خبرهای کلی

باید موانع پیش‌روی فعالیت سالم اقتصادی برداشته شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مراسم تکریم و معارفه رؤسای کل پیشین و جدید دادگستری استان خراسان رضوی با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای طی سخنانی در مراسم تکریم و معارفه رؤسای کل پیشین و جدید دادگستری استان خراسان رضوی، ضمن تبریک و تهنیت دهه کرامت و ایام ولادت امام رضا (ع)، به تبیین و تشریح تحولات پس از عملیات‌های ظفرمندانه «طوفان‌الاقصی» و «وعده صادق» در منطقه و دنیا پرداخت و اظهار کرد: مستکبران و طواغیت با صَرف هزینه‌های هنگفت مالی و تبلیغاتی درصدد بودند چهره جنایت‌بار و سفّاک رژیم صهیونیستی را در دنیا پاک گردانند تا نسل جوان در سراسر جهان از جنایات بیش از هفت دهه‌ای صهیونیست‌ها بی‌اطلاع بماند؛ اما رخدادهای هفت ماه اخیر، جنایت‌پیشگی و سبوعیّت صهیونیست‌ها را بار دیگر برای همه مردم جهان آشکار کرد و امروز همگان شاهدند که در جوامع دانشگاهی مغرب زمین چه اعتراضاتی در واکنش به جنایات صهیونیست‌ها در غزه در حال انجام است.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: تنفر عمومی از رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی روز به روز در دنیا در حال افزایش است و آنچه امروز در جوامع دانشگاهیِ کشوری همچون آمریکا مشاهده می‌کنیم، مسبوق به سابقه نیست؛ آمریکایی که دولتش حامی درجه یک صهیونیست‌های جنایتکار است. از سویی دیگر شاهدیم که اساتید و دانشجویان غربی به عنوان نخبگان جوامع غربی، اعتراض خود به جنایات صهیونیست‌ها در غزه را نه تنها به زبان مادری بلکه به زبان فارسی نیز بیان می‌کنند که خودِ این امر بیانگر شکل‌گیری وحدت و یکپارچگی آزادی‌خواهانه و مقاومت مدارانه برای رهایی قدس شریف از چنگال ظلم استعماری غربی – صهیونیستی است. این جوانان و دانشجویان غربی که امروز در صف نخست اعتراض به صهیونیست‌های آدمکش هستند، همان کسانی‌اند که طی سال‌های اخیر مخاطب نامه‌های روشنگرانه رهبر معظم انقلاب بوده‌اند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دشمن صهیونیستی و حامیان مستکبر این رژیم غاصب، هنوز از تحلیل عملیات ظفرمندانه‌ی «وعده صادق» در عجز هستند و نمی‌توانند قدرت اطلاعاتی، عملیاتی، راهبردی و تاکتیکی این عملیات را درک و تحلیل کنند؛ دشمن از ایران اسلامی ضربه سنگین خورده است و دل به شرارت‌ها و اقدامات ایذایی بسته است؛ گر چه دشمن می‌داند که نمی‌تواند جلوی حرکت پرشتاب ایران اسلامی را سد کند، اما به عملیات روانی و شبهه‌افکنی نسبت به باورها و ارزش‌های دینی نزد جوانان و اختلاف‌افکنی در جامعه ما امید بسیار بسته است؛ لذا ما باید از جهات مختلف هوشیار باشیم و بار دیگر توطئه دشمن را خنثی کنیم.

رئیس عدلیه در ادامه با اشاره به اهمیت تحقق کامل و جامعِ شعار سال، گفت: تحقق شعار سال ناظر بر «جهش تولید با مشارکت مردم» شرطِ نجات وضع اقتصادی کشور است؛ ما مسؤولان باید مجدانه تلاش کنیم تا زمینه مشارکت مردم در امر جهش تولید را فراهم آوریم و موانع پیش‌روی آن‌ها برای فعالیت سالم اقتصادی را برداریم.

قاضی‌القضات با اشاره به شرایط ویژه استان خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی و شهر مشهد به برکت وجود امام رضا (ع) قلب ایران است و ویژگی‌های خاصی دارد؛ این استان از جهات مختلف از جمله جهات قضائی باید در کشور سرآمد باشد؛ لذا خطاب به رئیس کل جدید دادگستری این استان و همکارانش تاکید می‌کنم که استان را از حیث شاخص‌های مختلف قضائی اعم از «نحوه رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی»، «تعیین اوقات رسیدگی قضائی»، «رسیدگی به زندانیان و باز اجتماعی کردن و کاهش آنها»، «تکریم ارباب رجوع» و «استیفای حق مردم» در کل کشور ممتاز و سرآمد کنید.

رئیس قوه قضائیه در ادامه ضمن اشاره به خدمات و زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی در مدت تصدی ریاست کل دادگستری استان خراسان رضوی، به سوابق ارزنده قضائی و شناخت حجت‌الاسلام والمسلمین زرندی رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی، نسبت به این استان اشاره کرد و نکات و توصیه‌هایی تخصصی را جهت پیشبرد هر چه مطلوب‌تر امور قضائی خطاب به وی مطرح کرد.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین «خلیلی» معاون اول قوه قضائیه با اشاره به هماهنگی و تعامل مثال‌زدنی دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف در استان خراسان رضوی گفت: ما در مدت مسئولیت خود در استان خراسان رضوی تلاش کردیم با مشورت و تعامل سایر بخش‌ها، به حل مشکلات موجود بپردازیم.

وی، حجت‌الاسلام والمسلمین زرندی را دارای چهره‌ای محبوب و مقبول در استان خراسان رضوی دانست و گفت: امیدواریم در استان خراسان رضوی شاهد یک مدل‌سازی موفق در امر قضا باشیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین «زرندی» رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی ضمن قدردانی از اعتماد رئیس قوه قضائیه به وی گفت: ما در مجموعه دادگستری استان خراسان رضوی تمام تلاش خود را در راستای اجرای سند تحول قوه قضائیه، پیشگیری از وقوع جرم، صدور احکام متقن، صلح و سازش در پرونده‌ها و همچنین کاهش مشکلات معیشتی همکاران قضائی و اداری، به کار خواهیم گرفت.

«نظری» استاندار خراسان رضوی نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: شهادت می‌دهم که فضای حاکم بر دستگاه قضائی استان خراسان رضوی طی دوره اخیر، یک فضای تعاملی بوده و همین تعامل و همکاری دستگاه‌ها موجب حل بخش قابل‌توجهی از مسائل اساسی استان شده است.

در پایان مراسم، با حضور رئیس قوه قضائیه و حجت‌الاسلام والمسلمین علم‌الهدی و «نظری» استاندار خراسان رضوی، از زحمات و خدمات حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی در مدت تصدی ریاست کل دادگستری استان خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام والمسلمین زرندی به عنوان رئیس کل جدید این دادگستری معارفه شد.

دکمه بازگشت به بالا