استان ها

روی گل‌های این فرش پا نگذارید!

تهران |صفادشت

به گزارش رویداد برتر؛ رفتن به ملارد در زمان رویش شقایق های خودرو لاله هایی که زمین را به رنگ قرمز در می آورند خالی از لطف نیست. فاصله کاین دو شهر از تهران کم است و دیدن گل های خودروی ملارد و فرش گل بوستان چمران وقت زیادی از شما نمی گیرد.

بوستان شهید چمران کرج

موقعیت: کرج، ابتدای جاده چالوس

نشانی:کرج، ابتدای بلوار شهید چمران

ساعت بازدید:۸ صبح تا ۱۸

امکانات: آبشار، دریاچه، غذاخوری، نمازخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، مسیر دوچرخه سواری

معرفی : فرش گل معروف بوستان شهید چمران کرج، محبوب‌ترین بخش این بوستان ۴۰ هکتاری بین علاقه‌مندان به گل و گیاه است.

فرشی از گل

فرش گل معروف بوستان چمران هر سال بهار پس زمینه عکاسی بسیاری از شهروندان می‌شود. در حدفاصل چمنزارها و باغچه‌های گل در این باغ نیز کلبه‌های چوبی و تزیینی خودنمایی می‌کنند. بوته‌های گل های بنفشه، همیشه بهار، داوودی، رز، محمدی و کلم‌های زینتی در سراسر این بوستان کاشته شده اند. بیش از ۶۰۰ هزار درخت و درختچه نیز در انواع مختلف سرو، زیتون تلخ، زبان گنجشک، کاج، سنجد، چنار، صنوبر، بید مجنون، توت و درختچه‌های تزیینی در گوشه و کنار پارک چمران و باغ گل‌ها به چشم می‌خورد.

باغ شقایق‌های ملارد

موقعیت:ملارد، ۲۵ کیلومتری صفادشت

نشانی: ملارد، ‌روستای اختر آباد

ساعت بازدید:۲۴ ساعته

امکانات: مسجد، سرویس بهداشتی

معرفی : در گلزارهای ملارد علاوه بر شقایق های سرخ رنگ خودرو، گل‌های بابونه هم زیبایی منطقه را دو چندان و منطقه را رنگارنگ کرده‌اند.

مهمانی گلهای خودرو

سرسبزی مناطق اطراف ملارد و طبیعت بکر اختر آباد باعث شده تا این منطقه محل مناسبی برای گردش یک روزه در طبیعت باشند. وجود ۳۰ رشته قنات باعث شده تا کمترین دخالت انسانی در رویش گیاهان وجود داشته باشد و در واقع این گلزارهای رنگارنگ، با گل‌ها و گیاهان خودرو پوشانده شده‌اند. شقایق‌های وحشی و زیبا همه ساله صدها هکتار از اراضی اخترآباد را می‌پوشانند. جاذبه‌های تاریخی متعددی هم در اطراف گلزارهای اخترآباد وجود دارند که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

دکمه بازگشت به بالا