ورزش

شما نظر بدهید/نظر شما درباره فسخ قرارداد بیرانوند چیست؟

ازبکستان |استقلالی

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر؛ از روز گذشته و پس از انتشار استوری دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس و گلایه او از رفتار مدیران، می‌شد پیش‌بینی کرد که موضوع فسخ قرارداد از طرف این دروازه‌بان شاخص فوتبال ایران به جریان بیفتد. علیرضا بیرانوند یکی از خبرسازترین و موفق‌ترین فوتبالیست‌های ایران است و در طول سالیان ظهورش به دروازه‌بان آینده‌دار در نفت تا امروز که شایعات مبنی از جدایی او از پرسپولیس شنیده می‌شود، بارها فصل نقل و انتقالات را یک تنه گرم کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید بار اول اصرار شدید او به حضور در پرسپولیس در اردوی زمستانی نفت تهران باعث جنجالی عجیب و غریب در فوتبال ایران و برخورد علیرضا منصوریان و مدیران باشگاه با وی شد تا عدم حضور او در پرسپولیس، باعث از دست رفتن قهرمانی سرخ‌ها در فصل دوم حضور برانکو در ایران بشود؛ فصلی که پر از اشتباهات دروازه‌بانی از طرف گلر ازبکستانی (لوبانوف) و دیگر گزینه ایرانی (مکانی) بود.

بیرانوند اما با حضور در جمع پرسپولیسی‌ها در تابستان بعدی، چهار قهرمانی متوالی با پرسپولیس را تجربه کرد، اگرچه در این بین مدتی جایگاهش توسط رادوشویچ، دروازه‌بان کروات پرسپولیسی‌ها، به خطر افتاد. با این حال او در پایان سال چهارم برای تجربه حضور در یک لیگ خارجی به بلژیک رفت تا در تیم انتورپ، باشگاه معروف بلژیکی، به میدان برود. تجربه‌ای که برای او پایان خوشایندی نداشت و در نهایت باعث انتقالش به پرتغال و سپس بازگشتش به ایران شد.

بیرانوند اما در هیبت یک قهرمان به فوتبال ایران بازگشت و پس از حضور مجدد در پرسپولیس دوباره در دو فصل متوالی با پرسپولیس به مقام قهرمانی ایران رسید تا رکوردی استثنایی از خود به جای بگذارد. او در شش دوره با پرسپولیس قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شده و هرگز در این باشگاه عنوانی جز قهرمانی به دست نیاورده است، حتی اگر امسال تحت تاثیر فشارهای بسیار و وقفه تیم ملی، سال خوبی را پشت سر نگذاشته باشد. او چندی پیش در پایان بازی ایران مقابل ازبکستان اعلام کرده بود در پرسپولیس خواهد ماند و باشگاه را تحت فشار نمی‌گذارد اما ظاهرا تصمیمی از سوی مدیریت باشگاه مبنی بر حساب کردن پاداش‌ها به عنوان بخشی از قرارداد باعث عصیان بیرانوند شده است.

با انتشار خبر فسخ، هم هواداران استقلال که سال گذشته مدتی طولانی در انتظار حضور او در تیم‌شان بودند و هم هواداران پرسپولیس که بعضی از آنها این مسئله را گربه رقصانی برای دریافت پول بیشتر عنوان می‌کنند، علیه دروازه‌بان ملی‌پوش فوتبال ایران موضع گرفتند. حال آنکه بیرانوند به عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای وظیفه دارد نهایت تلاش خود را برای امضای قراردادهای بهتر از پرسپولیس یا هر باشگاهی که در آن عضویت دارد، بگیرد. همه می‌دانند که او امسال پیشنهاد خوبی از یکی دو باشگاه مطرح لیگ برتری دارد و البته از سال گذشته هم روایت‌هایی منتشر می‌شود مبنی بر پیشنهادهای عجیب و غریب مدیران استقلال که البته این مسئله مورد مناقشه است، اما ظاهرا استقلالی‌ها قرار بوده واقعا برای او قلک بشکنند؛ اتفاقی که رخ ندادنش در نهایت باعث ناراحتی شدید جواد نکونام شده و حتی در دربی برخوردی را بین این دو پیش آورده است.

طبعا طرفداران پرسپولیس از نافرمانی یکی از ستارگان اصلی تیم خود راضی نیستند اما در عین حال برای قضاوت بهتر حتما باید در موضوع تعهدات باشگاه نسبت به بازیکن و نحوه پرداخت و قرارداد فی مابین نیز اطلاعات کافی داشت. اینکه چه موضوعی باعث ناراحتی گلر پرسپولیسی‌ها و اقدام اخیر وی شده است، چیزی که البته سایر بازیکنان نیز به نوعی به آن اذعان دارند؛ مسئله بدهی‌های باقی‌مانده از سال‌های گذشته و احیانا قدردانی لازمی که از نظر مالی از نسلی که برای پرسپولیس فقط قهرمانی آورده به عمل نیامده است.

به هر حال این بازیکنان با این دستاورد فوق‌العاده نیز حقی برای خود قائلند؛ این را نمی‌شود انکار کرد و کنار گذاشت، آن هم در شرایطی که کلیه قوانین جدید در فوتبال ایران علیه بالا رفتن قیمت بازیکنانی است که به جز این فعالیت، شغل دیگری را در زندگی فعل نمی‌برند و چه بسا غفلت‌هایی در زندگی باعث شود تمام سرمایه جمع شده خود در یک شب ببازند و از دست بدهند. بنابراین آینده‌نگری و حتی کاسب کاری چه در نزد مربیان و چه در نزد بازیکنان طبیعی است، کمااینکه مدیران باشگاه‌ها هم این چنین می‌کنند.

با این مقدمه طولانی، حالا شما هم می‌توانید در این بحث شرکت کنید؛ اینکه آیا مسئله جدایی احتمالی بیرانوند از باشگاه پرسپولیس را یک عمل غیراخلاقی می‌دانید یا عمل انجام‌شده از وی برای فسخ قرارداد را یک کار تکراری برای فشار گذاشتن روی باشگاه یا نه، در جهت مقابل، آن را تصمیمی در جهت دریافت حقوق حقه بازیکنی که از شاخص‌ترین‌های تاریخ باشگاه است. نظر خود را برای ما کامنت کنید.

257 251

دکمه بازگشت به بالا