خبرهای کلی

نشاط سیاسی در کشور آری، نزاع هرگز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله سید ابراهیم رئیسی سحرگاه دوشنبه در دومین شب قدر در حرم مطهر امام راحل با بیان اینکه در ۲۲ بهمن ۵۷ ملت ایران کاری تاریخی، تمدن‌ساز و بزرگ و بی نظیر انجام دادند اظهار کرد: ملت ایران با اراده فولادی و با اعتماد به نفس به میدان آمدند و در مقابل حکومتی تا دندان مسلح اثبات کردند که می‌تواند خون بر شمشیر پیروز شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ثابت کردند ملتی که شهادت را برای خود سعادت می‌داند به تعبیر امام راحل پیروز شود و می‌تواند باطل از بین برد و حق برقرار و پایدار شود، گفت: انقلاب ملت بزرگ ما علی رغم خواست دشمنان، به رهبری امام بزرگوار پیروز و برای انتخاب نوع حکومت مردم باید تصمیم می‌گرفتند و امام اعلام کرد که مردم پای صندوق بیابند و نوع نظام سیاسی ایران را تعیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه امام به مردم اعتقاد و باور داشت افزود: اگر امام می‌فرمود؛ میزان رأی ملت است، یک امر شکلی و سیاسی و زودگذر نبود و به مردم اعتقاد داشت و میزان را رأی ملت می‌دانست.

رئیسی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خاسته از رأی مردم دارای دو مشخصه است که شامل؛ اول آنکه در رأس نظام، ولی فقیه جامع الشرایطی است که مردم و نیاز جامعه را می‌شناسد و دوم روابط بین مردم است که باید بر اساس آموزه‌های دینی تنظیم شود این دو اصل اساسی است.

وی در تشریح عناصر مهم یک امت گفت: اولین عنصر در امت، مردم و دومین عنصر مقصد داشتن و هدف دار بودن است و سومین عنصر حرکت و پویایی و چهارمین امام و مقتدای ملت است.

رئیسی با اشاره به اینکه با مشارکت مردم بسیاری از مسائل و مشکلات حل شده و بیش از گذشته حل خواهد شد عنوان کرد: این وعده الهی است و باید در کنار هم باشیم و حتماً بدانید نصرت الهی از آن شما خواهد بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه از ابتدای انقلاب هر جا رأی، همکاری و مشارکت مردم وجود داشته آن حوزه موفق بوده است گفت: در هر عرصه‌ای که بر اساس آموزه‌های امام و رهبر معظم انقلاب عمل کردیم آن عرصه، عرصه سعادت ملت بوده و دشمن امروز رشد اقتصادی ما را نمی‌خواهد، ولی اتفاق افتاده و در منطقه هر جا دشمن خواست نتوانست، هر جا ما خواستیم توانستیم.

وی بر عدم شعله وری اختلافات و تاکید بر حل مشکلات اشاره و بیان کرد: نشاط سیاسی در کشور آری، نزاع سیاسی هرگز، احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی، کسانی که تریبون و قلم به دست دارند برای تقویت انسجام اجتماعی و وحدت امت تلاش کنند، همه به فرموده رهبر معظم انقلاب برای وحدت و انسجام امت تلاش کنند، روزی که مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند، همه در کنار هم بودند امروز هم بعد از ۴۵ سال همه مردم کنار هم باشند، چرا که جامعه‌ای که دچار اختلاف شود، از بین می‌رود، همه در مسیر تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم انسجام و وحدت ملت حرکت کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از اختلاف کشورهای اسلامی سو استفاده می‌کند عنوان کرد: اگر کشورهای اسلامی به جای اعتماد به آمریکا و استکبار جهانی به قرآن، امت اسلامی، به آیات حیات بخش قرآن عمل می‌کردند، وضع مردم غزه و فلسطین این نبود، باید در مقابل ستمگر ایستاد و از مظلوم دفاع کرد، این همان موضعی است که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از غزه و فلسطین مظلوم دارد.

دکمه بازگشت به بالا