هنر و فرهنگ

بیانات شهید رئیسی در ادوار مسابقات بین‌المللی قرآن نگاه قرآنی ایشان را تبیین می‌کند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تشویق رئیس جمهوری برای برگزاری برنامه های قرآنی گفت: ما در مسابقات سراسری و بین المللی قرآن کریم طی سه دوره توفیق داشتیم از صحبت های آقای رئیسی استفاده کنیم و اگر بیانات ایشان در این سه دوره را جمع آوری کنیم، می توان نگاه های قرآنی ایشان را دسته بندی کرد.

به گزارش رویداد برتر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی -رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه- در مورد شخصیت آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: مهم‌ترین بخش زندگی شهید آیت الله رئیسی این است که خودش را برای آرمان های دین و قرآن معطوف کرد. زندگی ایشان از ایام طلبگی تا دادستانی کرج، سپس در قوه قضاییه و تولیت آستان قدس رضوی و در ادامه به عنوان وظیفه در حوزه ریاست جمهوری آمدند درحالی که هیچ نفع مادی در این کار ها نداشتند. بلکه به دنبال ایفای نقش مسئولیت پذیرانه خود بوده و می گفت که شهدا و رهبر انقلاب و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم به گردن ما حق دارند.

وی افزود: زندگی آیت الله رئیسی به عنوان یک انسان مومن از یک کارنامه درخشان و شکوفایی برخوردار است که ایشان بر اساس نگاه ایمانی، حرکت کرده و به عنوان مدیری مسئولیت پذیر در صحنه ها ورود پیدا می کرد و از خدا نیز کمک می خواست.

لقب خادم الرضا و خادم المله شایسته آیت الله رئیسی

خاموشی لقب خادم الرضا و خادم المله را شایسته آیت الله رئیسی دانست و تاکید کرد: ایشان در طول دوران خدمت خود کارهای صوری انجام نداد بلکه به زیرساخت هایی پرداخت که در آینده نتایج آن را می توان دید. در واقع انسانی بود که توجهی نداشت که دیگران به او چه می گویند یا آینده چه خواهد شد، بلکه آنچه را که وظیفه خود می دانست انجام می داد. آیت الله رئیسی یک نمونه تمام و کامل برای هر مسئول دلداده نظام و انقلاب، مطیع رهبر و ولایت پذیر است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تشویق رئیس جمهوری برای برگزاری برنامه‌های قرآنی گفت: ما در مسابقات سراسری و بین المللی قرآن کریم طی سه دوره توفیق داشتیم از صحبت های آقای رئیسی استفاده کنیم و اگر بیانات ایشان در این سه دوره را جمع آوری کنیم، می توان نگاه های قرآنی ایشان را دسته بندی کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه -۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳- در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه تمام همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.
حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهوری بودند.

مراسم تشییع پیکر شهید رئیسی و همراهان شهیدشان روز سه شنبه -اول خرداد- در تبریز و قم و روز چهارشنبه -دوم خرداد- در تهران برگزار شد و آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بر پیکر این شهیدان خدمت نماز خواندند.

انتهای پیام

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا