استان ها

روسیه دومین مرحله از رزمایش تسلیحات هسته ای تاکتیکی را آغاز کرد

در مشارکت با بلاروس؛

روسیه دومین مرحله از رزمایش تسلیحات هسته ای تاکتیکی را آغاز کرد

مسکو در واکنش به تهدید کشور های غربی، دومین مرحله از رزمایش استفاده از تسلیحات هسته ای غیرراهبردی را آغاز کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، روسیه امروز سه شنبه از آغاز دومین رزمایش استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی خبر داد که در مشارکت با بلاروس انجام می شود.

مسکو می گوید که آمریکا و متحدان اروپایی اش جهان را به پرتگاه جنگ اتمی سوق داده اند و با تسلیح اوکراین، به خطر تقابل قدرت های هسته ای دامن می زنند.

البته، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جریان نشست اقتصادی سنت پترزبورگ که هفته گذشته برگزار شد، تاکید کرد که مسکو برای تضمین پیروزی در صحنه جنگ اوکراین، نیازی به استفاده از تسلیحات هسته ای ندارد.

بااین حال، او از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه 2022، چندین بار تهدید کرده که در صورت لزوم برای دفاع از تمامیت ارضی روسیه، به سلاح اتمی متوسل خواهد شد.

در مرحله اول رزمایش تسلیحات هسته ای تاکتیکی، نیروی زمینی روسیه نحوه تسلیح و استقرار موشک های اسکندر را آموزش دید حال آنکه نیروی هوایی هم نحوه تسلیح موشک های مافوق صوت کیژال را آموزش دید.

بناتر اعلام وزارت دفاع روسیه، مرحله دوم شامل آموزش یگان های روسیه و بلاروس «برای استفاده رزمی از سلاح های هسته ای غیرراهبردی» به منظور تضمین بی قیدوشرط تمامیت ارضی و حق حاکمیت این دو کشور است.

دکمه بازگشت به بالا