اقتصادی

دلار با مدیریت بانک مرکزی به پله ۵۷ هزار تومان رسید

اقتصاد |اهرم

حسن نوروزی با اشاره به تحولات بازار ارز و دلایل سیاسی آن گفت: با همه جوسازی‌ها و فضاسازی‌ها ما دیدیم که اگرچه قیمت ارز پس از حمله موشکی ایران به اسرائیل چند روزی افزایش یافت و به حدود ۷۰ هزار تومان رسید؛ اما امروز با کاهش چشمگیر قیمت‌ها، دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد و آرامش به بازار ارز بازگشته است.

به گزارش رویداد برتر، حسن نوروزی، نماینده مجلس یازدهم در گفت‌وگو با رویداد برتر با اشاره به تحولات بازار ارز و نوسانات آن گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از شکست در میدان نظامی با حمله موشکی ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین، در میدان اقتصادی نیز همراه با ناکامی در ایجاد تلاطم در بازار ارز از ایران شکست خوردند.

وی افزود: آمریکا و متحدانش در شب حمله موشکی ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تمام توان خود را برای ایجاد انحراف مسیر موشک‌های ایران به کار گرفتند اما نتوانستند مانع از تاثیر حمله موشکی ایران به اسرائیل شوند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: پس از ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی کردند تا با جوسازی در فضای مجازی و قیمت سازی دلار در فضای تلگرامی بازار ارز ایران را دچار تلاطم کنند که موفق نبودند و در حال حاضر شاهد روند کاهشی نرخ ارز در بازار هستیم. 

نوروزی خاطرنشان کرد: آنها فکر می‌کردند که به دنبال تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران  قیمت سازی‌ها و فضاسازی‌ها، بازار ارز را همچون سال‌های گذشته دچار تلاطم خواهد کرد؛ اما خوشبختانه با تدابیر هوشمندانه بانک مرکزی، این امر میسر و محقق نشد.

وی افزود: با همه جوسازی‌ها و فضاسازی‌ها ما دیدیم که اگرچه قیمت ارز پس از حمله موشکی ایران به اسرائیل چند روزی افزایش یافت و به حدود ۷۰ هزار تومان رسید؛ اما امروز با کاهش چشمگیر قیمت‌ها، دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد و آرامش به بازار ارز بازگشته است.

این نماینده خانه ملت گفت: حربه آمریکا و متحدانش در سال‌های گذشته یک حربه اقتصادی بوده که در کنار تحریم‌ها با فضاسازی سعی در ایجاد تلاطم در بازار ارز را داشتند؛ اما یک سالی است که این اهرم فشار برای بازار ارز هم دیگر نتیجه لازم را برای آنها ندارد.

نوروزی افزود: بازار ارز در سایه مدیریت خوب بانک مرکزی به آن درجه از ثبات رسیده که این فضاسازی‌ها نمی‌تواند تلاطم‌های سال‌های گذشته را در بازار ارز ایجاد کند و اگرچه افزایش قیمتی را  شاهد بودیم اما همچون سال‌های گذشته شدید نبوده و پس از چند روز سیر نزولی قیمت در بازار آغاز شد و شاهد تخلیه هیجانات بودیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا