اقتصادی

شمسایی: برخی که مثل اختاپوس منتظر جایگاه من هستند بیایند تا کارم را تقدیمشان کنم!/ آقایان با برنامه و جزئیات حرف بزنند

در کارم با دستیارانم مثل دشمن هستم

شمسایی: برخی که مثل اختاپوس منتظر جایگاه من هستند بیایند تا کارم را تقدیمشان کنم!  آقایان با برنامه و جزئیات حرف بزنند

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: دوستانی که سبقه مربیگری دارند و بیرون نشسته‌اند، مثل اختاپوس منتظر هستند تا جایگاهی پیدا کنند، بهتر است اگر فکر می‌کنند کاری را جلو می برند بیایند و ما مسئولیتی که داریم را به آنها واگذار می‌کنیم.

وحید شمسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره حضور تیم ملی فوتسال در گروه F جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ ازبکستان با تیم‌های فرانسه، ونزوئلا و گواتمالا اظهار کرد: جام جهانی همیشه مرحله نهایی برای تیم‌هایی است که از قاره‌های مختلف انتخاب شده‌اند. تفاوت با ادوار گذشته، صعود تیم‌های نوظهوری هستند که بسیاری از آنها به سرعت برق و باد پیشرفت کرده‌اند. مثلاً تیم ملی فرانسه که با سرمایه‌گذاری ۴ ساله موفق می‌شود به عنوان اولین تیم از اروپا و بدون باخت جواز حضور در جام جهانی را به دست می‌آورد. بازی‌های دوستانه با بهترین تیم‌های فوتسال جهان برگزار می‌کند و ماه گذشته برابر برزیل برنده می‌شود، از سویی دیگر تمامی بازیکنان آن در بهترین تیم‌های باشگاهی دنیا بازی می‌کنند.

دوره قبلی به نیمه‌نهایی هم نرسیدیم

وی ادامه داد: تیم ملی هلند بعد از ۳۰ سال به جام جهانی صعود می‌کند، تیم ملی اوکراین بعد از ۱۶ سال دوباره به جام جهانی صعود می‌کند، افغانستان و تاجیکستان از آسیا صعود می‌کنند، ژاپن و ویتنام از آسیا حذف می‌شوند. اگر بخواهیم مثل دیگر ورزشی در مورد دیگر رشته‌های ورزشی بزنیم، تیم ملی والیبال که با عشق و علاقه بازی‌های این تیم را می‌بینیم، دچار فراز و نشیب می‌شود و بازی‌های خود را در هفته اول لیگ ملت‌ها واگذار می‌کند. در فوتسال هم عنوان سومی جام جهانی را ۲۰۱۶ به دست می‌آوریم، اما دوره قبلی به نیمه‌نهایی هم نرسیدیم. این یک داستان است و داستان دیگر اینکه از گروهی که در جام جهانی هستیم سه تیم به مرحله حذفی صعود می‌کنند. یک تیم فرانسه است، تیم دیگر ونزوئلا که در مسابقات کوپا آمریکا با شکست پاراگوئه سوم شده است. کلمبیا را هم حذف می‌کند. جالب اینکه سرمربی این تیم از حالا تیم ملی کشورش را در مرحله بعد می‌بیند و می‌گوید در دیگر گروه‌ها سخت‌تر می‌شد به مرحله حذفی صعود کنیم.

از ایران توقع دارند

سرمربی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: از ایران هم توقع می‌رود که بهترین نمایش را ارائه کند. از این مرحله عبور کنیم باید ببینیم در مرحله بعدی چه حریفانی را در پیش داریم. در گروهی هستیم که اگر تیم اول شویم، با هیچ تیم سومی همگروه نخواهیم شد. طبق برنامه مسابقات، اگر اول گروه F  شویم با تیم دوم گروه E که پرتغال یا مراکش هستند بازی خواهیم کرد. اگر از این مرحله بگذریم در مرحله بعدی که یک چهارم نهایی است، حریف برزیل خواهیم شد. تیم دوم گروه F شویم در مرحله یک هشتم نهایی احتمالاً با کرواسی از گروه B خواهیم خورد. بعد از آن هم با برنده پرتغال و قزاقستان دیدار می‌کنیم. اگر تیم سوم از گروه خود صعود کنیم در یک هشتم نهایی با اسپانیا یا آرژانتین دیدار خواهیم کرد.

مثل اختاپوس منتظر هستند تا جایگاهی پیدا کنند

وی یادآور شد: دوستانی که بدون اطلاعات و آگاهی صحبت می‌کنند و از فوتسال روز دنیا دور هستند، یا اینکه از روی عناد و کینه‌ورزی حرف می‌زنند، دوستانی که سبقه مربیگری دارند و الان بیرون نشسته‌اند، مثل اختاپوس منتظر هستند تا جایگاهی پیدا کنند، بهتر است اگر فکر می‌کنند کاری را جلو می برند، بیایند و ما مسئولیتی که داریم را به آنها واگذار می‌کنیم. دعاگوی این رشته ورزشی در سطح دنیا می‌شویم و آرزوی موفقیت می‌کنیم. خواهش می‌کنم یک مقدار دوستان با برنامه و جزئیات سخن بگویند. بر حسب یک اسمی که به گوششان خورده، اما از وضعیت آن تیم آگاه نیستند، رجزخوانی نکنند. جام جهانی میعادگاه تیم‌هایی است که می‌خواهند خودشان را نشان دهند. یک سری تیم‌ها اسم بزرگ‌تری دارند، اما همین بزرگان هم در دو سه دوره جام جهانی ناکام بودند.

آماده‌ترین‌ها را به جام جهانی می‌بریم

شمسایی در مورد اینکه چه برنامه‌هایی مدنظر است تا همانند جام ملت‌های آسیا در آستانه جام جهانی ازبکستان، تیم ملی فوتسال مصدومان کلیدی نداشته باشد، گفت: مصدومیت جزئی از رشته ورزشی ماست. خیلی از تیم‌های بزرگ در بالاترین سطح با مصدومیت بازیکنان تأثیرگذار خود مواجه شدند. ما باید برنامه‌ریزی درستی کنیم تا بتوانیم استفاده بهینه‌ای ببریم، اتفاقی هم برای هیچ بازیکنی پیش نیاید. بازیکنان کلیدی ما سلامت و سرحال باشند که در جام جهانی کمک حال تیم باشند. از طرفی من ۶ هفته لیگ برتر را خواهم دید، توانایی بازیکنان را در یک دوره ۶ هفته‌ای می‌بینم و می‌سنجم. اگر وحید شمسایی سرمربی تیم ملی ماند هر اسمی که از حالا خودش را در لیست تیم ملی می‌بیند بداند که غیرممکن است. با پست‌هایی که مدنظر کادرفنی است، بهترین نفرات به تیم ملی دعوت می‌شوند. در میان لژیونر‌ها هم، سعید احمد عباسی، سالار آقاپور و مسلم اولادقباد برگشته‌اند، وضعیت حسین طیبی را نمی‌دانم ولی بزرگان تیم مثل طیبی، حسن‌زاده، سنگ سفیدی و … جایگاهی در تیم ملی ندارند. خودشان حرفه‌ای هستند و می‌دانند چگونه باید تلاش کنند تا در لیست نهایی باشند. بازیکنان جوان هم ناامید نباشند، بهترین‌ها و آماده‌ترین‌ها را به جام جهانی می‌بریم.

بماند///شمسایی: زمان کار با دستیارانم عین دشمن هستیم/ چون خائن داریم نام مربی خارجی مبسوط می ماند

طبق جمله گهربار رئیس جمهور شهیدمان هزینه کنیم

وی درباره اینکه تا کجا پیگیری این خواهد شد که بهترین بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال در نظر گرفته شود، تصریح کرد: واقعیتی که هست تحریم ماست و خیلی کشور‌ها داخل کشور ما نمی‌آیند تا بازی کنند. شهید رئیسی می‌گفت خرج کردن در ورزش هزینه نیست بلکه هر چقدر در آن خرج کنی سود خواهی کرد و به جامعه شور و شعف می‌دهد. حالا که تحریم هستیم طبق جمله گهربار رئیس جمهور شهیدمان هزینه کنیم و در خارج از ایران با اسپانیا، پرتغال، برزیل و آرژانتین بازی کنیم. وقتی با تیم‌های برتر دنیا بازی کنیم نقاط ضعف و قوت‌مان پیدا می‌شود. اگر بخواهم فقط روی ۶ هفته لیگ برتر حساب باز کنم، بهتر دست‌های‌مان را به نشانه تسلیم بالا ببریم. اگر در جام جهانی ۲۰۱۶ سوم شدیم به خاطر آن بود که با تیم‌های برتر دنبال بازی کردیم.

در کار با دستیارانم شوخی نداریم

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره اینکه چه انتظاری از دستیاران خود دارد، تأکید کرد: بهترین دوستانی که حاضر هستیم برای هم جان بدهیم در کادرفنی تیم ملی فوتسال است. من، شهاب سفال منش، سیامک داداشی، اصغر قهرمانی و حمید مشیری، برای همدیگر جان می‌دهیم، اما این در رفاقت است. در زمان کار عین دشمن هستیم. یعنی من وحید شمسایی که مسئولیت بزرگ‌تری بر دوش دارم از این بزرگواران بر حسب وظیفه‌ای که دارند کار می‌خواهم و می‌دانیم که در کار با هم شوخی نداریم. وظیفه‌مان را می‌دانیم و در جام ملت‌های آسیا تا ۴ صبح بیدار می‌ماندیم تا حریفان را آنالیز کنیم. یک مربی خارجی هم به کادرفنی اضافه می‌شود. البته هزینه تراشی نمی‌کنیم. نسبت به ایده، کار و تفکرمان مربی خارجی می‌آوریم. پول بیت‌المال را دور نمی‌ریزیم. مربی کاربردی می‌آوریم و مذاکرات را فدراسیون دنبال می‌کند. ملیت او را هم نمی‌گویم، چون خائن داریم. آدم‌های خائنی که به کشور‌های رقیب تبریک گفته‌اند. بفهمند ملیت مربی مدنظرمان چیست از کشورمان بدگویی می‌کنند تا نظر مربی را تغییر دهند پس نام و ملیت این مربی مبسوط می‌ماند.  

دکمه بازگشت به بالا