استان هاکسب و کار برتر

پذیرش رایگان هتل برای کودکان تا چه سنی است؟

برای رزرو هتل در تهران و دیگر شهرهای ایران، باید حتما به این نکات توجه کرد. به همین دلیل ما در این متن به این مهم می‌پردازیم.

 

گروه‌های سنی مختلف و قوانین مربوط به هر یک

در قوانین و ضوابط هتل‌هااز جمله ،هتل آپارتمان ستارگان مشهد هر گروه سنی قوانین و شرایط مختص به خودش را دارد و شما باید در هنگام انتخاب هتل و رزرو اتاق، به این نکته دقت کنید که اگر به طور مثال نوزادی همراه خود دارید، هتل را در جریان گذاشته و از اتاقی مناسب نگهداری از نوزاد‌تان بهره‌مند شوید. گاهی نیز پرسنل هتل تلاش می‌کنند لوازمی که برای نگهداری از نوزاد نیاز است را به اتاق شما اضافه کنند؛ اما تمامی این موارد در صورتی است که زمان رزرو هتل، خدمه را در جریان شرایط خاص خود بگذارید تا آن‌ها آگاهی کامل داشته باشند.

قوانین رزرو هتل برای گروه نوزادان

قوانین هتل‌های خارجی و داخلی، زیاد در این باره با یکدیگر تفاوتی نداشته و می‌توان به طور کلی قوانین موجود برای نوزادان را به شکلی ثابت مطرح کرد. در بسیاری از هتل‌ها کودکان کوچک‌تر از 2 سال، به طور رایگان اقامت می‌گیرند، مگر اینکه درخواست خدمات اضافی کرده باشید که این هزینه را نیز می‌توانید موقع رزرو هتل در بخش قوانین، بخوانید و انتخاب دقیق‌تری داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما قبل از ، سایر شهر‌ها و یا خارج از ایران، قوانین و شرایط هر هتل را در این باره بررسی کرده و سپس اقدام کنید. برای آشنایی با هتل با قیمت مناسب نمایش گوگل مپ هتل ها کمک بسیاری به شما خواهد کرد

این موضوع را به یاد داشته باشید که اگر از خدمه‌ی هتل بخواهید تا تخت اضافی برای شما فراهم کنند یا اینکه مواردی مثل جای تعویض نوزاد را در اختیار شما بگذارند، ممکن است زمان تحویل اتاق لازم باشد هزینه‌ی اضافی پرداخت کنید. اما اگر هیچ مورد اضافی درخواست نکرده باشید و نوزاد را روی تخت خود بخوابانید یا اینکه تمامی لوازم مورد نیاز را به همراه داشته باشید، لازم نیست هیچ هزینه‌ای غیر از پول رزرو اتاق برای بزرگسالان را پرداخت کنید.

قوانین رزرو هتل برای گروه سنی کودکان ۲ تا ۱۲ سال

کودکان 2 تا 12 سال، در اکثر هتل‌ها شامل هزینه‌ی نیم‌بها خواهند شد؛ اما در برخی از هتل‌ها، هزینه‌ی اقامت کودک ممکن است حتی تا 6 سالگی نیز رایگان باشد و شما همان‌طور که گفتیم می‌توانید با مطالعه‌ی قوانین هتل مد نظرتان، از این اطلاعات مهم باخبر شوید.یک موضوع را به یاد داشته باشید که خدمات هتل مثل استخر یا باشگاه، الزاما برای کودکان زیر 6 یا 12 سال، به صورت نیم‌بها نخواهد بود.

آنچه که نیم‌بها حساب می‌شود تنها خدمات مربوط به اتاق و رزرو آن است. در برخی موارد مسافرین از این مورد شاکی بوده‌اند که هتل‌ها علی‌رغم درج کردن نیم‌بها بودن هزینه در سایت خود، هزینه‌ی استخر را به صورت کامل دریافت کرده‌اند که این نشان می‌دهد از این شرایط اطلاعات کافی نداشته‌اند.

در چه صورت با هزینه‌ی کامل اقامت می‌گیرند؟

اگر کودک شما 12 سال به بالا باشد به طور کلی هزینه‌ی کامل را از شما طلب خواهند کرد، زیرا کودک شما از تمامی خدمات هتل بهره‌مند خواهد شد. در هتل سرای عامری‌های کاشان، این عدد از 6 سال به بالا معین شده است و شما موظف هستید سرویس کامل را برای کودک خود تهیه کنید.ضد و نقیض بودن این اعداد و سنین، به دلیل قوانین و شرایط متفاوت هتل‌هاست. به طور مثال دریافت هزینه‌ی کامل هتل سرای عامری‌های کاشان از کودکان 6 سال به بالا، به دلیل بالا بردن سطح امنیت خانواده است. در برخی هتل‌ها هزینه‌ی نیم‌بهایی که دریافت می‌شود به واسطه‌ی خدمات غذایی و همچنین یک تخت تاشو و مسافرتی است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مدارک و اسناد مورد نیاز برای رزرو هتل با کودکان

شاید تصور کنید که برای کودک خود نیاز به ارائه‌ی مدارک نخواهید داشت؛ اما قوانین هتل، شما را ملزم می‌کند که کارت ملی و یا شناسنامه‌ی کودک خود را حتما همراه داشته باشید. اگر فرزند شما مشکل بیماری خاصی دارد یا اینکه به دلیل معلولیت نیاز است تا خدمات خاصی دریافت کند، حتما زمان رزرو هتل، این موضوع را صراحتا بازگو کنید تا بتوانید اقامتی راحت را هم برای خود و هم فرزندتان، رقم بزنید.

شرایط وعده‌های غذایی برای کودکان

همان‌طور که گفتیم، تفاوت هزینه‌ی هتل برای کودکان به دلیل تفاوتی است که در ارائه‌ی خدمات وجود دارد و یکی از این خدمات وعده‌های غذایی کودک شماست. اگر کودک شما به صورت رایگان در هتل اقامت داشته باشد، نشان‌دهنده‌ی این است که از هیچ یک از خدمات هتل استفاده نخواهد کرد و وعده‌های غذایی کودک شما با خود شماست. نیم‌بها بودن هزینه، نشان دهنده‌ی استفاده از برخی خدمات هتل است که می‌تواند به دو شکل صورت گیرد.

اگر کودک شما تخت اضافه نگرفته باشد، می‌تواند از خدمات غذایی هتل بهره‌مند شود و اگر هزینه‌ی نیم‌بها را بابت تخت اضافه داده باشید، این خدمات نیز هزینه‌ای جدا برای شما خواهند داشت. زمانی که به صورت کامل هزینه‌ی هتل را پرداخت کرده باشید، کودک شما بدون هیچ محدودیتی اجازه‌ی استفاده از تمامی خدمات را خواهد داشت. البته که این قوانین هتل تا هتل متفاوت خواهند بود و شما باید با خواندن قوانین هر هتل و اطلاع از این موارد، در انتخاب خود دقت کنید.پس نتیجه‌ی نهایی می‌تواند این باشد که هزینه‌ی نیم‌بها برای خدماتی انتخابی است و شما باید بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید و انتخاب هر یک به معنای عدم استفاده از دیگری یا پرداخت هزینه‌ی آن خواهد بود.

مقررات استفاده از امکانات در هتل‌ها برای کودکان

هتل‌ها قوانین خاصی را در جهت استفاده از خدمات، پیگیری می‌کنند که شرایط آرامش‌بخشی را برای همه ایجاد خواهد کرد. در ادامه به برخی از قوانین هتل‌ها برای استفاده از خدمات، اشاره می‌کنیم.

استفاده از استخر و امکانات ورزشی

کودکان برای بهره بردن از استخر و امکانات ورزشی هتل باید حتما تحت نظارت والدین و یا نگهبان باشند و در ساعت مخصوص استفاده از این امکانات حاضر شوند. به این موارد استفاده از حمام، قبل از ورود به استخر را نیز بیفزایید. این سخت‌گیری برای آن است که هتل اعلام می‌کند مسئولیتی در قبال حفظ ایمنی فرزند شما به عهده ندارد و این شما هستید که باید مراقب سلامت کودک خود باشید و او را همراهی کنید.

استفاده از رستوران

تمامی هتل‌ها قوانین خاصی را برای رستوران داخلی خود قرار داده‌اند که باید قبل از رزرو میز و تعیین زمان ورود، از این قوانین آگاهی یابید. ممکن است فرزند شما بتواند به تنهایی از خدمات هتل استفاده کند اما باید قبل از ورود او به فضای رستوران، میز خود را رزرو کرده باشید. البته این موضوع برای کودکان زیر 6 سال، تا حدی محدودیت‌هایی دارد.

استفاده از اتاق‌ها

زمان تحویل و تخلیه‌ی اتاق‌ها برای کودکان مانند بزرگسالان بوده و تفاوتی نمی‌کنند همچنین اینکه قوانین جابه‌جایی وسایل و خرابی اتاق را نیز در این مواقع باید بیشتر در نظر داشته باشید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که فرزند زیر 1 سال شما در بسیاری از هتل‌ها نمی‌تواند اتاق مجزا داشته باشد. این سخت‌گیری به دلیل آسیب‌هایی است که کودکان ممکن است به خود یا لوازم اتاق وارد کنند.

استفاده از اینترنت

استفاده از اینترنت برای کودکان تفاوتی با بزرگسالان نمی‌کند و آن‌ها نیز می‌توانند از این اینترنت بهره‌مند شوند. کودکان شما در فضای لابی و اتاق‌ها می‌توانند به راحتی از اینترنت وای‌فای استفاده کنند.

استفاده از خدمات پذیرش

کودک شما باید حتما با مدارک موثق، هویت خودش را در بخش پذیرش هتل اثبات کند. البته این مورد همراه با والدین صورت می‌گیرد. هیچ کودک زیر 12 سال نمی‌تواند به تنهایی برای گرفتن اتاق اقدام کند.

ایمنی و اضطرار

کودکتان را از موارد ایمنی اتاق و راهروهای هتل مطلع سازید و در مواقع اضطرار، مقررات ایمنی را انجام دهید.

سوالات رایج مسافران درباره رزرو اتاق با کودک

به دلیل تفاوت زیادی که در قوانین هتل‌ها وجود دارد، ممکن است سوالات شما زیاد باشد و نتوانیم به همه‌ی آن‌ها پاسخ دهیم، در این‌جا به بخشی از سوالات متداول شما در این باره پاسخ داده‌ایم.

دلیل تفاوت قیمت رزرو هتل برای کودکان و بزرگسالان چیست؟

 استفاده از خدمات برای سنین مختلف متفاوت است و هتل‌ها موظف هستند طبق قوانین مشخصی این هزینه‌های متفاوت را از شما مهمانان طلب کنند. به این دلیل که کودک شما از برخی خدمات استفاده نمی‌کند، طبیتقریباً در تمام هتل‌ها امکان اقامت کودکان در سنین مختلف وجود دارد. در صورتی که هتل شرایط اقامتی خاصی داشته باشد یا معماری و دکوراسیون آن غیرمعمول باشد ممکن است از قبل اعلام نماید که امکان پذیرش کودکان در هتل وجود ندارد. اما در حالت کلی مانعی برای این موضوع وجود ندارد.هتل‌ها ممکن است برای اقامت کودکان دارای قوانین مشخصی باشند که در هر هتل متفاوت است؛ اعم از سن کودک، نوع تعلق تخت یا سرویس اضافه، هزینه اقامت کودک در هتل و موارد دیگر.

هزینه اقامت کودکان در هتل چقدر است؟

خیلی‌ها ممکن است به اشتباه تصور کنند هزینه اقامت کودکان در هتل همیشه نیم‌بها است؛ اما چنین نیست. هتل‌ها برای پذیرش کودکان قوانین سنی مختلفی دارند. برای مثال در هتل پارسیان آزادی تهران هزینه اقامت برای کودکان زیر 3 سال در صورتی که از سرویس اضافه استفاده نکنند رایگان است. یا در هتل سرای عامری‌های کاشان هزینه اقامت برای کودکان زیر 3 سال رایگان، بین 3 تا 6 سال در صورتی که از سرویس اضافه استفاده نکنند نیم‌بها (یعنی نصف مبلغ یک سرویس اضافه) و بالای 6 سال نیازمند تخت بوده و هزینه کامل دریافت می‌شود.

دلیل این تقسیم‌بندی‌های قیمتی چیست؟

وقتی میهمان از هتل سرویس اضافه دریافت می‌نماید یعنی هم تخت اضافه و هم کلیه خدمات بهداشتی یا اقلام خوراکی داخل اتاق و همینطور هزینه صبحانه مازاد را نیز پرداخت می‌کند. لذا در صورتی که سن کودک برای استفاده از این خدمات کافی باشد و درخواست سرویس اضافه کامل را داشته باشد باید هزینه کامل را پرداخت نماید. اما گر این سرویس‌ها را نخواهد می‌تواند نیمی از هزینه را پرداخت نماید.

آیا کودکان نیز برای پذیرش در هتل نیازمند مدارک هستند؟

بله. کودکان نیز مانند مسافران بزرگسال نیاز به ارائه مدارک کامل دارند. مدارک اقامت خانواده در هتل باید به صورتی باشد که کلیه نسبت‌ها محرز باشد. لذا برای کودکان نیز ارائه مدارک شناسایی الزامی است.

در این مطلب با قوانین پذیرش کودکان در هتل آشنا شدیم. هر سوالی در این باره دارید می‌توانید دیدگاه خود را انتهای همین صفحه ثبت نموده و یا اطلاعات بیشتری از تجربیات خود در اختیار مسافران قرار دهید.

  • عتا لازم نیست هزینه آن را نیز پرداخت کند.
  • اگر فرزندم روی تخت همراه خودم بخوابد باز هم نیاز به پرداخت هزینه مازاد است؟ اگر طبق قوانین هتل اجازه‌ی این کار را داشته باشید، خیر و هزینه‌ در صورت استفاده از خدمات غذایی هتل به صورت نیم‌بها از شما گرفته می‌شود اما زمان‌هایی که هتل اجازه‌ی این کار را به دلایل امنیتی و حفظ جان شما نمی‌دهد، موظف هستید، تخت اضافی را تهیه کنید. تخت اضافی نیز هزینه نیم‌بها دارد و باید آن را پرداخت کنید.
  • چه مواردی باعث تفاوت قیمت در هتل‌ها می‌شود؟ مواردی مثل امکاناتی که هتل به شما ارائه می‌دهد، موقعیت جغرافیایی هتل و نوع اتاقی که انتخاب می‌کنید از موارد مهمی هستند که در قیمت هتل شما اثر می‌گذارند. در برخی موارد نیز قدمت هتل باعث می‌شود هزینه بیشتری پرداخت کنید.
  • آیا در صورت عدم رزرو تخت برای فرزند بالای دو سال باید هزینه پرداخت کرد؟ در این شرایط به طور معمول هزینه‌ی هتل به صورت نیم‌بها محاسبه شده و شما تنها هزینه‌ی امکانات غذایی هتل را پرداخت خواهید کرد. البته معمولا بچه‌های بالای دو سال نیازمند تخت یا رخت‌خواب اضافی هستند.
  • آیا امکان رزرو اتاق جدا برای فرزندان زیر 18 سال وجود دارد؟ قوانین هتل این اجازه را حتی با رضایت والدین به طور معمول نخواهد داد و برای داشتن اتاق جدا فرزند شما باید حتما بالای 18 سال سن داشته باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا