اقتصادیکسب و کار برتر

شیک ترین وسایل آشپزخانه برای آشپزخانه های مدرن

آشپزخانه یکی از محیط‌هایی است که باید به دکوراسیون و تزیین آن توجه کرد. شما ممکن است ساعت‌های زیادی را در آشپزخانه برای آماده کردن یا سرو غذا باشید. هم‌چنین آشپزخانه بخشی از سالن پذیرایی است؛ بنابراین باید به جذابیت و شیک بودن آن توجه کنید تا جلوه‌ی زیبایی را در خانه شما بسازد و شما نیز احساس خوبی در آن داشته‌ باشید. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با تزیین آشپزخانه، آن را به محیطی گرم و شیک و راحت تبدیل کنید و چند ایده تزیین آشپزخانه ساده زیبا مطرح خواهیم کرد.

جدیدترین ایده‌ های تزیین آشپزخانه در سال 2023

ایده‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، آشپزخانه خود را از محیطی سرد و ساده تبدیل به فضایی آرامش‌بخش و جذاب کنید. در ادامه تعدادی از جدیدترین و زیباترین ایده‌ها معرفی شده است:

 

 • استفاده از شیرآلات بهداشتی لوکس در تزیین آشپزخانه

بهتر است باتوجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه‌تان  طراحی خاصی از شیرآلات بهداشتی را انتخاب کنید. مثلا اگر چیدمان آشپزخانه مدرن است، یک شیر مدرن، و اگر کلاسیک است، یک شیر کلاسیک و هماهنگ با فضا را انتخاب نمایید. این کار در زیبایی آشپزخانه‌تان به‌قدری تاثیرگذار است که حتی می‌تواند جلوه خاصی به کابینت‌ها هم ببخشد! به‎‌عنوان مثال  آشپزخانه نوبیلی ایتالیا در هر دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی‌های چشم‌گیر و بی‌نقصی در این زمینه ارائه داده و پیاده‌سازی کرده‌است. شما می‌توانید برای خرید لوازم شیک آشپزخانه به لوازم آشپزخانه پاپیون مراجعه کنید.

 • از طرح دیوارها برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را تزیین کنید، استفاده از طرح دیوارهای آجری است. این طرح حس گرمی را در محیط ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید طرح‌هایی خاص را بر روی بخشی از دیوار ایجاد کنید تا فضایی جذاب در آشپزخانه داشته باشید. هم‌چنین روی دیوارها می‌توانید وسایل و طاقچه‌های مختلفی را نصب کرده و دکوراسیون منحصربه‌فردی را برای آشپزخانه طراحی کنید. بنابراین می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین قسمت‌ها در تزیین اشپزخانه، دیوارها هستند. مطلب ما در خصوص تزیین دیوار آشپزخانه و تزیین اپن اشپزخانه را بخوانید. در مقاله ای دیگر به پرداختیم.

 •  تزیین آشپزخانه با لوازم ساده مثل گلدان

یکی از ایده‌های جذاب در سال ۲۰۲۲ برای تزیین و تغییر دکوراسیون آشپزخانه، استفاده از گیاهان مختلف است. شما می‌توانید با توجه به نوع گیاهی که انتخاب می‌کنید، گلدان مناسب را پیدا کرده و فضای آشپزخانه را تزیین کنید. به عنوان مثال از گیاهان رونده می‌توان در گلدان‌های آویز استفاده کرده و به سقف متصل کنید؛ یا حتی می‌توانید باغچه‌ای کوچک و دیواری در آشپزخانه بسازید و در گلدان‌هایی که به دیوار متصل است، ریحان، نعناع و… بکارید.

 • نحوه تزیین آشپزخانه با استفاده از قفسه‌ ها و جعبه ها

اگر آشپزخانه شما کوچک است، می‌توانید با استفاده از قفسه و جعبه‌های چوبی و فلزی علاوه بر ایجاد فضایی برای قرار دادن خریدهای خود، آشپزخانه‌ی خود را نیز تزیین کنید. برای این‌که دکوراسیون این محیط را زیباتر کنید، می‌توانید با توجه به رنگ دیوارها و وسایل آشپزخانه، جنس و رنگ جعبه را انتخاب کنید.

 •  تزیین آشپزخانه با ظروف مسی

یکی دیگر از ایده‌های جذاب و خاص برای زیباتر کردن فضای آشپزخانه، استفاده از ظروف مسی است. اگر قابلمه، سینی و ظرف‌های مسی دیگری دارید که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، بهترین فرصت است که آشپزخانه خود را با آن‌ها تزیین کنید. شما می‌توانید این ظروف را به دیوار آشپزخانه متصل کنید و یا از آن‌ها به عنوان گلدان استفاده کنید. حتی چیدن منظم آن‌ها در گوشه‌ای از آشپزخانه هم می‌تواند جذابیتی خاص داشته‌باشد.

 •  استفاده از بشقاب با طرح خاص در دکوراسیون آشپزخانه

از دیگر راه‌هایی که برای متفاوت و شیک کردن فضای آشپزخانه پیشنهاد می‌شود، استفاده از بشقاب‌هایی با طرح و رنگی خاص است. اگر بشقاب‌هایی دارید که نقش منحصربه‌فردی بر روی آن‌ها چاپ شده، می‌توانید با نصب بشقاب‌ها بر روی دیوار به جذابیت فضای آشپزخانه بی‌افزایید.

 •  ساخت قاب‌ هایی با وسایل آشپزخانه

می‌توان گفت یکی از خاص‌ترین و زیباترین ایده‌هایی که می‌توانید برای تزیین کردن آشپزخانه داشته باشید، ساخت قاب‌هایی جذاب با قاشق و چنگال است. حتما شما چند قاشق، چنگال یا کاردی دارید که از گذشته برایتان باقی مانده و دیگر از آن استفاده نمی‌کنید. بنابراین بهترین فرصت است که یک قاب تهیه کنید و بعد از رنگ کردن قاشق و چنگال‌ها، آن‌ها را با سلیقه خود در آن بچینید.

 •  دیزاین آشپزخانه با استفاده از میوه‌ های پلاستیکی بر روی باکس‌ های دیواری

یکی دیگر از تزیینات مرتبط برای آشپزخانه، استفاده از میوه‌های پلاستیکی است. البته ممکن است فکر کنید میوه‌های پلاستیکی از مد افتاده‌اند؛ اما اگر بتوانید به‌دستی از آن‌ها استفاده کنید، خواهیددید که این‌طور نیست و تزیین باکس آشپزخانه (وسایل تزیینی آشپزخانه) با میوه های پلاستیکی بسیار زیبا می باشد. شما می‌توانید چند نوع میوه پلاستیکی تهیه کنید و در هر باکس یک نوع را قرار دهید و سپس این قاب‌های جذاب را بر روی دیوار نصب کنید. هم‌چنین برای افزایش جذابیت این دیزاین می‌توانید رنگ قاب را مطابق با رنگ هر میوه ست کنید.

 •  دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از برچسب‌ های مخصوص کاشی

از دیگر ایده‌هایی که در سال‌های اخیر و با توجه به گران شدن کاشی به‌وجودآمده‌است، استفاده از برچسب‌های کاشی است. کاشی‌ها بخش مهمی از آشپزخانه هستند، که در زیبایی فضا تاثیرگذارند؛ اما تعویض آن‌ها هزینه‌ زیادی خواهد داشت. بنابراین مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین راه برای زیبا کردن کاشی‌ها، استفاده از برچسب‌های تزیینی کاشی است. البته توجه داشته‌باشید که موقع نصب بادقت این‌کار را انجام دهید.

 •  استفاده از برچسب برای دیزاین کابینت‌ ها

یکی دیگر از مواردی که بر روی شیک و جدید شدن آشپزخانه تاثیر دارد، استفاده از برچسب‌های مخصوص تزیین کابینت است. شما با استفاده از این برچسب‌ها که به نوعی از وسایل تزیینی برای کابینت آشپزخانه(تزیین کابینت آشپزخانه) هستند، می‌توانید با هزینه‌ی بسیار کمتری، محیط آشپزخانه خود را تغییر دهید و آن را به فضایی زیبا و مدرن تبدیل کنید. طوری‌که انگار کابینت‌هایی جدید نصب کرده‌اید. مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب برچسب تزیینی کابینت باید به آن‌ها توجه کنید، عبارت‌اند از:

 • رنگ و تم کلی آشپزخانه
 • ابعاد دقیق و درست مساحتی که می‌خواهید برچسب بزنید
 • طرح برچسب
 • جنس برچسب
 •  استفاده از سبد و حصیرهای چوبی در دکوراسیون آشپزخانه

شما می‌توانید این وسایل را به دیوار آویزان کنید و یا بر روی کابینت بگذارید تا نمایی خاص در آشپزخانه داشته‌باشید. البته باید توجه کنید که حصیر و سبدهای چوبی برای فضاهای سنتی مناسب‌ترند و اگر شما آشپزخانه‌ای مدرن دارید، بهتر است در استفاده از این تزیینات با احتیاط‌ تر عمل کنید.

 •  از لوستر برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید

وظیفه لوستر علاوه‌بر ایجاد روشنایی مناسب در آشپزخانه، تزیین و زیباسازی محیط نیز هست. بنابراین یکی از ایده‌های جدید و شیک برای تزیین کردن آشپزخانه در سال ۲۰۲۲، استفاده از چند لوستر کوچک و خاص در بالای کانتر است.

 •  استفاده از رنگ‌ ها برای دیزاین کردن آشپزخانه

رنگ‌ هایی که در آشپزخانه به کار می‌برید، تاثیر بسیاری در زیبایی فضا و تزیینات آشپزخانه (تزیینات آشپزخانه مدرن) دارد. بنابراین اگر ابعاد آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. هم‌چنین برای اینکه آشپزخانه خود را مطابق با ایده‌های سال ۲۰۲۲ تزیین کنید، بهتر است رنگ‌های خنثی را در دکوراسیون آن به کار ببرید.

 •  چیدمان آشپزخانه با استفاده از وسایل چوبی

از دیگر مواردی که می‌توانید برای تزیین آشپزخانه انجام دهید، استفاده از اکسسوری‌های چوبی بر روی کابینت است. با گذاشتن چند تکه وسایل چوبی در گوشه کابینت و چیدمان روی کابینت با وسایل چوبی می‌توانید دکوری زیبا و شیک در آشپزخانه خود داشته باشید. حتی می‌توانید چند وسیله چوبی مانند قاشق را به‌عنوان دکوری بر روی دیوار نصب کنید. تزیین آشپزخانه با وسایل چوبی بسیار زیبا و جذاب می باشد.

 •  استفاده از طاقچه‌ برای گذاشتن وسایل تزیینی

از دیگر ایده‌های جذابی که برای تزیین آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، نصب طاقچه‌هایی بر روی دیوار است. شما می‌توانید با قرار دادن لوازم زیر در آشپزخانه، آن را از فضایی ساده به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های خانه تبدیل کنید:

 • اکسسوری‌های فانتزی
 • مجسمه
 • قوطی‌های شیشه‌ای که با آبنبات، شکلات، حبوبات و یا خوراکی‌های دیگر پر شده است
 • وسایل تزیینی آشپزی
 • وسایل تزیینی بوفه آشپزخانه
 • و…

 

 •  استفاده از پرده‌ های زیبا در تزئین آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما پنجره‌ دارد، می‌توانید پرده‌ای جذاب برای آن انتخاب کنید. حتما در هنگام انتخاب پرده، به رنگ محیط و دیگر اکسسوری‌های موجود توجه کنید تا هماهنگی خوبی با فضا داشته باشد.

 •  استفاده از درهای شیشه‌ ای برای کابینت‌ ها

اگر می‌خواهید آشپزخانه خود را با توجه به جدیدترین ایده‌ های سال ۲۰۲۲ تزیین کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که درهای چند کابینت را جدا کرده و به‌جای آن از درهای شیشه‌ای استفاده کنید. حتی می‌توانید چند کابینت را بدون در بگذارید و برای زیبایی بیشتر در داخل کابینت‌ها از وسایل تزیینی و دکوری استفاده کنید.

 •  استفاده از قاب عکس‌ های هنری در تزئین اشپزخانه

در بخش‌ های قبل درباره استفاده از قاب‌هایی با وسایل آشپزخانه صحبت کردیم. اما در این قسمت می‌خواهیم به نصب قاب‌های هنری بر روی دیوار اشاره کنیم. به‌عنوان مثال اگر دیوارها و قفسه‌های سفیدرنگی در آشپزخانه دارید، می‌توانید با نصب قاب‌هایی با طرح هنری مشکی، تضاد جذاب و شیکی را ایجاد کنید.

 •  استفاده از آثار هنری و دست‌ ساز در آشپزخانه

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای تزیین آشپزخانه پیشنهاد می‌شود، استفاده و نصب آثار هنری و دست‌ساز است. اگر خودتان اهل درست کردن آثار هنری هستید و یا در سفرهای خود چند یادگاری خریداری کرده‌اید، با نصب آن‌ها بر روی دیوارهای آشپزخانه می‌توانید آن محیط را دلپذیر و گرم‌تر کنید.

 •  دیوارهای آشپزخانه را رنگ کنید

اگر دیوارهای آشپزخانه شما ساده است، می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید. مطمئن باشید اگر برای رنگ کردن یک دیوار از رنگ شاد استفاده کرده و سایر دیوارها را رنگ خنثی کنید، آشپزخانه شما تغییر بسیار زیبایی خواهدکرد.

سخن پایانی

آشپزخانه‌ها محیطی هستند که باید به دکوراسیون و تزیین آن‌ها توجه کرد؛ زیرا بخشی از روز را در این فضا سپری می‌کنیم. یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین و ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید این محیط را شیک و زیبا کنید، به کار بردن ایده‌هایی برای تزیین آشپزخانه است. در این متن سعی شد تا جذاب‌ترین ایده‌های سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه و حتی با استفاده از وسایل موجود در خانه، آشپزخانه‌های خود را به محیطی منحصربه‌فرد تبدیل کنید. بنابراین همیشه نیاز نیست که برای تزیین و شیک کردن آشپزخانه همه دکوراسیون را تغییر دهید. گاهی می‌توان با تغییر در چند کاشی و چند کابینت و یا قرار دادن چند گلدان یا قاب، خود را زیبا و منحصربه‌فرد کرد تا هیچ‌وقت در آن احساس خستگی نکنید.

منبع

youtube.com

pinterest.com

دکمه بازگشت به بالا