خارجی

استعفای پرحاشیه یک افسر اطلاعاتی؛ ترسیدم!

آفتاب‌‌نیوز :

یک سرگرد سابق اطلاعات نظامی آمریکا روز دوشنبه فاش کرد که استعفای او در نوامبر گذشته در واقع به دلیل «آسیب اخلاقی» ناشی از حمایت بی‌قید و شرط آمریکا از تجاوز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و خسارت وارده به فلسطینی‌ها بود.

«هریسون مان» در پیامی که قبلاً با همکارانش به اشتراک گذاشته بود و روز دوشنبه در حساب کاربری خود در لینکدین منتشر کرد توضیح داد که ترس، او را برای چند ماه از افشای دلایل استعفایش باز داشت.

وی گفت: «من از نقض معیار‌ها و استاندار‌های حرفه‌ای‌مان و از مقاماتی که به آن‌ها احترام می‌گذارم، ترسیدم… من از احساس خیانت به شما ترسیدم… «من اطمینان دارم بعضی از شما با خواندن این پیام این احساس را خواهید کرد.»

این در حالی است که رویترز گزارش داد آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع به درخواست برای اظهار نظر مربوطه پاسخ نداده است، «مان» اولین مقام اطلاعاتی ارتش آمریکا شناخته می‌شود که به دلیل حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی استعفا داد.

پیشتر «آرون بوشنل»، سرباز آمریکایی پس از خودسوزی در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن در ۲۵ فوریه جان خود را از دست داد و جنگ غزه را محکوم کرد و در یک ویدئوی ضبط شده گفت که دیگر در نسل کشی شریک نخواهد بود و سپس در حالیکه فریاد می‌زد «فلسطین آزاد است» خودسوزی کرد.

همچنین پس از مرگ بوشنل، «لری هیبرت»، سرباز نیروی هوایی ایالات متحده، از تحصن چند روزه برابر کاخ سفید و اعتصاب غذا خبر داد تا خواستار پایان دادن به جنگ اشغالگران در نوار غزه شود.

این جنگ ده‌ها هزار شهید، مجروح و مفقود در میان یک وضعیت انسانی فاجعه بار و تشدید قحطی در نوار غزه بر جای گذاشته است.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا