استان ها

رئیسی از خدمات معاون پارلمانی دولت قدردانی و خداحافظی کرد

رئیسی از خدمات معاون پارلمانی دولت قدردانی و خداحافظی کرد

با توجه به پایان دوره مسئولیت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، وی در جلسه امروز هیئت دولت از خدمات و زحمات حسینی در این سمت تقدیر و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الام  سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت در سخنانی حفظ کرامت افراد جامعه را از شاخصه‌های مهم مدیریتی اهل‌بیت علیهم‌السلام دانست و همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به رعایت این اصل مهم مدیریتی فراخواند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حفظ کرامت ارباب رجوع و کارمندان در ادارات و عموم شهروندان در تمام شئون جامعه، مصداق عینی اعمال این اصل مدیریتی است، به مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد با نظارت مستمر بر زیر مجموعه‌های خود، از رعایت کرامت انسانی در دستگاه تحت مدیریت خود اطمینان حاصل کنند.

رئیسی در ادامه ضمن قدردانی از میزبانی مردم شریف و متدین استان قم و همچنین مراجع عظام تقلید، علما و مسئولین استان از کاروان دولت مردمی، ابراز محبت مردم و مراجع عظام تقلید نسبت به خدمات دولت و تذکرات را موجب مضاعف شدن مسئولیت دولتمردان در عمل به وظایف خود در تأمین نیازهای استان و رفع موانع و مشکلات موجود دانست.

رئیس‌جمهور همچنین از ناظران و مجریان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌ویژه در برگزاری تجربه موفق انتخابات الکترونیکی تشکر و قدردانی کرد.

رئیسی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر نفت درباره توسعه و تأمین منابع مالی حوزه نفت، نتیجه اقدامات انجام شده را افزایش درآمدهای کشور دانست و بر پیگیری این اقدامات تا تحقق کامل نتیجه تأکید کرد.

همچنین با توجه به پایان دوره مسئولیت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، وی در جلسه امروز هیئت دولت از خدمات و زحمات حسینی به عنوان چهره علمی، فرهنگی و انقلابی در سمت معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور تقدیر و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تأکید کرد.

پیش از سخنان رئیس‌جمهور وزیر نفت در گزارشی تفصیلی درباره توسعه و تأمین منابع مالی حوزه نفت، از تکمیل و بهره‌برداری ۶۷ طرح نیمه‌تمام در حوزه نفت و گاز و افزایش تولید نفت به ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در سال گذشته خبر داد و افزود: تولید گاز کشور نیز حدود ۳۰ میلیون مترمکعب رشد داشته که ۷ میلیون مترمکعب آن حاصل از جمع‌آوری گازهای مشعل بوده است.

وی در ادامه از افزایش ۵ میلیون تنی ظرفیت صادرات پتروشیمی کشور و در مجموع رشد ۲۰ درصدی گروه نفت و گاز در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ‌برنامه وزارت نفت برای امسال نیز بهره‌برداری از ۷۹ طرح نیمه‌تمام و آغاز ۵۰ طرح جدید در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است که اقدامی بی‌سابقه و یک انقلاب در این حوزه محسوب می‌شود.

افزایش تولید نفت خام، افزایش تولید گاز خام، توسعه میادین گازی، افزایش ظرفیت پالایشی نفت، افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی، افزایش کمی و کیفی تولید فرآورده‌های نفتی مطابق با استاندار یورو ۵، افزایش ظرفیت خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی، افزایش خطوط سراسری گاز و گازرسانی جدید به شهر، روستا و صنایع از جمله آثار تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و اولویت‌دار در جهش تولید نفت و گاز بود که مهندس اوجی به آنها اشاره کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش کودک سالم از رونمایی دو واکسن «پنوموکوک» و «روتاویروس» برای کودکان و همچنین رونمایی از سند درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در دولت مردمی خبر داد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز از به سرانجام رسیدن طرح سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی به عنوان یکی از مطالبات رئیس‌جمهور از این وزارتخانه خبر داد و افزود: یکی از چهار محور مطالبات رئیس‌جمهور در جریان بازدید نظارت ستادی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، موضوع سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی بود که بحمدالله در پایان سال ۱۴۰۲ توانستیم این سامانه را به‌طور کامل به مرحله اجرا برسانیم.

خبر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در جلسه امروز، ثبت رکود تاریخی در انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (inotex) بود که آقای دهقانی فیروزآبادی با اشاره به همت وزارت نفت در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌: در دولت مردمی تعداد استفاده از این شرکت‌ها در صنعت نفت از ۱۵۰ به ۷۰۰ شرکت افزایش یافته و با اجرای تنها ۶۰ درصد از توافقات صورت گرفته میان این وزارتخانه با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تا کنون بیش از یک و نیم میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی از برگزاری جلسه کارگروه کاغذ و نشر در حضور معاون اول رئیس‌جمهور و حل بسیاری از مشکلات و گره‌های موجود در این حوزه خبر داد.

دکمه بازگشت به بالا