خارجی

طرح جاه‌طلبانه ماکرون درباره دفاع اروپایی از جمله استفاده از سلاح‌های هسته‌ای

رئیس‌جمهور فرانسه از جاه‌طلبی خود برای ایجاد دفاع اروپایی، از جمله امکانات سپر ضد موشکی و همچنین استفاده از سلاح‌های هسته‌ای صحبت کرد.

به گزارش رویداد برتر، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای بار دیگر گفت که آماده است بحث را درباره دفاع اروپایی که شامل تسلیحات هسته‌ای نیز می‌شود، باز کند.

وی گفت که تسلیحات هسته‌ای فرانسه یک عنصر اساسی در استراتژی دفاعی اروپا و همچنین در روابط همسایگی آن با روسیه است.

به نقل از ار. ام. سه، ماکرون در این مصاحبه عنوان کرد: من طرفدار باز کردن این بحث هستم که باید شامل دفاع ضد موشکی، شلیک تسلیحات دوربرد، سلاح‌های هسته‌ای برای کسانی باشد که آنها را دارند یا سلاح‌های هسته‌ای آمریکایی را در خاک خود مستقر کرده‌اند. بیایید همه چیز را روی میز بگذاریم و نگاه کنیم چه چیزی واقعاً به روشی معتبر از ما محافظت می‌کند.

رئیس‌جمهور فرانسه می‌افزاید فرانسه ویژگی خود را حفظ خواهد کرد، اما آماده است تا بیشتر در دفاع از خاک اروپا مشارکت کند.

ماکرون اظهار کرد: معتبر بودن همچنین به معنای داشتن موشک‌های دوربردی است که روس‌ها را منصرف کند. دکترین فرانسه این است که ما می‌توانیم زمانی که منافع حیاتی ما تهدید می‌شود از آنها استفاده کنیم. من قبلاً گفته‌ام که ابعاد اروپایی در این منافع حیاتی وجود دارد، زیرا این بازدارندگی به اعتبار دفاع اروپا کمک می‌کند.

ماکرون روز پنجشنبه در سخنرانی خود درباره اروپا در دانشگاه سوربن، خواستار ایجاد اروپایی قدرتمند و ایجاد اروپای دفاعی «معتبر» در کنار ناتو و رویارویی با روسیه شد.

وی گفت: بازدارندگی هسته‌ای در واقع هسته اصلی استراتژی دفاعی فرانسه است. بنابراین، در اصل، یک عنصر اساسی در دفاع از قاره اروپا است.

رئیس جمهور فرانسه توضیح داد که به لطف این بازدارندگی، پاریس می‌تواند تضمین‌های امنیتی ایجاد کند که «همه شرکای فرانسه» در اروپا می‌توانند به آن تکیه کنند.

وی معتقد بود که این امر زمینه‌ای برای دفاع مشترک و همچنین تضمین‌های امنیتی ایجاد می‌کند و سپس امکان ایجاد روابط با روسیه را فراهم می‌نماید.

ماکرون گفت که در ماه‌های آینده از همه شرکا می‌خواهد که یک ابتکار دفاعی اروپایی ایجاد کنند که پس از آن قابلیت‌های مربوطه، دفاع هوایی و حملات عمیق را به این ابتکار اضافه کنند.

وی افزود: هدف فرانسه این است که ارتشش موثرترین در اروپا باشد.

انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا