دو باشگاه پایتخت باید عادلانه صورت بگیرد

بیانی: نکونام با استقلال تا پایان فصل بازی‌های سختی دارد  واگذاری دو باشگاه پایتخت باید عادلانه صورت بگیرد

پیشکسوت تیم استقلال گفت: استقلال مظلوم بوده ولی در واگذاری به شکلی نشود که پرسپولیس سود بیشتری ببرد چون واگذاری عادلانه و برابر باشد.

شاهرخ بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص صدرنشینی استقلال و دیدار این تیم با مس رفسنجان در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: برای استقلال آرزوی موفقیت دارم و به عنوان پیشکسوت این تیم امیدوارم بتواند تا پایان فصل خود را در صدر جدول حفظ کند. جواد نکونام بازی‌های سختی در مقابل دارد و باید حداکثر تلاش خود را برای موفقیت تیمش کند. ما پیشکسوتان نمی‌توانیم کار مهمی جز حمایت از تیم سابق خود انجام دهیم. 

وی در مورد واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به دو بانک و اعتراض استقلال به واگذاری عادلانه هر دو باشگاه به بانک‌ها برای حل مشکل مالکیت عنوان کرد: دولت می‌بایست به شکلی هر دو باشگاه را واگذار کند که نه سیخ بسوزد و نه کباب؛ هیچ یک از دو باشگاه بعد از اتمام واگذاری نباید مشکل مالی داشته باشند. اگر بانک‌ها برای مالکیت مشکل دارند و بانک مرکزی موافق نیست به وزارت‌خانه‌ها، شرکت‌های نفتی، خودروساز یا ارگانی که پشتوانه مالی قوی دارد واگذاری صورت گیرد. هر چند بانک‌ها می‌توانند پس از مالکیت، اسپانسرهای بسیار خوبی جذب کنند ولی شاید اینگونه دیده‌اند که دو بانک مالک استقلال و پرسپولیس با حمایت مردمی مواجه می‌شوند و دیگر بانک‌ها آسیب می‌بینند چون سرمایه مردمی بیشتر به سمت دو بانک مالک استقلال و پرسپولیس می‌رود.

پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: در موضوع واگذاری نباید در حق استقلال اجحاف شود. البته استقلال مظلوم بوده ولی در واگذاری به شکلی نشود که پرسپولیس سود بیشتری ببرد و باید واگذاری عادلانه و برابر باشد. ضمن اینکه باید واگذاری هر چه زودتر اجرایی شود چون تا پنجم اردیبهشت زمان کوتاهی مانده و اگر به موقع تصمیم‌گیری نشود و کار به مرحله عملیاتی نرسد، آن وقت مجوز حرفه‌ای هر دو تیم به خطر می‌افتد. استقلال برای فصل آینده بودجه ۵۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد و پرسپولیس هم بودجه‌ای می‌خواهد که بدهی نداشته باشد. هر دو باشگاه پس از واگذاری نباید مشکلی برای هزینه‌های فصل خود داشته باشند. امیدوارم هر چه زودتر فکر اساسی کنند و فقط صحبت نبینیم.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا