خارجی

تشکر باقری از حمایت و همدلی روسیه

کاردار روسیه با اشاره به سانحه بالگرد رئیس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: باقری کنی از حمایت و همدلی روسیه و “ماموریت امدادرسانی بی‌سابقه عملیاتی” که به دستور شخص ولادیمیر پوتین صورت پذیرفت به گرمی تشکر کرد.

به گزارش رویداد برتر، کاردار روسیه در ایران گفت: امروز از وزارت امور خارجه ایران بازدید کردم و تاج گلی به یاد مقامات ایرانی که در سانحه غم انگیز هوایی ۳۰ اردیبهشت جان باختند، اهدا کردم.

«رافائل گئورکیان »در این ارتباط ادامه داد: در جریان حضور در وزارت خارجه روسیه گفت‌وگوی کوتاهی با آقای علی باقری کنی سرپرست وزارت امور خارجه ایران داشتم و پیام‌های حاوی تسلیت از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، میخائیل میشوستین نخست‌وزیر و سرگی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه را خطاب به همتایان ایرانی خود منتقل کردم.

وی تصریح کرد: در این دیدار آقای باقری کنی از حمایت و همدلی روسیه و “ماموریت امدادرسانی بی‌سابقه عملیاتی”  که به دستور شخص ولادیمیر پوتین صورت پذیرفت به گرمی تشکر کرد. سرپرست وزارت امور خارجه گفت که این موضوع همیشه در ایران به یاد خواهد ماند.

براساس اعلام سفارت روسیه در ایران، این دیپلمات روسی تصریح کرد: از جانب شخص خود از آقای علی باقری کنی درخواست کردم مراتب تسلیت و ابراز همدردی عمیق خود را با خانواده‌های آقایان ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان که افتخار آشنایی نزدیک با ایشان را داشتم، منتقل کند.

انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا