جامعه

انبار‌های هلال‌ احمر نیاز به تقویت جدی دارند/ وزارت کشور منابع مالی را تامین کند

کولیوند به آنا خبر داد؛

انبار‌های هلال‌ احمر نیاز به تقویت جدی دارند  وزارت کشور منابع مالی را تامین کند

رئیس جمعیت هلال‌ احمر کشور گفت: در حال حاضر انبار‌های هلال‌ احمر نیاز به تقویت جدی دارند، اما در صورت بروز حادثه یا سانحه‌ای هیچ وقت نمی‌گذاریم که مردم عزیزمان دست خالی بمانند.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: با توجه به مواردی که در وقوع سیل سال جاری داشتیم، برخی از اقلام انبار‌های هلال‌ احمر که در امدادرسانی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند را باید دوباره شارژ کنیم.

کولیوند اضافه کرد: یکی از کار‌هایی که ما امسال باید با جدیت پیگیر آن باشیم، مسئله تقویت انبار‌های هلال‌ احمر است.

وی تصریح کرد: گر چه ما در حال حاضر پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم، اما واقعا باید بر اساس مصوبه‌ای که شورای عالی مدیریت بحران درباره تکمیل انبار‌ها داشته است، باید اقلام انبار‌های هلال‌ احمر را تکمیل کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر کشور تاکید کرد: در حال حاضر انبار‌های ما نیاز به تقویت جدی دارند، اما در صورت بروز حادثه یا سانحه‌ای هیچ وقت نمی‌گذاریم که مردم عزیزمان دست خالی بمانند.

وی اضافه کرد: برای تکمیل انبار‌های هلال‌ احمر می‌طلبد که سازمان برنامه و بودجه و هم مسئولان مربوطه در وزارت کشور به ما کمک کرده و منابع مالی مورد نیاز را برای جمعیت تامین کنند.

کولیوند در ادامه خاطرنشان کرد: ما مذاکرات اصلی را برای خرید و تولید اقلام زیستی و اقلام غذایی انجام داده و پیش قرارداد‌هایی را هم آماده کرده‌ایم که ان شاءالله بتوانیم انبار‌ها و اقلام‌های آنها را تقویت کنیم و این موضوع جزو اولویت‌های اصلی امسال ما قرار دارد.

دکمه بازگشت به بالا