رویدادها

دمیده شدن روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت

نشست تقدیر و تشکر از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و عضو حقوقی شورای نگهبان در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش رویداد برتر، پیرحسین کولیوند در نشست تقدیر و تشکر از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه که عصر دیروز در محل ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، گفت: کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه با حضور ۲۱ کشور به صورت آنلاین و برخط تشکیل شد. بعد از برگزاری این کنگره شاهد واکنش‌های مثبت حوزه‌های تخصصی آکادمیک از این کنگره بودیم. تعداد زیادی مقاله ارسالی به این کنگره دارای اعتبار لازم برای چاپ در مجله حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری را دارا بود. 

وی ادامه داد: امروز روز دیپلماسی بشردوستانه و همبستگی جهانی برای حفظ ارزش‌ها نام گذاری شده است و به همین دلیل این نشست امروز برگزار شد. نماینده‌های صلیب سرخ جهانی هم در این کنگره حضور داشتند و جمع بندی این کنگره به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهانی ارائه شد. در این کنگره بر اساس سه بند دستورالعمل کمیته ملی حقوق بشردوستانه برای ترویج حقوق بشر دوستانه اقدام کردیم. 

کولیوند با بیان اینکه پیگیری موارد نقض حقوق بین‌الملل در عرصه بین المللی و ارائه به مجامع بین المللی هم انجام شد، گفت: تبادل اطلاعات علمی در زمینه‌های حقوق بشر دوستانه با مراجع داخلی و بین المللی نیز انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه نقش و جایگاه هلال احمر در صلیب سرخ جهانی به دلیل امدادرسانی‌های پر رنگ هلال احمر مورد توجه قرار گرفته است، گفت:‌ در سیل اخیر افغانستان هلال احمر به عنوان اولین کشور اعلام آمادگی کرده است تا به مردم سیل زده این کشور کمک کند. 

کدخدایی: نگاه هلال‌احمر در برگزاری کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین بشردوستانه بود

در ادامه این مراسم، عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقی شورای نگهبان و دبیر کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین‌الملل بشردوستانه در غزه نیز گفت: کار خیر و هدفمند که بتواند به نتیجه برسد باید به موقع انجام شود گاهی اوقات اگر این زمان شناسی از دست برود نمی‌تواند به نتیجه مطلوب برسد. در مقابل این همه وحشی گری و جنایت رژیم صهیونیستی خط مقاومت ادامه پیدا کرده است و باعث شده که افکار عمومی‌بر علیه اقدامات رژیم صهیونیستی باشند. 

کدخدایی خاطرنشان کرد: روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت دمیده شد و همچنان شاهد مقاومت مردم غزه در برابر رژیم تا دندان مسلح اسرائیل هستیم. در دانشگاه‌های جهان دانشجویان به دفاع از مردم غزه برخواسته‌اند. 

وی با بیان اینکه افکار عمومی در این درگیری علیه رژیم صهیونیستی است خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده استمرار در مقاومت است. امروز می‌توانیم با افتخار بگوییم که محور مقاومت در این درگیری پیروز شده است. ایستادگی مردم مظلوم و بدون سلاح غزه در برابر رژیم صهیونیستی ستودنی است. برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه یک اقدام مناسب از سوی هلال احمر با نگاه بشردوستانه بود.

کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین‌الملل بشردوستانه در غزه موجب تهییج افکار عمومی‌شد

یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر نیز در ادامه این نشست گفت: برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه در بازه زمانی برگزار شده منجر به تهییج افکار عمومی‌برای کمک به مردم غزه شد.

کریمیان، دبیر کل اتحادیه رادیو و تلوزیون‌های بین‌المللی گفت: از این نوع کنگره‌ها مقالات و اسناد تدوین شده است که در تاریخ باقی می‌ماند و به عنوان اسنادی به عنوان مرجع می‌تواند مورد استفاده دانشجویان قرار بگیرد. این نوع کنگره‌ها یک کار نخبگانی است و واکنش مجامع بین المللی را در پی دارد. می‌توان یک مستند تلویزیونی حقوقی به زبان‌های مختلف از این کنگره تولید کرد.

انتهای پیاک

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا