جامعه

 مهمترین ویژگی رئیس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود

اساسنامه |اقتصاد

معاون قضایی دیوان عالی کشور در مراسم گرامیداشت رئیس جمهور شهید  آیت الله رئیسی و همراهانش گفت: یکی از ویژگی های  آیت الله رئیسی در دوران مسئولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود و هر کجا قدم می گذاشت در آن بخش  تحولی ایجاد می‌کرد.

به گزارش رویداد برتر به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سید کریمی معاون قضایی دیوان عالی کشور در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت آیت الله دکتر رئیسی و همراهانش اظهار داشت: یکی از ویژگی های  آیت الله رئیسی در دوران مسئولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود و هر کجا قدم می گذاشت در آن بخش  تحولی ایجاد می‌کرد، در اوایل سال ۱۳۷۰ دادسرای انقلاب تهران در ساختمان اوین مستقر بود که با همت ایشان، مجموعه دستگاه قضایی از زندان اوین منفک شد و در خیابان معلم دایر شد.

وی ادامه داد: در دورانی که آیت الله رئیسی ریاست سازمان بازرسی را برعهده داشت، بازرسی متمرکز در استان تهران بود اما ایشان تمام ادارات کل استانی را احیا و فعال کردند و با ایجاد تحول اساسی در اساسنامه سازمان بازرسی، یکی از بهترین دوره های سازمان بازرسی را رقم زدند.

کریمی افزود:  آیت االه رئیسی معتقد بودند در هر بخشی باید تحول ایجاد کرد و بنا داشتند در منصب ریاست جمهوری تحول اساسی و ریشه ای در مدیریت اجرایی کشور ایجاد کنند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور با اشاره به دو ویژگی مهم رئیس جمهور شهید اضافه کرد: تدین، تقوا، اخلاص و ولایتمداری ایشان موجب شد از سمت دادیاری تا ریاست قوه قضائیه پیش بروند و منشأ برکات و خیرات بسیاری برای کشور شوند.

وی افزود: ولایت مداری و تبعیت بدون چون و چرای آیت الله رئیسی از منویات مقام معظم رهبری به گونه ای بود که بنده به خاطر دارم در پی دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص فساد اقتصادی در دهه هفتاد، آیت الله رئیسی بلافاصله ظرف ۲۴ ساعت جلساتی را تشکیل دادند و در رابطه با فساد در ادارات و ارگان ها گزارش هایی تهیه و به مراجع قضایی ارسال کردند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: با مردم بودن و استماع مشکلات آنها  و سرکشی به استانها برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی، استقبال بی نظیر مردم در مراسم تشییع را در چندیدن استان در پی داشت و ان شاءالله همه ما این ویژگی را سرلوحه کارمان قرار دهیم و در بخش قضایی و اداری به نحو احسنت پاسخگوی ارباب رجوع باشیم که عاقبت بخیری در همین است.

مراسم گرامیداشت شهدای خدمت آیت الله دکتر رئیسی و هیأت همراه با حضور حجت الاسلام والمسلمیمن منتظری رئیس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور،   معاونین دیوان عالی کشور و دادستانی کل کشور، قضات و کارمندان در نمازخانه کاخ دادگستری برگزار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا