اقتصادی

طرح جامع طلای کشور نیاز به پایش دارد

به گزارش خبرآنلایناین در حالی است که در همان زمان تولید معدنی کمتر از 10تن در سال بود.

ضعف در بهره‌برداری از ذخایر کم‌عیار و به‌خصوص کم‌عیار سولفیدی به‌عنوان مهم‌ترین موضوع معدن‌کاری طلای کشور همواره مورد تاکید و بحث بوده است.

دنیای اقتصاد نوشت: مشارکت با شرکت‌های موفق خارجی در زمینه استحصال طلا، به‌عنوان یکی از راهکارهای اصلی شروع و توسعه بهره‌برداری از ذخایر کم‌عیار سولفیدی در کشور در طرح جامع طلا پیشنهاد شده است.

جذب سرمایه‌گذار غربی در حال حاضر راهکاری عملیاتی نیست؛ اما رویکردی جدی در زمینه رفع برخی موانع داخلی پیداکردن جایگزین برای آنها را میسر خواهد کرد.

از مهم‌ترین چالش‌های معدن‌کاری طلا در ایران، می‌توان به چالش‌های مربوط به صدور مجوزهای منابع طبیعی و زیست‌محیطی اشاره کرد.

ذخایری در کشور وجود دارند که بعضا نزدیک به یک‌دهه درگیر کسب مجوز بوده و عملا راکد شده‌اند.

چالش‌های مرتبط با معارضان محلی، ضعف زیرساخت‌ها، به‌روز نبودن روش‌های اکتشاف و معدن‌کاری، ضعف ناوگان ماشین‌آلات معدنی و… از دیگر چالش‌های مهم صنعت طلا در بخش بالادستی است.

چالش اصلی صنعت طلای کشور را می‌توان نبود یک نظام جمع‌آوری، صحت‌سنجی و انتشار اطلاعات دانست که در بخش بالادستی حل نشدن این چالش می‌تواند تبعات بعضا غیرقابل جبرانی به همراه داشته باشد.

از جمله ضعف و عقب‌ماندگی در استخراج ذخایر و تولید طلا را می‌توان با این موضوع مرتبط دانست.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا