خارجی

اسرائیل طرح پیشنهادی آمریکا را رد کرد

آفتاب‌‌نیوز :

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، پس از انتشار اخباری از سوی کاخ سفید در مورد وجود گشایش در سازش بین عربستان و اسرائیل، باید گفت که امشب این سازش دورتر از هر زمان دیگری است.

پایگاه خبری نیوز وان در گزارشی به نقل از اطرافیان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد، اسرائیل با بسته پیشنهادی که دولت آمریکا و سعودی‌ها قرار داده‌اند، مخالفت کرده و حاضر به تشکیل دولت فلسطینی نخواهد بود.

رسانه‌های عبری زبان از جمله روزنامه یدیعوت آحارانوت و شبکه تلویزیون سراسری رژیم صهیونیستی کان اعلام کردند، بعد از دستور صادر شده توسط وزیر ارتباطات در مورد مصادره دستگاه‌های پخش مستقیم خبرگزاری آسوشیتدپرس این وزیر مجبور شد تمامی ادوات و ابزار‌های مصادره شده را به آن‌ها بازگرداند.

این افراد اعلام کردند، اسرائیل پیشنهاد واشنگتن را که در آن خواهان توقف جنگ شده است را رد کرده و اعلام کرده است که در رابطه با این مسئله نمی‌توان توافق کرد.

منابع اسرائیل همچنین تاکید کردند، مذاکرات انجام گرفته با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا نیز تاکتیکی بوده و به هیچ عنوان جنبه راهبردی ندارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که روزنامه معاریو هم در تارنمای خود به نقل از اویگدور لیبرمن رهبر حزب یسرائیل بیتنو خبر داد، او نیز از جمله مخالفان انجام این توافق سازش است، زیرا معتقد است توافق مذکور فقط می‌تواند منجر به واگذاری توان هسته‌ای به عربستان سعودی شده و این امر برای تل‌آویو قابل پذیرش نیست.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا